środa, 25 stycznia 2012

Deklaracja celna Rosja, kartka migracyjna - wzory

Poniżej przedstawiam wzory wymienionych w tytule postu dokumentów. Deklarację celną zamieszczam w dwóch wersjach: czystą i notatkami jako wzór wypełnienia tej pierwszej.
Kartka migracyjna obowiązująca w Federacji Rosyjskiej i Białorusi:

Uwaga dotycząca przekraczających granicę na podstawie pozwolenia MRG: cel podróży powinien być "private", w przypadku wizy zgodny z rodzajem wizy - oczywiście.

Deklaracja celna (wypełnij trzy egzemplarze - 2 wjazd, 1 powrót). Strona pierwsza:

 Uwaga! Mała zmiana! W punkcie 2 należy podać informację o przewożonym bagażu. Czytaj więcej
Deklaracja celna strona druga:

Co dalej z tymi, już wypełnionymi, papierzyskami? Sprawdź w tym poście lub zapytaj ludzi na granicy :)

26 komentarzy:

 1. This image does not exist on this server zmień serwer bo nie wyświetla wzoru

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki, teraz powinno działać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam. Ma ktoś może wzór tej nowej deklaracji celnej i info.jak to wypełnić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na nowej, wielokrotnej deklaracji wystarczy się podpisać w miejscu wskazanym przez tamożnika. To wszystko. Nic nie wypełniasz, dlatego nie zamieściłem wzoru :)

   Usuń
 4. Witam. Zawsze trzeba płacić dla Rosjan 100 rubli czy nie koniecznie??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy jedziesz pierwszy raz to nie musisz. potem też nie, jeśli jesteś dyplomatą...

   Usuń
 5. nie wiem o co chodzi, jak dyplomatą??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyplomaci nie płacą, zwykli turyści przekraczający granicę często płacą. jeśli nie płacą to są wciągani w przedstawienie, w którym udział biorą celnicy z fochem, kanał itp. Nie płacisz to jesteś nielubiany, płacisz to Cię tolerują

   Usuń
 6. Czyli trzeba płacić cały czas, 100 rubli czy można dać mniej??

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam pytanie, jak wypełnić tą karte, jeżeli jedzie ze mna niepełnoletni syn ? ;>. Prosze o szybką odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 8. Mógłbyś mi wytłumaczyć co zaznaczamy w pkt. 2.1.? BO na swojej ostatniej deklaracji miałem zaznaczone to po lewej a Ty masz to po prawej ? o co tam chodzi? dziękuję z góry za pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o posiadany bagaż. Masz plecak to zaznaczasz, nie masz - nie zaznaczasz :)

   Usuń
  2. Dzięki Ci bardzo, blog na prawdę bardzo przydatny ;) byłem już raz z kolegą, teraz planuję sam ;) a powiedz mi jeszcze jak to jest, czym się różni pas zielony od czerwonego ? Ostatnio jechałem czerwonym, a chciałbym kupić Black Johna, bardzo dobre whisky, ale na stacji go nie ma, gdzie go kupić i jak wtedy wygląda moja podróż i oprawa ?

   Usuń
  3. Jadąc zielonym trafisz pod sklepy bezcłowe i tam znajdziesz swój ulubiony trunek. Odprawa przebiega podobnie na zielonych i czerwonych pasach, jeśli nie wieziesz kontrabandy to różnicy nie zauważysz, chyba, że w długości kolejki, do polskiej odprawy na czerwonym zwykle czeka się dłużej (choć to nie reguła)

   Usuń
 9. Jeżeli chcę wrócić zielonym pasem to i z Polski do ROsji też muszę zielonym wjeżdżać, czy jest to obojętne ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Może głupio spytam...ale te deklaracje wypełniam polskimi słowami i literami?

  OdpowiedzUsuń
 11. polskimi literami wypełniasz

  OdpowiedzUsuń
 12. obecnie na Gronowie (czyli pewnie wszędzie indziej też) wypełnia się tylko 2 egzemlarze - w obu zaznaczasz "wjazd" (kratka na samej górze po lewej), jedną kartkę zabiera celnik, drugą oddaje, a ty musisz dać ją w drodze powrotnej wraz z załącznikiem w wysokości 100rubli). Dobrze jest wypełnić przed wyjazdem - nie trzeba sterczeć na parkingu przy budkach potem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O właśnie szukałem potwierdzenia że 2 deklaracje a nie 3 ...
   Ostatnio dostałem 3 deklaracją w twarz ;-)

   Usuń
 13. 22 lutego 2013 - na świeżo - zwykły turysta, nie handlowiec czy przemytnik nie musi nic na granicy wypełniać.Żadnej deklaracji celnej czy "Karty migracyjnej". Tę ostatnią podczas rosyjskiej kontroli paszportowej, po zeskanowaniu wizy lub przepustki MRG, drukuje wraz z danymi osoby urzędnik. Jedną jej część zatrzymuje, a drugą oddaje. Należy ją później podpisać !!! Przy wyjeździe zostaje odebrana. Za jej zagubienie na pewno grozi sztraf..., więc wybieraj karteczka lub więzienie !!?? Brr!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Disiaj bylem na przejsciu w grzechotkach i mialem wypolnione dwie deklaracje wedlog podanego wzoru inna na wjazd i inna na wyjazd i stara ruska bladyna do mnie ze jedna mam zle wypelniana a mianowice ta powrotna kazala mi wypelnic tak jak to wjazdowa a jak wracale to rusek cos tam do mnie gadal ze zle krzyzyki milem postawione to jakas masakra!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. a poewiedzcie mi jak jest z pozyczonymi samochodami? musze miec upowaznienie do prowadzenia go wydanego przez wlasciciela i podbitego przez notariusza? ratunku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Papier kosztuje najwyżej 30 PLN, też jeździłem na pożyczonym kilka miesięcy i z tym kwitem o użyczeniu... nikt co prawda nie chciał go oglądać ale strzeżonego...

   Usuń
 16. Witam!
  Czy deklaracje celne musi wypełniać też każdy turysta podróżujący autokarem? Markę pojazdu również?
  W maju pierwszy raz prowadzę grupę do Petersburga - czy mogę prosić o krótką instrukcję dla pilota na wjeździe do Rosji z Estonii? Co może załatwić pilot za pasażerów, a co muszą oni zrobić sami?

  OdpowiedzUsuń
 17. zakładanie firmy przez internet to moja specjalność, ale deklaracje celne to istny koszmar dla mnie! Bardzo Ci dziękuję za tak obrazowe wyjaśnienie sytuacji i poprowadzenie mnie praktycznie "za rękę" w tych sprawach! pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń