Pokazywanie postów oznaczonych etykietą słonecznik. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą słonecznik. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 5 marca 2012

Slonecznik słonecznikowi nierówny

Na stacji benzynowej (drugiej w kolejności od przejścia Grzechotki-Mamonowo II) znalazłem w sklepie słonecznik w karmelu. Waga 200 g, opakowanie zielone i ładniejsze niż tego specjału z bud ale w środku znalazłem oprócz słonecznika także resztki łupin i kawałki suszonej, kukurydzy. A już myślałem, że trafiłem na wersję eksportową :) Wręcz przeciwnie.
Na przejściu w Polsce nadal próbują zaprowadzać zmiany. Pogranicznik odbiera od Ciebie dokumenty i przekazuje celnikom (to zdaje się, jest to zapowiadane "jedno okienko"). Po odprawie celnej urzędniczka kazała mi zostawić samochód w takim stanie w jakim go zostawiła, czyli otwarty. Po co? Nie wiem i nie wyjaśniła mi tego. Nie miała zastrzeżeń do dwóch worków brykietu i nie chciała zajrzeć pod kanapę. Pod maskę też nie.
A Rosjanie na bramie nadal nie biorą :)