sobota, 14 stycznia 2012

Przejście Grzechotki - Mamonowo II, dzień jak codzień

Przekraczając granicę możesz spotkać się z życzliwym zainteresowaniem służb. I Polacy i Rosjanie często chcą wiedzieć w jakim celu byłeś lub wybierasz się do Rosji? Możesz sobie przygotować cały zestaw odpowiedzi, bo powtarzanie, że tankujesz tam paliwo, może się znudzić po kilku razach. Odpowiedź w stylu: głupie pytanie, odradzam, celnik może nie znać się na żartach. Jesteś wolnym człowiekiem i wolno Ci podróżować gdzie chcesz, jeśli przy okazji nie łamiesz prawa. Oczywiście Rosjanie mają mniej wyrobiony dowcip i przekraczając granicę po raz pierwszy przejedziesz jak zwykły turysta ale już za każdym kolejnym razem wjeżdżając na teren przejścia Mamonowo II masz uiścić haracz. Dwa razy po 50 rubli (przyjmą też równowartość w złotówkach), raz weźmie pogranicznik na bramie, drugi raz celnik w budzie. Nie dostanie to będzie niezadowolony.
Rosjanie traktują łapówki jak coś co im się należy ale trudno nie zauważyć, że pieniądze z paszportu wyjmują dyskretnie i jakby wstydliwie. 


10 komentarzy:

 1. Witam

  Jak długo czeka się na przekroczenie granicy w obie strony proszę o odpowiedz ???

  OdpowiedzUsuń
 2. jak wygląda granica

  OdpowiedzUsuń
 3. czy można gdzieś podejrzeć jak wygląda sytuacja na wjazd ? czy jest tylko jedna jedyna udostępniona kamera skierowana na barierki ??

  OdpowiedzUsuń
 4. A ile biorą w Mamonowie-Gronowie?
  I czy nie danie łapówki może przynieść jakieś negatywne konsekwencje?
  pozdr
  W.

  OdpowiedzUsuń
 5. słyszałem że 2x 100 rubli
  . ja jeżdzę na grzechotki to 100 biorą. jak nie dałem w paszport to dokumentów nie chciał mi oddać , musiałem wrócić się do samochodu po łapówkę ;/ . niestety sami ich tak nauczyliśmy ;/

  OdpowiedzUsuń
 6. podobnie jak mi ostatnio, dalem 50 to kazal sie cofnac i dozucic bo zobaczyl w deklaracji Passat ale na wjezdzie dalem 50

  OdpowiedzUsuń
 7. Słuchajcie, może już nadszedł czas żeby tym mafiozom z ruskiej tamożni przestać dawać? Ale musieli by to zrobić wszyscy! Jak to będą pojedyńcze auta to ich zgnoją.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. szukam jakiegoś tartaku u ruskich,przy granicy najlepiej.wie ktoś gdzie kupic drewno????

  OdpowiedzUsuń