sobota, 28 kwietnia 2012

Zmiany i wyjaśnienia

Rosjanie od kilku dni przygotowują się do uruchomienia "zielonych pasów". Tablice nad pasami jeszcze zafoliowane ale bariery oddzielające pasy już są. Wczoraj specjalna ekipa odświeżała oznaczenia poziome na jezdni (ciekawy widok: pięciu facetów stojących na drewnianym szablonie - w celu jego unieruchomienia, jeden wykonujący czarną robotę i jeden brygadzista. Malowanie odbywało się za pomocą specjalnej farby drogowej produkcji polskiej :)

Wczoraj też dowiedziałem się, że niektórzy kierowcy wierzą, że budowa trwająca w pobliżu "berlinki" za drugą stacją benzynową to powstający nowy "cepeen". Budowlańcy twierdzą coś innego...

Stacja benzynowa Okeania, nowa jak spod igły i od nowości nieczynna podobno została zbudowana bez zezwolenia.

Klikalny link do artykułu, który podał Kowal tutaj

6 komentarzy:

 1. zapewne własciciel okeani za słabo posmarował, ostatnio czytalem ze Putin ma 37 % udziałów w siec surgonieftgaz ( http://www.pb.pl/2596547,4441,putin-moze-byc-najbogatszym-czlowiekiem-swiata ) moze to tez ma jakis wpływ na konkurencje ;) ciekawe czy to ruszy 1 maja czy nie, z rozmów jakie odbylem z celnikami na naszym przejsciu wynikało ze na pewno na euro nie bedzie tego ze względu na terrorystów, moze wydarzenia na ukrainie takie obawy potwierdzaja, ja narazie nie latam brak czasu pracy full, a dzis przejscie bylo puste no ale nie znalazlem 4 h ze by sie przejechac :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie . Czy wiadomo coś na temat spisywania liczników przed wiazdem oraz po przyjeździe ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozumię,że te zielone pasy to na celnicy rosyjskiej?
  Tak, jak jest na polskim przejsciu?
  Czy one coś wniosą pozytywnego dla nas?
  Czy np polski kierowca (paliwiarz) bedzie mogł skorzystac z tego pasa? (czy to kolejne udogodnienie dla rosjan)
  Czy jest to wynikiem przygotowania przepustowości na euro 2012,czy też na skutek wprowadzania małego ruchu granicznego?

  Jeszcze małe pytanko techniczne:
  -mając auto na gaz mogę w baku paliwowym przewozić ropę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te zielone pasy mające łączyć się po polskiej i rosyjskiej stronie były zapowiadane już wcześniej, ich uruchomienie niewiele zmienia, pisemne deklaracje obowiązują w Rosji tak jak wcześniej, odprawa przebiega tak samo, tyle tylko, że trzeba się wcześniej decydować czy chcesz być odprawiany w Polsce z zielonego czy ze zwykłego pasa? Kiedyś były oddzielne pasy dla Rosjan i przyjaciół oraz obywateli UE, teraz jedynym kryterium wyboru pasa jest to czy deklarujesz fanty czy nie? :)
   Co do ropy w baku benzyniaka to robisz to na własne ryzyko, chodzi bardziej o sprawność samochodu niż podejrzliwość celników :)

   Usuń
  2. O zdrowie autka się nie obawiam.
   Ważne czy nie przyczepia sie polscy celnicy?

   Usuń
 4. Mogą się przyczepić jeśli dowiedzą się, że masz benzyniaka a wieziesz ropę ale kto im powie?

  OdpowiedzUsuń