wtorek, 24 kwietnia 2012

Majówka w kwietniu

Dziś okazało się, że chętnych na wyjazd do Rosji było mniej niż ostatnio. Brak kolejek na wjeździe, brak z powrotem. Polscy celnicy swoją robotę wykonywali szybko. Po rosyjskiej stronie nikt nie zająknął się na temat bułek :)
Po drodze brak radiowozów. Majówka.
Uaktualniłem ceny paliw w odpowiednim miejscu.
Przypominam też, że zamieściłem wcześniej druk deklaracji i wzór jej wypełnienia. Wspominam o tym, bo znów na przejściu pojawił się kierowca, który zapomniał zapytać wujka Google.
Chłopak w granatowym Audi na elbląskich numerach lekko zirytował stojących za nim kierowców kiedy dopiero na przejściu, pod "budką" zaczął wypełniać druki. Ponad 14 tysięcy wyświetleń bloga a jeszcze nie wszyscy wiedzą, gdzie szukać informacji, grrrrr! :)
Nawierzchnia odcinka specjalnego została wyrównana, maszyny wciąż tam pracują ale na razie nie położyli ani grama asfaltu i może poprzestaną na zasypaniu dziur piachem?

10 komentarzy:

 1. Witam jestem zainteresowany wycieczkami.może ktoś pomoże zostawiam e-maila i czekam na pomoc ,kontakt emwik@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli odpowiedzi na pytania, które chcesz zadać nie zostaną uznane za podżeganie do działań niezgodnych z prawem to zadaj je tutaj. Może przy okazji kilka innych osób dowie się czegoś nowego? :)

   Usuń
 2. chodzi mi o wizę czy ciężko dostać i jak już to jaka cena koszt oczekiwania na papier.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1300 złotych i 2 tygodnie czekania w kantorze na przejściu w Grzechotkach. Im bliżej Gdańska tym taniej

  OdpowiedzUsuń
 4. I jest to wiza na rok mam rozumieć.i wszystko czy trzeba jakieś dokumenty jeszcze wyrabiać słyszałem o jakiś badaniach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaproszenie od firmy Rosyjskiej... to fikcja, wszystko otrzymujesz w pakiecie :) Wiza jest na rok, ale ważna jest na 90 dni z każdych 180, czyli nie możesz jeździć "za miedzę" codziennie

  OdpowiedzUsuń
 6. zaraz zaraz Cobelius bo troche nie sklejam, wiza na rok to ile można razy przekroczyć granice 180 w ciągu roku? a jeśli wykoczyrpiesz pakiet tych 180 to musisz czekkać do nastepnego roku czy możesz kupić następną?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiza jest ważna przez rok ale nie na 365 wyjazdów. W sumie możesz przekroczyć rosyjską granicę 180 razy, 2x90. Na każde pół roku po 90 razy. Czyli jeśli półrocze ma z grubsza 180 dni to właśnie na takie "każde" 180 dni masz 90 wjazdów

  OdpowiedzUsuń
 8. ok rozumiem dzięki, hmmm myślałem że to troche lepiej wypada, jeżdżąc paskiem ma się mniej więcej stówke za kurs, bardziej więcej, rocznie wychodzi 18tys zł minus wiza i paszport, jakieś 1500 miesięcznie, krzywdy nie ma ale szału też nie. no chyba że źle licze;)

  OdpowiedzUsuń