Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kartka migracyjna. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kartka migracyjna. Pokaż wszystkie posty

sobota, 24 listopada 2012

Kartki migracyjne - oczekiwana zmiana

Jak już zauważyli niektórzy czytelnicy bloga karteczki nie trzeba już wypełniać ręcznie karteczek migracyjnych. Pogranicznik drukuje takową w czasie odprawy paszportowej i wystarczy ją tylko w wiadomym miejscu podpisać.
Dziś pobiłem rekord. Od momentu przybycia na przejście do chwili opuszczenia go w drodze powrotnej nie upłynęły nawet dwie godziny.
Brak kolejek na wjeździe. Odprawa celna przy powrocie, przynajmniej na moim pasie, odbywała się w sposób ekspresowy: celnik przyjmował informacje o wiezionych towarach i oddawał dokumenty życząc szerokiej drogi :)

Blog ma już zarejestrowanego współautora, czekam na pierwszy post :)

piątek, 14 września 2012

Kolejki, mama niedźwiedzica i informacje techniczne

Kolejki jakie są każdy widzi. Kamera na przejściu Grzechotki-Mamonowo II nie jest w stanie pokazać ich końca, czasem stojąc ja jednym jej końcu nie da się zobaczyć drugiego końca. Ano, jak powiedział mi jeden nasz pogranicznik: "doczekaliście się".
Skąd w tytule "mama niedźwiedzica"? Nie chodzi o wygląd bohaterki, albo nie tylko o wygląd, bardziej o matczyną dobrotliwą naiwność w stosunku do gromadki "misiaczków" To historia z morałem i ku przestrodze. Któregoś dnia stojąca przede mną kobieta (blachy z NE przed rządkiem cyfr) poprosiła abym trzymał dla niej miejsce, bo jedzie zatankować. To powszechnie przyjęty obyczaj, więc nie widziałem przeciwwskazań. Wróciła szybko i na tym historia powinna się skończyć lecz pani z Elbląga zawarła znajomość z chłopaczkiem z Nowego Dworu Gdańskiego. Postanowiła go wpuścić między swój samochód a mój. Chłopaczek miał kolegę, ten też kolegę posiadał i to nie jednego, w końcu przed sobą i obok w drugiej gotowej do "wcięcia się" kolejce zobaczyłem pięć passatów z numerami zaczynającymi się od GND... Coś takiego może wzburzyć krew. Przy pierwszej sposobności, zanim GNieDźwiadki policzyli koła objechałem ich aby znaleźć się ponownie za samochodem damy z Elbląga. Uznała za stosowne pochwalić to moje posunięcie a ja serdecznie jej podziękowałem, że przez swą niewczesną dobroć do niego mnie zmusiła. Następnym razem długo będę się zastanawiał kiedy mnie poprosi o jakąś błahą przysługę. Tak długo jak trwa dojechanie do odprawy. Polskiej
Wspominałem o tym już w komentarzach do wcześniejszych postów ale przypomnę raz jeszcze. Posiadając ważną wizę można wystąpić o zezwolenie na MRG. W czasie rosyjskiej odprawy przy pierwszym okienku należy tylko oświadczyć czy przekracza się granicę na podstawie tego czy innego glejtu. Jeżeli jedziesz na podstawie MRG to mówisz: "prigranicznyj obmien" - nie ma powodu abyś zgłaszał chęć dalszego korzystania z wizy jeżeli posiadasz zezwolenie. Dlaczego? Bo "bezwizowcom" nie stemplują paszportów. Od kilkunastu dni mam w paszporcie czystą jedną ostatnią stronę a byłem w tym czasie na granicy już dziewięć razy. Oczywiście wracając trzeba to samo zameldować aby uniknąć pieczątki "powrotnej" :) Jako uczestnik małego ruchu przygranicznego w karteczce migracyjnej nie podkreślasz celu wizyty.
Jak uważniejsi czytelnicy bloga zauważyli, że wyłączyłem konieczność rejestracji i logowania się aby dodawać komentarze. Zobaczymy jak to wpłynie na wymianę informacji?
Ceny paliw na pozostałych stacjach uaktualniłem. Dzięki Jo ny :) Gazu na trzeciej stacji na berlince jeszcze nie zainstalowali ale teraz będzie widać postęp robót bo zniknął blaszany parkan :)
I na koniec link od Kowala, dla tych co wolą płacić akcyzę albo po prostu mają nie po drodze do Duty Free: taniechlanie.pl

środa, 25 stycznia 2012

Deklaracja celna Rosja, kartka migracyjna - wzory

Poniżej przedstawiam wzory wymienionych w tytule postu dokumentów. Deklarację celną zamieszczam w dwóch wersjach: czystą i notatkami jako wzór wypełnienia tej pierwszej.
Kartka migracyjna obowiązująca w Federacji Rosyjskiej i Białorusi:

Uwaga dotycząca przekraczających granicę na podstawie pozwolenia MRG: cel podróży powinien być "private", w przypadku wizy zgodny z rodzajem wizy - oczywiście.

Deklaracja celna (wypełnij trzy egzemplarze - 2 wjazd, 1 powrót). Strona pierwsza:

 Uwaga! Mała zmiana! W punkcie 2 należy podać informację o przewożonym bagażu. Czytaj więcej
Deklaracja celna strona druga:

Co dalej z tymi, już wypełnionymi, papierzyskami? Sprawdź w tym poście lub zapytaj ludzi na granicy :)