Kolejki jakie są każdy widzi. Kamera na przejściu Grzechotki-Mamonowo II nie jest w stanie pokazać ich końca, czasem stojąc ja jednym jej końcu nie da się zobaczyć drugiego końca. Ano, jak powiedział mi jeden nasz pogranicznik: "doczekaliście się".
Skąd w tytule "mama niedźwiedzica"? Nie chodzi o wygląd bohaterki, albo nie tylko o wygląd, bardziej o matczyną dobrotliwą naiwność w stosunku do gromadki "misiaczków" To historia z morałem i ku przestrodze.
Któregoś dnia stojąca przede mną kobieta (blachy z NE przed rządkiem cyfr) poprosiła abym trzymał dla niej miejsce, bo jedzie zatankować. To powszechnie przyjęty obyczaj, więc nie widziałem przeciwwskazań. Wróciła szybko i na tym historia powinna się skończyć lecz pani z Elbląga zawarła znajomość z chłopaczkiem z Nowego Dworu Gdańskiego. Postanowiła go wpuścić między swój samochód a mój. Chłopaczek miał kolegę, ten też kolegę posiadał i to nie jednego, w końcu przed sobą i obok w drugiej gotowej do "wcięcia się" kolejce zobaczyłem pięć passatów z numerami zaczynającymi się od GND... Coś takiego może wzburzyć krew. Przy pierwszej sposobności, zanim GNieDźwiadki policzyli koła objechałem ich aby znaleźć się ponownie za samochodem damy z Elbląga. Uznała za stosowne pochwalić to moje posunięcie a ja serdecznie jej podziękowałem, że przez swą niewczesną dobroć do niego mnie zmusiła. Następnym razem długo będę się zastanawiał kiedy mnie poprosi o jakąś błahą przysługę. Tak długo jak trwa dojechanie do odprawy. Polskiej
Wspominałem o tym już w komentarzach do wcześniejszych postów ale przypomnę raz jeszcze. Posiadając ważną wizę można wystąpić o zezwolenie na MRG. W czasie rosyjskiej odprawy przy pierwszym okienku należy tylko oświadczyć czy przekracza się granicę na podstawie tego czy innego glejtu. Jeżeli jedziesz na podstawie MRG to mówisz: "prigranicznyj obmien" - nie ma powodu abyś zgłaszał chęć dalszego korzystania z wizy jeżeli posiadasz zezwolenie. Dlaczego? Bo "bezwizowcom" nie stemplują paszportów. Od kilkunastu dni mam w paszporcie czystą jedną ostatnią stronę a byłem w tym czasie na granicy już dziewięć razy.
Oczywiście wracając trzeba to samo zameldować aby uniknąć pieczątki "powrotnej" :)
Jako uczestnik małego ruchu przygranicznego w karteczce migracyjnej nie podkreślasz celu wizyty.
Jak uważniejsi czytelnicy bloga zauważyli, że wyłączyłem konieczność rejestracji i logowania się aby dodawać komentarze. Zobaczymy jak to wpłynie na wymianę informacji?
Ceny paliw na pozostałych stacjach uaktualniłem. Dzięki Jo ny :) Gazu na trzeciej stacji na berlince jeszcze nie zainstalowali ale teraz będzie widać postęp robót bo zniknął blaszany parkan :)
I na koniec link od Kowala, dla tych co wolą płacić akcyzę albo po prostu mają nie po drodze do Duty Free: taniechlanie.pl
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kolejki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kolejki. Pokaż wszystkie posty
piątek, 14 września 2012
czwartek, 13 września 2012
Kolejka po horyzont
Godzina 11:11. Stojąc kilkadziesiąt metrów od sygnalizacji świetlnej przed wjazdem na przejście po stronie rosyjskiej nie widziałem końca kolejki. Ginął za wzniesieniem, na którym znajduje się zjazd w kierunku Mamonowa. Kierowcy żartowali, że jeśli ktoś chce przekroczyć granicę jutro rano powinien zająć miejsce na końcu już teraz. Podejrzewam, że tym wjeżdżającym około południa do Rosji na widok tego niekończącego się sznura pojazdów nie było już tak wesoło.
Jeżeli dziś rekord liczby samochodów został pobity, to raczej jeszcze nie jest wynik ostateczny. "Berlinka" jest długa
Już przy dystrybutorze zauważyłem, że ulubiona etylina 98 znów podrożała. Podobnie jak inne paliwa na Lukoilu. Zanotowałem też ceny na Ros&Neft oraz na SurgutNefteGaz - tam też podwyżki. Ceny z innych stacji uaktualnię wkrótce
Subskrybuj:
Posty (Atom)