Blokowanie drogi publicznej ,zdaje się, jest na bakier z prawem. Nawet wymawiając się awarią samochodu sprawca zatoru może zostać ukarany a jego pojazd szybko trafi na lawetę. Nielegalną blokadę będą mogli spacyfikować policjanci, żandarmi, strażnicy graniczni i kto tylko nosi mundur i posiada lizak.
Ktoś zapytał mnie wczoraj: "a czemu nie możecie zgodnie z prawem pojechać do Rosji na oparach. Zgodnie z prawem na tych oparach wrócić i nawet zapłacić cło za te opary a potem dolać znów litr paliwa zostawiony u kolegi za szlabanem i znów wjechać do Rosji i ponownie wrócić na oparach i zapłacić podatki od kropli paliwa? Niech celnicy pracują, niech naliczają i wypisują kwity, niech kanał pęka w szwach a im pot cieknie po tyłkach..."
To nie jest dosłowny cytat ale zasadę oddałem wiernie.
Jak Wam się podoba pomysł?
I jeszcze link do strony FB "naszego człowieka w Parlamencie"
a przy okazji, znamy już godzinę o której ma nastąpić apogeum frekwencji, Wojciech Penkalski będzie na Grzechotkach od 10.00
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą strajk. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą strajk. Pokaż wszystkie posty
środa, 8 maja 2013
czwartek, 10 maja 2012
Strajk polskich celników
Dzięki Zdzichowi dowiedziałem się, że 10 odbędzie się akcja ostrzegawcza a 11 od 7.00 do odwołania - strajk Służby Celnej. Zainteresowanych odsyłam do źródła: >>link<<
Nieoficjalnie dowiedziałem się, że powodem protestu są przywileje emerytalne - celnicy czują się poszkodowani i oszukani. W czasie strajku tymczasowo ich zadania mogą przejąć funkcjonariusze Straży Granicznej.
To nieuczciwe, że kolejne rządy (w tym Tuskowica) złożyły Celnikom obietnice, z których się nie wywiązały ale jest lekarstwo na tę krzywdę. Znalazł je BCC
Zatankowałem ostatnio na Okeanii. Wydaje mi się, że 95 jest tak samo dobra jak na Lukoilu. Obsługa miła - dziewczyny dopiero się uczą i każdy paragon wystawiały we dwójkę ale szybko i bezbłędnie. Na stacji funkcjonuje też sklep.
Nieoficjalnie dowiedziałem się, że powodem protestu są przywileje emerytalne - celnicy czują się poszkodowani i oszukani. W czasie strajku tymczasowo ich zadania mogą przejąć funkcjonariusze Straży Granicznej.
To nieuczciwe, że kolejne rządy (w tym Tuskowica) złożyły Celnikom obietnice, z których się nie wywiązały ale jest lekarstwo na tę krzywdę. Znalazł je BCC
Zatankowałem ostatnio na Okeanii. Wydaje mi się, że 95 jest tak samo dobra jak na Lukoilu. Obsługa miła - dziewczyny dopiero się uczą i każdy paragon wystawiały we dwójkę ale szybko i bezbłędnie. Na stacji funkcjonuje też sklep.
Subskrybuj:
Posty (Atom)