Polak to człowiek pomysłowy i choćby mu urzędnicy rzucali kłody pod nogi (lub pod koła Passata) to on zawsze znajdzie sposób aby postawić na swoim. W związku z nowymi ograniczeniami (czyli 10 przejazdów na 30) ludzie zaczęli jeździć "rodzinnie" - jak to ujął dziś celnik. Czyli ten sam samochód przekraczał granicę częściej niż w ciągu domyślnych 72 godzin ale z inną osobą za kółkiem. Ten sam celnik poinformował mnie, że aby ten proceder ukrócić owe 72 godziny zostały ujęte w sztywne ramy. Od teraz samochód nie może się pokazać na przejściu częściej niż co 3 doby. Tyle czasu powinno wystarczyć na wyjeżdżenie zbiornika paliwa :)
Wcześniej było to tylko zalecenie i właściwie nie zabroniono jeździć co drugi dzień (na przykład) pod warunkiem, że po takiej serii nastąpi 10 dni przerwy
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ruch bezwizowy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ruch bezwizowy. Pokaż wszystkie posty
środa, 22 maja 2013
piątek, 3 sierpnia 2012
Wszystko jasne
Zezwolenie uprawniające do bezwizowych podróży do Obwodu można zamówić w kantorze na przejściu w Grzechotkach. Koszt 350 złotych czas oczekiwania 14 dni do dwóch miesięcy.
Ponieważ co najmniej kilkukrotnie czytelnicy pytali o możliwość kupienia Zielonej Karty na przejściu oraz o cenę tejże dziś ogromnym nakładem sił i środków wykonałem rozpoznanie... w zasadzie było to dziecinnie łatwe. Na przejściu funkcjonuje drugi kantor firmy Ka-Bro i pod tym samym szyldem także biuro ubezpieczeń. Koszt Zielonej Karty to 380 złotych - dostępna od ręki
Ponieważ co najmniej kilkukrotnie czytelnicy pytali o możliwość kupienia Zielonej Karty na przejściu oraz o cenę tejże dziś ogromnym nakładem sił i środków wykonałem rozpoznanie... w zasadzie było to dziecinnie łatwe. Na przejściu funkcjonuje drugi kantor firmy Ka-Bro i pod tym samym szyldem także biuro ubezpieczeń. Koszt Zielonej Karty to 380 złotych - dostępna od ręki
piątek, 20 lipca 2012
Koszt pozwolenia
Pierwsze informacje z sieci na temat pośrednictwa w uzyskaniu pozwolenia na wjazd do Obwodu i przedsiębiorczości Polaków. Biuro podróży Grajan w Olsztynie jako całkowity koszt podaje kwotę 200 złotych, wnioski można składać już teraz (a pozwolenie nazywa wizą, ale to szczegół :). Wymagane dokumenty: potwierdzenie meldunku, paszport, zdjęcie i ksero dowodu osobistego.
Elbląski Eltur, jeszcze śpi.
Podobnie jak biuro podróży Izyda.
W Gdańsku też nie znalazłem pośredników, którzy są na bieżąco
Elbląski Eltur, jeszcze śpi.
Podobnie jak biuro podróży Izyda.
W Gdańsku też nie znalazłem pośredników, którzy są na bieżąco
środa, 20 czerwca 2012
Ruch bezwizowy od lipca
Dzięki mrówczej pracy Zdzicha (dziękuję!) wiemy już, że termin wejścia w życie ruchu bezwizowego podany przez konsula FR w Gdańsku staje się faktem. Prezydent FR podpisał co trzeba, w ciągu 30 dni nowe zasady ruchu przygranicznego wejdą w życie. A na powyższy temat na stronie PortEl polecam artykuł autorstwa dr Michała Glocka nosi wymowny tytuł: z ręką w nocniku :) W komentarzach wypowiedziało się kilka osób i pomysł nie wszystkim się podoba.
Subskrybuj:
Posty (Atom)