środa, 22 maja 2013

Drobna korekta

Polak to człowiek pomysłowy i choćby mu urzędnicy rzucali kłody pod nogi (lub pod koła Passata) to on zawsze znajdzie sposób aby postawić na swoim. W związku z nowymi ograniczeniami (czyli 10 przejazdów na 30) ludzie zaczęli jeździć "rodzinnie" - jak to ujął dziś celnik. Czyli ten sam samochód przekraczał granicę częściej niż w ciągu domyślnych 72 godzin ale z inną osobą za kółkiem. Ten sam celnik poinformował mnie, że aby ten proceder ukrócić owe 72 godziny zostały ujęte w sztywne ramy. Od teraz samochód nie może się pokazać na przejściu częściej niż co 3 doby. Tyle czasu powinno wystarczyć na wyjeżdżenie zbiornika paliwa :)
Wcześniej było to tylko zalecenie i właściwie nie zabroniono jeździć co drugi dzień (na przykład) pod warunkiem, że po takiej serii nastąpi 10 dni przerwy 

208 komentarzy:

 1. To polak kupi kolejnego Passata, Jeszcze trochę i zaczną wprowadzać ograniczenia, ze z jedna rodzina będzie mogła normę tylko 10 razy w miesiącu zgłosić. Każdy celnik co innego mowi rozmawiałem wczoraj z dwoma celniczkami i obydwie informowały mnie o tym, ze teraz 10 razy na auto i osobę ale o tym, ze co 72 godzin mam jeździć żadna nie mówiła lecz wspomniała, ze najlepiej by było gdybym co 72 godziny jeździł. A jak się zapytałem co by było gdybym przyjechał prędzej to powiedziała ze najlepiej gdybym co 72 godziny jeździł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIe oplaci mu się kupić, bo te raz na 72 h jest zarówno na osobę jak i na samochód.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Tak wiem ale chodzi mi o składy 3 osobowe które jeździły do Rosji i za każdym razem kto inny był kierowca i zgłaszał normę paliwa a tak dalej będę jeździć pełna ekipą, ale codziennie innym autem. Papierosy i wódkę można zgłaszać nadal codziennie w odstępie 24 h

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  5. bo litr wódki i 40 papierosów to niejeden potrafi w ciągu 24h wypić i wypalić ;)

   Usuń
 2. Że co proszę...? Chyba im się poprzewracało w głowach do końca...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jadąc dziś w kierunku Grzechotek usłyszałem tego niusa na CB-radiu. Nauczony ostatnimi doświadczeniami i tym, że mundurowi lubią powiedzieć, że czegoś nie wolno dopiero podczas powrotnej odprawy, postanowiłem przed wjechaniem na pasy wybrać się do kierownika zmiany, celem zasięgnięcia informacji: o co tu k... chodzi?
  Ten potwierdził, że faktycznie dziś rano dostali dyspozycję z "góry" (nawet pokazał to zacne pismo), żeby brać pod lupę tych co jeżdżą w odstępach mniejszych niż 72 h. Jako, że od mojego poprzedniego wjazdu minęło "zaledwie" 40 parę godzin, pytam czy mogę dziś wjechać bez obawy o clenie czy nie. Odpowiedział, że dziś jeszcze można wjeżdżać ale mamy się jak najszybciej przestawić na nowe zasady.

  OdpowiedzUsuń
 4. Drobna korekta... niby można dziś jechać ale kilka osób zapłaciło dziś cło...Koledzy czy ktoś odwoływał sie od tej akcyzy naliczonej do dnia 6 maja?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bezczelność, rozruba w biały dzień, a poseł penkalski narobił szumu i co z tego mamy ? Gówno. Jeszcze gorzej. Przepisy nie do przyjęcia, zablokować przejście, chcemy jeździć jak biali ludzie, ruskie w każdym mieście miasteczku w każdym sklepiku markecie mają zwrot podatku.. zrobiło sie prywatne przejście...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Im się te Tax Free bardzo podoba,własnie zapodali artykuł o zrównaniu cen na elektronikę i bez żenady ci taka rosjanka czy rosjanin napisze,jak to I-pad mini 64GB WiFi ksztuje w ich sklepach w przeliczeniu na złotówki 1940 złotych a w innym 2040 złotych.

   A w Gdańskim Mediamarkcie ten sam kosztuje 2250 złotych.

   Ale dzięki narodowi polskiemu płacącemu podatki,żeby Rosjanie mieli taniej po odjęciu 427 złotych Tax Free wyszło im jakieś 1800 złotych.Czyli jakies minimum 100 lub 200 złotych w prezencie od polskich podatników.
   W drugą stronę nie znam ani jednego przypadku brania paliwa na fakturę i zwrocie tegoż podatku za te paliwo.

   Usuń
 6. hmmmm maly ruch graniczny raczej sluzy temu ze oni cos kupia u nas i sprzedadza u nich drozej... szkoda ze to nie dziala w 2 strony:((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to nie działa? Nie bądź taką hipokrytką, w końcu mrówki nie żyją powietrzem, tyle że teraz jest trudniej.
   Swoją drogą chyba na tym polega ewolucja. Im więcej celnicy będą piętrzyli trudności, tym więcej będziemy znajdowali rozwiązań;) Strach pomyśleć, jak beznadziejnie zgnuśniali i niezaradni byśmy byli, nie mając żadnych ograniczeń okazjonalności albo mając po prostu paliwo u nas po 3zł/litr...

   Usuń
  2. A te mrówki to też dostają zwrot podatku za kupione paliwo i stempelek od rosyjskiego celnika?

   Ktoś z was wracał potem i stacja benzynowa zwracała mu podatek???

   Więc nie mów o równouprawnieniu.
   To,że paliwo kupujesz taniej niż w Polsce nie oznacza,że zasady są równe.

   Masz taniej,ale z innych względów.Co innego jakbyś miał jeszcze taniej bo dostałbyś stempel od tamożni i by ci jeszcze 23% rosyjskiej ceny za litr zwrócili.
   Ale oni mają inne,mniejsze stawki podatku więc i tak byłbyś w plecy to raz.

   Żaden z was z Tax Free biorąc paliwo nie korzysta,więc i tak jesteście w plecy to dwa.

   Tax Free to prezent od gościnnego narodu polskiego dla Rosjan,na który składają się wspólnie i Górale,i Ślązacy i mieszkańcy Pomorza ze swoich podatków do budżetu w zamian nie dostając absolutnie nic.

   Usuń
  3. Mało tego-z was Polaków i waszych podatków żyje cała rzesza byłego ZSRR i Rosji.

   Rosjanie,Białorusini,Ukraińcy,wszyscy was doją jak krowy.

   Mały przykład:

   "17-letni Witalik mieszka w Brześciu z rodzicami. Do Terespola, czyli "za rzeczkę" - jak mówi wielu jego kolegów - jeździ raz w tygodniu. Na bilet kolejowy w jedną stronę zarabia, sprzedając z ponadstuprocentowym przebiciem dwie paczki papierosów Viceroy. Tylko dwie, bo tyle może legalnie wwieźć z Białorusi do Polski. To szybka i prosta akcja, bo kupcy czekają tuż pod wejściem na dworzec w Terespolu.

   Witalik rusza do sklepu RTV, który gwarantuje mu dużo większy zysk. Wyciąga gotówkę i płaci 1999 zł za laptop Toshiba, a potem czeka, aż sprzedawca wypisze "zieloną fakturę" z napisem "tax free". - W tym roku jeszcze laptopów nie woziłem, więc jeden mogę - wyjaśnia. Fakturę pokaże polskim celnikom tuż przed tym, jak wsiądzie do pociągu do Brześcia, czyli za dwie godziny. Celnik przybije stempel, wciągnie towar do komputerowego rejestru i Witalik wróci do domu z komputerem, który sprzeda po tej samej cenie. Podczas następnej wizyty w Terespolu pokaże w tym samym sklepie z elektroniką podstemplowaną fakturę i dostanie w gotówce 460 zł tytułem podatku VAT

   Z owiniętym w reklamówkę laptopem pod pachą Witalik szybkim krokiem rusza na "piataczok". To parking jakieś 3 km od dworca, tuż przy granicznym przejściu samochodowym. - Tam można wziąć coś do przewiezienia - tłumaczy. Na niewielkim placu stoi tuzin aut na białoruskich rejestracjach, każdy ma otwarty bagażnik. Na pierwszy rzut oka to wygląda jak targ, z tym że wyłożone w bagażnikach jednorazowe pieluchy, płyny do płukania, telefony komórkowe, bluzy, bielizna - i Bóg jeden wie, co jeszcze - nie są na sprzedaż. - Ci ludzie chcą przewieźć towar na Białoruś, ale nie mogą. Za jednym razem wwieźć można tylko rzeczy za 1,5 tys. euro, więc muszą szukać kogoś, kto przewiezie to wszystko na siebie - tłumaczy Witalik.

   Podchodzimy do pani w średnim wieku, która spisuje numer komórki i adres domowy Witalika, odlicza dla niego 8 dolarów i wręcza reklamówkę z ośmioma bluzami. - O której mam do ciebie wpaść? - pyta.

   - Jakoś po godz. 18, ale proszę najpierw zadzwonić - rzuca Witalik i dziarsko rusza z powrotem.

   Na godzinę przed odjazdem pociągu na sali odpraw ustawia się kolejka kilkudziesięciu osób. Każda z nich ma wypełnione torby i po kilka reklamówek z towarem. Niektórzy ciągną za sobą po dwa telewizory, widać też pudła z piłami łańcuchowymi, robotami kuchennymi, konsolami do gier, kinem domowym i owinięte w folię zderzaki do aut. Wszystko, w tym jedzenie i chemia gospodarcza, opuszcza kraj "na zieloną fakturę". Jeden z podróżnych ma dwie czarne torby, w których leży pięć iPhone'ów i tyle samo iPadów - razem wartych co najmniej 19 tys. zł. Po zdobyciu pieczątki od celników rozdaje je znajomym w pociągu, a ci chowają w swoich rzeczach.

   Witalik się chmurzy. - Bez sensu. "Piataczok" tym razem prawie nie dał zarobić... Ale przynajmniej zwrócił mi się powrotny bilet - mówi, patrząc przez okno."

   I tak to wszędzie wygląda,ja za to płacę i ty za to płacisz.

   Usuń
  4. Opierając się na własnych doświadczeniach z przyjaciółmi Moskalami to za taki stempelek i łaskawie potwierdzony przez celnika zwrot rosyjskiego VATu każdy z nas musiał by zapłacić 100 rubli

   Usuń
  5. Yoggi, nie jesteś Polakiem skoro mówisz, że nas doją, a Ciebie to nie?

   A historia... jest straszna. Oczywiście nikt nic z tym nie zrobi, bo Polska jest jak najbardziej otwarta i przyjazna, ale tylko dla obcokrajowców i uwielbia być, za ogromnym przeproszeniem, ruchana w dupę właśnie przez nich, a ona dyma nas...

   Co te mendy w rządzie z Polską zrobiły powiedzcie mi? Gdzie honor, gdzie jakaś godność...?

   Usuń
  6. "Yoggi, nie jesteś Polakiem skoro mówisz, że nas doją, a Ciebie to nie?"

   Może zdanie było źle sformułowane,ale napisałem też:

   "ja za to płacę i ty za to płacisz".

   Jestem zatem Polakiem,mam własną firmę i,o dziwo,uczciwie płacę podatki(i przez to finansowo ledwie zipię i czasem mam chęć rzucić to wszystko w cholerę i wyjechać).
   Rząd to złodzieje i....(wykropkuję,bo to sie do druku by nie nadawało),ale logicznym tez jest fakt,że w zamian mnie interesuje na co przepiernicza się w tym kraju kasę,nawet jeśli w skali ogólnej te TaxFree to promil.
   Bardziej interesuje mnie tutaj fakt,nie tyle,że dojony jest nasz budżet,co fakt,że korzyść z tego ma tylko jedna strona co nie wydaje mi się sprawiedliwe.

   Usuń
  7. Teraz sobie wyobraź jaka to jest skala.

   Skoro jeden facet nabrał elektroniki za prawie 20 tyś. złotych.

   I 23% z tego do kieszeni po tym jak opchnie towar.I wszystko praktycznie na legalu.

   JEDEN CZŁOWIEK.A reszta? Co,on jeden jeździ??
   W skali 3 krajów to może być nawet ze dwa miliony ludzi.I nie wiem,czy nie zaniżyłem liczby.

   Usuń
  8. Słyszałem pogłoski, że te ograniczenia jakie nałożyli na Passatowców, są między innymi przez to, że chcą odzyskać tą kasę z VAT'u.

   Usuń
  9. Yoggi, może zamiast pisać tyle czytaj też ze zrozumieniem. Odpowiedziałem DOKŁADNIE na wpis Kate S. Nigdy nie twierdziłem, że zasady są równe, to już Twoja wolna interpretacja.

   Usuń
 7. Ja mam inne pytanie, kiedyś gdzieś czytałem, ale nie mogę znaleźć ( tylko wzór wniosku o zezwolenie). Mam wizę, która się niedługo kończy i trochę miejsca zostało w paszporcie, można wkleić pozwolenie bez wyrabiania nowego paszportu ? Ile stron musi być wolnych ? Pamiętam kiedyś Cobelius o tym pisał, ale nie mogę znaleźć posta ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. 2 Strony muszą być puste

   Usuń
 8. Yogi ja nie wiem skad ty ku@!#%# jestes ale wiekszego rusofoba nie widziałem n oczy, historia hostoria, to co na granicy tez zostawmy, jako klienci w sklepech sa fantastyczni, takie braniewo zyjące z handlu chodzi mi o ych ludzi tylko modli sie ze by ten MRG trwał wiecznie to samo elbląg i Gdansk i nie pisz głupot ze sląska sie dokłada czy tam pomorze bo nie wiem jak niby mamy sie dokładac kupuja towar i dostaja zwrot podatku tyle, panstwo nie zarabia ale skley i ludzie kotrzy dostraczaja do skleów zarabiaja, zyczyc sobiei wszystkim ze by kazdy był takim klientem jak ci ze wschodu, kazdy tu placze ze nie moze jechac czesciej ale po hu... macie tam jechac wymyslcie cos czym da sie handlowac z nimi oni tam maja wszystko 2 razy drozej tak wiec kupuja wszystko!!!!!!!!!i tak korzystajcie z tego mrg a nie paliwo, paliwo bleble

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kowal,możesz sobie mnie nazywać jak chcesz,byle w ramach cywilizowanych.

   Co do Braniewa żyjącego z handlu to też mnie nie rozśmieszaj.
   JAKIEGO HANDLU????

   Paliwem z baków chyba,bo jak masz na myśli markety w stylu Lidla,Castorami,OBI czy Reala,czy innego Netto(nie wszystkie w Braniewie),to możesz co najwyżej likwidować bezrobocie wsadzając ludzi na kasy,bo w tym kraju praktycznie nic już do nas nie należy.
   No,może tam trochę upchamy swojego w tych marketach,jakies jabłka czy marchewki.

   Acha,znaczy Pomorze i Śląsk sie nie dokłada??

   To juz nie wchodzą w skład Rzeczy pospolitej Polskiej???

   Kowal-weź mi tu napisz,kiedy nastąpiła ta secesja???

   Czy mój polski paszport jest jeszcze ważny,czy mam iść po nowy do niemieckiego konsulatu??

   A ja myślałem,że na budżet państwa,z którego idą zwroty podatków dokładamy się wszyscy,a tu się okazało,że nie.

   Jutro pójdę drzeć mordę do skarbowego,i jak im powiem,że Kowal tak powiedział,to mi chyba zaległe oddadzą,co?

   Z Twoja ekonomią jako minister finansów to bys nasz kraj zaprowadził dalej niż Balcerowicz.

   W ogóle szkoda gadać,ale połowę tego co powiedziałem wypaczyłeś.
   Ja mam SŁUSZNĄ pretensję do tego,że RUSCY MAJĄ ZYSK,MY NIE MAMY NIC.

   Przy czym mówiąc nie mamy nic,mam na myśli nie zarobek na rosyjskich klientach,a konkretnie te jedną sprawę.

   Ja nie mam nic przeciwko MRG.
   Wisi mi czy jeździcie tam po paliwo czy wypocząć do Swietłogorska.

   Ja tylko chciałbym aby międzynarodowe porozumienie działało w obie strony.

   Ono niby działa,ale na papierze.
   A najśmieszniejsze jest to,że to w waszym interesie.

   Upraszczając,napiszę to bardziej zrozumiałym językiem dla ciebie

   Ja chcę,żebyś ty jadąc po paliwo,tankował paska do pełna,brał Tax Free i ZAOSZCZĘDZIŁ WIĘCEJ KASY.

   Rosjanie na zwrot podatku dla was nie wydają nic.Bierzecie tysiące litrów i płacicie pełna stawkę.

   A może o czymś nie wiem? No przecież MUSI być powód dla którego tego nie robicie.
   Chętnie go poznam.Co,nie wolno Polakom sprzedawać na fakturę???
   A może nie bierzecie faktury ze strachu przed celnikami?
   Oświeć mnie proszę.   Usuń
  2. Oto do czego to doszło-Kowal ma do mnie pretensję,że ja chcę,żeby on zalał do swojego paska 100 litrów i jeszcze mniej zapłacił niż teraz płaci.
   On woli płacić więcej.
   To trzeba na polski Orlen jechać za 5.40 zalać czy ile tam i wszystko będzie ok. :-) :-)

   Ja nie mam nic przeciwko waszym wspaniałym dobrosąsiedzkim stosunkom,w sumie to nawet jestem zdziwiony,że są takie dobre.
   Chociaż w drugą stronę to powiem ci,że to niezupełnie tak działa.
   Owszem,mamy tam w sporej części społeczeństwa bardzo dobrą opinię.Ba,nawet za wiele rzeczy nas tam podziwiają,głównie za...podejście władzy do obywateli.
   Że wasza władza tak tam o was dba,że jesteście gospodarni(udane Euro 2012 w Gdańsku,nawet nie wiecie jaki tam jest tego oddźwięk),że macie ładne i zadbane domy.
   Że WSZYSTKIE POLA SĄ OBSIANE,tak-nawet za to was podziwiają,(że jak to jeden Ruski(oni nie lubią określenia Rosjanin) napisał,że u was na każdym spłachetku ziemi coś rośnie a u nich same ugory)).

   Czasem wręcz serce rośnie z dumy. :-) :-)

   Jest też druga grupa-też całkiem spora,która was nie lubi i wszystko im przeszkadza.Oni mają trudniej się do czegoś przyczepić,ale powód zawsze się znajdzie.Dużo ich jest na Klops.ru

   Kolejki na granicy im przeszkadzają,przeszkadza im,że polski samolot latał nad Kaliningradem i robił tam zdjęcia(nawet niektórzy wyrażali opinie,że trzeba go było zestrzelić,oczywiście to,że robiono to na mocy międzynarodowego porozumienia w ramach którego Ruscy w Polsce robili dokładnie to samo już nie było ważne,bo im przecież wszystko wolno,a my morda w kubeł i nie gulgotać).

   Często w ramach takiej grupy są ludzie ,którzy kierują się szeroko pojętym patriotyzmem i powiem szczerze to mnie właśnie rozśmiesza do łez prawie.

   Nie ich patriotyzm oczywiście,ale fakt,że zarówno nasze władze jak i ich tego nie widzą.
   Generalnie sprowadza się to do tego,że oni są bardzo wyczuleni na każdy przejaw polskiej dominacji (w cudzysłowiu).

   A nasze,czy ruskie władze tak bardzo chcą współpracować,że wpadają na takie pomysły,że sie płakać chce.

   Przykład:

   Pomysł(nie pamiętam kogo),wysyłać bezrobotnych Polaków do pracy w Kaliningradzie(konkretnie do pracy w fabrykach samochodowych).

   Genialne co?? To się Ruscy ucieszą,że im bezrobotni Polacy zabraliby pracę. :-) :-) :-)

   Subtelność hipopotama normalnie.Tak jakby u nich nie było bezrobocia(cała horda nielegałów z Uzbekistanu i innych azjatyckich republik tam siedzi i robi na czarno(ze 40 tyś-często bez znajomości rosyjskiego nawet,jak idą coś kupić do sklepu to idzie 5 a mówi jeden),a teraz kolejne połączenie z Biszkekiem otwarli).

   Przykład drugi

   Właśnie ktoś wymyślił,żeby gości na Mistrzostwa Świata,którzy pojawią się w Kaliningradzie w ramach porozumienia zakwaterować w polskich hotelach.

   No,jaka mogła byc reakcja takich ludzi??
   A jedna tylko-POLACY CHCĄ IM ZABRAĆ GOŚCI(że oni wydadzą kasę,a tak naprawdę zarobimy na tym my).I tak dalej.   Usuń
  3. Upraszczając-wielu Rosjan często ma podejście w stylu:MY SAMI.

   Chcą być dumni z tego co sami zrobili,no a pomysły takie jak wyżej opisałem im tę dumę zabierają.Zasadniczo to im się nie dziwię.Dlatego oni z Polską współpracować nie chcą i przeszkadza im wszystko co im jednoczesnie imponuje.

   Na przykład przeszkadza im to,że muszą latać z Gdańska,bo ich połączenia to do Muchosrańska co najwyżej(jak to jeden napisał)prowadzą.
   Z jednej strony nie mają wyjścia,bo jak napisałem Chrabrowo połączenia ma gówniane(Białoruś,Azja),a nawet do Rosji,bo jechać nie ma po co,a jak jest po co,to się okazuje,że drożej do takiej Moskwy lecieć niż do Hiszpanii.

   Czasem mi ich nawet żal,bo się strasznie miotają.Tak naprawdę ich marzeniem jest mieć naprawdę europejski poziom.
   Życia też,ale nie tylko.
   Oni po prostu chcą by Obwód Kaliningradzki był jak wasze województwo.
   Mariny,turystyka,rozwinięta infrastruktura,piekne lotnisko z tanimi liniami wożącymi ich po całej Europie(i najlepiej bez wiz,ale oni wiedzą,że ich zniesienie jest nierealne,zwłaszcza z taka ilością nielegalnych imigrantów,nawet sami myslą o wprowadzeniu dla nich wiz i paszportów).

   Marzą im się piaszczyste plaże(a u nich nawet z piaskem dupiato,i z tego co właśnie słyszałem nawet piasek na ich plaże będzie brany z Polski i Litwy-bo woda im plaże podmywa),pełne zamożnych turystów),miejscowości jak Sopot i Krynica Morska,Kaliningrad piękny jak Gdańsk(piekne tramwaje,gładkie drogi,nowoczesne autobusy-choc oczywiście i tu się zaraz zaczyna,że polskie za drogie,że MY SAMI też potrafimy itd.).

   Chcą mieć 7 milionów turystów rocznie,co na chwilę obecną jest nierealne,choć plany mają ambitne.

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  5. Fajnie, że Yoggi tu dajesz dzięki temu jest po co tu zaglądać, ale do rzeczy.
   Yoggi nie rozumiem dlaczego tak ciebie boli to, że Rosjanie nie placą vat-u. Przecież państwo nic im nie daje z Twoich pieniędzy, tylko rezygnuje z pobierania wiekszości podatków (vat). Dzięki temu sklepy im sprzedają taniej o te 23%. Mimo to robiąć tu zakupy i tak placą oni tu podatki tylko bardziej w formie pośredniej. Ponad to rosjanie korzystają z szeregu usług i tu chyba zwrotu nie dostają. Tak wiec w sumie nas budżet jest wyrażnie na plus tym bardziej, że obrót (eksport) rośnie. Jeszcze jedno wiedz, że formuła TAX free to nie jest wymysł polskich władz. Obowiązuje ona na wszystkich granicach. W unii ponad to może z niej skorzystać każdy obywatel (osoba fizyczna) państw nie bedących w Unii lub w naszym obszarze gospodarczym (np Norwegia w to nie wchodzi). Fakt, że na wschodzie korzystanie "zielonej faktury" przybrało najbardziej masowy charakter. Tak więc Yoggi sorki, ale tu jak dla mnie wychodzi Twoja rusofobia bo innych argumentów nie masz poza rufobicznymi, a może kieruje tobą jakże typowa dla nas Polaków zawiść :)
   Ale możesz spojrzeć z innej perspektywy. Poprzez te rozwiązanie wykańczamy im handel, dostają po dupie ich producenci, również ich budżet nie ma nic z ich zakupów. To tyle jeśli chodzi o ekonomie.
   Również i politycznie zachęcając ich do przyjeżdzania do nas w wypadku obwodu wzmagamy u nich separatyzm, bo prawdę pisząć co może im zaproponować Rosja w starciu z prądami płynącymi z zachodu. Jeżdząc do nas tym bardziej to widzą. Zobaczysz jak Moskwa z tym nic nie zrobi to za 20/30 lat obwód im zdryfuje do "eurosojuza"

   Usuń
  6. "nie rozumiem dlaczego tak ciebie boli to, że Rosjanie nie placą vat-u."

   Bardziej mnie boli fakt,że jak wy tam jedziecie to go płacicie.
   A może nie??
   Doskonale wiesz,że gdybym zadał tutaj kilka pytań np.

   1-Kto korzysta z Tax Free przy zakupie paliwa(a może paliwo nie wchodzi w zakres towarów którego ta zasada dotyczy??)

   2-Na jakich stacjach w Obwodzie zwracają podatek(u nas też nie wszystkie sklepy chyba w to wchodzą),bo taki "krzakoil" ci nie zwróci,ale Rosnieft czy Łukoil??

   I jeszcze parę innych,to nie będzie absolutnie żadnego odzewu.
   Nie będzie,bo nikt nigdy z tego nie korzystał.Jakbyście wy brali na Tax Free i Ruscy brali na Tax Free nic bym nie powiedział.Działa w obie strony i jest ok.

   "Poprzez te rozwiązanie wykańczamy im handel, dostają po dupie ich producenci, również ich budżet nie ma nic z ich zakupów."

   I to prawda co mówisz z tym,że...niezupełnie.

   Tak naprawdę my im handlu nie wykańczamy choć faktycznie skala zakupowych wyjazdów jest taka,że ich handel ma się ciężko.

   Ale cała prawda jest nieco inna.

   Tak naprawdę ich handel sam się wykańcza.

   Z dwóch powodów:

   a)ceny
   b)jakości

   Wiesz dlaczego Ruscy w ogóle do Polski jeżdżą na zakupy??Bo ceny u nich są nieraz dwu,lub więcej razy wyższe.
   I jakość towarów jest znacznie lepsza,przynajmniej w porównaniu do ich sieci makretów.
   Ile ja razy czytałem,jak narzekali na jakość towarów stamtąd,że kiełbasy z rosyjskiego marketu nawet pies nie chciał ruszyć,że coś wzięte z półki w domu śmierdziało i trzeba było wyrzucić-setki takich opinii.

   Ale Rosjanie sami jednocześnie twierdzą,że jesli rosyjskie markety zmienią ceny na takie jak w Polsce i poprawią jakość produktów do poziomu jak w Polsce,to oni przestaną jeździć do was i będą kupować u siebie.
   Na razie jesteście "na haju" podkręceni masą kasy przez nich wydawaną,ale to wiecznie nie potrwa.
   Pomaga wam w tym fakt,że oni mają duże koszty,od łapówek poczynając po dostawę kończąc.Nie wiem jak z żarciem,ale ponoć nawet list z Elbląga do Kaliningradu idzie przez Moskwę.
   To spadku cen nie spowoduje.
   Oni też nie zawsze mają najlepsze zdanie o waszych produktach.

   Ostatnio oskarżyli was w komentarzach,że w gdańskim Makro spadła jakość i wzrosły ceny.
   Ktoś się skarżył,że zgniłe pomidory kupił :-)
   Do tego powszechne są głosy,że najtańsze polskie wędliny w marketach,to też jest syf,a w Kaliningradzie drogie wędliny polskim nie ustępują,więc tak naprawdę co daje różnica cen,jak dobrej jakości produkty polskie są tez drogie(to akurat może konkurencja pisać).

   "wzmagamy u nich separatyzm, bo prawdę pisząć co może im zaproponować Rosja w starciu z prądami płynącymi z zachodu."

   Patriotyzm jest tam wciąż bardzo silny co nie zmienia faktu,że "wiadomości z Polski" zdrowo go podkopują.

   Tam wiadomości z Polski zamieszczane naprawdę wyglądają imponująco,bo czytając je człowiek ma wrażenie,że wasz region rozwija się szybciej niz Chiny :-) :-)

   Sam nawet jestem zdziwiony,bo jak ja bez przerwy czytam,że w Gdańsku,Elblągu czy Braniewie buduje się to czy tamto(a najczęściej ma się zamiar,z czego nic nie wynika,ale brzmi to nieźle),to ja się im wcale nie dziwię.
   Ciagle jakies ambitne plany budowy parków,aquaparków,dróg,marketów,marin dla jachtów.Las Vegas normalnie to pikuś.

   A oni nie mogą zmęczyć budowy jednej mariny.
   Usuń
  7. Oni was mają za bardzo gospodarnych ludzi,którym lezy na sercu dobro waszego regionu.Tam nawet był dość szeroko komentowany artykuł,jak to burmistrz(Elbląga czy Braniewa,nie pamiętam) wyjechał z tekstem,że jak sami będziecie odsnieżać podwórka itp. to on za zaoszczędzoną kasę park zbuduje czy coś tam.
   I że ludzie tak zrobili-łopaty do śniegu wzięli w dłoń i wzięli się do roboty.

   Szok był taki,że aby to pokazać,z Kaliningradu do tego miasta telewizja przyjechała(chyba TV Kaskad).

   I bardzo często są opinie brzmiące:"czemu my tak nie możemy"??

   Ostatnio przedrukowali artykuł z jednej z waszych gazet.

   W dziale:"artykuł naszego czytelnika" był taki napisany przez Polkę co to pojechała tam(turystycznie o dziwo, nie po paliwo),ale po tym co zobaczyła tego samego dnia wróciła.
   Napisała,że tamtejsze bloki wyglądają jak z japońskiego horroru,drogi sa paskudne,w konsulacie w Gdańsku nie pozwalają nawet kserować paierów,a ksero mają i trzeba z nimi po mieście latać.
   Takie tam.Spodziewałem się burzy.Zamiast tego poparcie dla niej było naprawdę spore.
   Najlepsze jest,jak odzywa się jakiś Rosjanin i pisze,że jest przerażomy tym co oni piszą,że niby jakość dróg tamtejsza jest tak zła bo on był zachwycony,bo u nich.....trzeba jeep-ami jeździć a na wielu nie ma asfaltu nawet(a gość pisał z jakiegoś zadupia na końcu Rosji).
   To taki paradoks,że w skali całej Rosji to to miasto źle nie wygląda,dopiero w zrównaniu z takim Gdańskiem wszystko wyłazi na wierzch.

   Czasem się zastanawiam,gdyby Kaliningrad był jak Gdańsk,to wielu Rosjan po przyjeździe zeszło by na zawał.

   A trafiają się też opinie ciekawsze.Jakiś były żołnierz wręcz pisał czemu aż tak mieszkańcy Kaliningradu własnego miasta nienawidzą,że tak go zniszczyli,bo jak on był tam w latach 60-tych,to w nocy jak ich z wagonów wyładowywali,to oni wręcz mysleli,że są za granicą.

   Z rzadka pojawiają się komentarze w stylu,żeby ogłosić niezależność od Moskwy,autonomię a nawet...przyłączyć Obwód do warmińsko-mazurskiego(na co inni odpowiadają,że "Rosjanie Polsce nie nużny,Polacy chą tylko waszej kasy a was tam nie potrzebują").

   Tak naprawdę problem polega na tym,że Rosja im nie tyle niczego nie proponuje,co w ogóle nie ma pomysłu co z nimi zrobić.
   Powiem więcej,mam nawet wrażenie,że robia to celowo.
   Moskwa wręcz robi wszystko,żeby Kaliningrad ogłosił secesję.

   Przykład:

   Drogie bilety lotnicze jak wspomniałem.
   Mieli KD Avia,to zbankrutowało.
   Teraz koszty sa duże,a nikt im nie pomaga.

   Moskwa wynalazła receptę-będzie dopłacac im do biletów,zeby tańsze były.

   Pomysł niby niezły,ale co sie okazało??

   A to,że pula biletów jest ograniczona i wszystkie wykupiono(tam nie ma dotacji dla każdego kto chce lecieć).

   I myślisz,że ich kurwica nie trafia,jak widzą co u nas robi polsko-węgierski WizzAir?? Albo RyanAir??

   Dostępne ceny,a jak zamówisz z wyprzedzeniem to bardzo tanie bilety?

   "Zobaczysz jak Moskwa z tym nic nie zrobi to za 20/30 lat obwód im zdryfuje do "eurosojuza"

   I Moskwa nic nie robi.
   Próbują robić jakieś rozpaczliwe ruchy w stylu programu Moja Ojczyzna czy jakoś tak dla uczniów,czyli sponsorowane wycieczki do kontynentalnej Rosji,ale to nie działa na dłuższą metę.

   Tak naprawdę problem polega na tym,że z czasem rozluźniają się więzy osobiste i tu Moskwa nic już nie poradzi.

   Po prostu sprowadza się to do jednego:"LUDZIE NIE MAJĄ PO CO JECHAĆ DO ROSJI"

   I z każdym nowym pokoleniem będzie tylko gorzej.Wymrze stare pokolenie i nawet na groby bliskich i rodziny nie będą jeździć a swoje mają u siebie.
   Tam już teraz są ludzie co w Moskwie czy Petersburgu nigdy nie byli.
   Bo po co?? Do Berlina ma bliżej,rodziny tam nie ma tylko ma w Kaliningradzie.
   A po tym co tam zobaczą wcale nie jest lepiej-raz lałem ze śmiechu zdrowo jak uczeń po takiej wizycie napisał,że pomyslał,że trafił do Stambułu.

   Usuń
  8. Tak w zasadzie to Moskwa potrafiła zrobic jedno,co ja nazwałem "rozmiękczeniem narodowościowym regionu".

   Oficjalnie nazywają to ściąganiem siły roboczej,ja mam wrażenie,że jest to jak najbardziej celowa polityka nie mająca nic wspólnego z bezrobociem.

   Moskwa postanowiła wymieszać mieszkańców.
   Za dużo jest tam ludzi,których nic przy Rosji nie trzyma.
   Pomysł nie jest nowy Stalin to z powodzeniem stosował.

   Zaczęto masowo ściągać ludnośc z Azji w postaci gastarbajterów.

   Oficjalnie do pomocy przy budowach do przyszłych Mistrzostw Świata,ale skala jest taka,że ludzie Kaliningrad zaczęli nazywać Kalininabadem.
   Wręcz mówią,że Azjatów jest tak dużo na ulicach,że mają wrażenie,że są w jakimś Taszkencie czy Biszkeku a nie w mieście europejskim.
   Często są to muzułmanie,a do tego oni nie trzymają się ich zasad.
   Jakiś czas temu 8 z nich w biały dzień chciało zgwałcić 40 letnią kobietę.Uratowały ją wrzaski o pomoc.Ktoś usłyszał i wezwał milicję.
   Często nie znają języka.Nawet dokumenty bywa,że mają podrobione.
   Na każdych dwóch wydalonych przylatuje samolot pełen nastepnych.
   Ludzie są tak wkurzeni,że zażądali wprowadzenia dla nich wjazdu za paszportami(teraz wjeżdżają "ma dowód osobisty") i wiz.
   Co więcej po wyjściu z terminalu oni znikają i nawet władze nie widzą co z nimi się dzieje.

   Wg tego co widzę,prawdpodobieństwo zamieszek na tle narodowościowym oceniam (na razie) na "niskie" jednakże z wysoką tendecją wzrostową "na średnie".

   Ludzie żądają zdecydowanych działań.
   Namawiają do masowego zgłaszania i bombardowania władz telefonami o siedzibach imigrantów we wsiach i miasteczkach.

   Usuń
  9. Z tymi zasianymi polami to prawda, podobnie jest na Ukrainie. Jest to straszny widok.

   Co do Tax Free... Mnie akurat to boli, że dostają zwrot tego podatku. Sam ostatnio Yoggi pisałeś, że i tak ten sam sprzęt mają o wiele taniej, a dołączając do tego zwrot, mają go w porównaniu ze swoim krajem jak za grosze. Po coś jednak jest wprowadzony ten VAT. Nam dopieprzają podatek gdzie tylko mogą, ściągają kasę z czego tylko mogą (aktualnie są to pieprzone śmieci, za które trzeba płacić względem wody [ogólnie jest w tym jakaś logika, ale nie jest to dopracowane]), a tu sobie przyjeżdżają nasi sąsiedzi ze wschodu na zakupy i robią co chcą.
   W jaki sposób chłopak z Twojej historii z pociągiem zostawia w naszym kraju pieniądze? Chyba tylko finansuje sprzedawcę sklepu rtv/agd.

   Usuń
  10. Widzisz co człowiek to opinia.Yzer tak nie uważa :-)

   Ja jestem w strachu co to przyniesie w dłuższej perspektywie.
   Norodowościowo zaczyna to przypominać zegarową bombę,i ja już nie tyle oceniam czy ta bomba w ogóle wybuchnie,co kiedy to nastąpi.
   Nawet jeden Rosjanin na ich stronie napisał(całkiem słuszny) komentarz,że do czego Rosja zmierza,skoro (w Moskwie chyba),takich imigrantów jest 2,5 miliona.

   Ludzi,którzy intergrować się nie zamierzają.
   Oni chcą żyć jak u siebie w Azji i ciebie też do tego zmusić(muslimy takie są,wszędzie gdzie się wedrą chcą zrobić kolejny kalifat i rozpierniczyć kraj)
   Nie przestrzegają zasad,bo to nie ich zasady tylko Twoje.

   W/w Rosjanin zapytał więc,jak to się ma do...gęstości zaludnienia na Kaukazie??

   Sprytnie podszedł do sprawy,bo jak wiadomo to nie są gęsto zaludnione okolice co daje prosty wniosek,że więcej kaukazców jest w Moskwie niż "w ich ojczyźnie".

   Jakbyś jutro w Kaliningradzie rozpoczął masowe łapanki (takie jak robili hitlerowcy w Warszawie) w celu wydalenia imigrantów,to ludzie chyba na widok tego biliby brawo.
   Uważają,że oni zabierają im pracę,robiąc na czarno i za psie pieniądze.O ile pracują,bo jak nie pracują to zajmują się przestępczością.

   Zmierzam do tego,jak to się ma do MRG.
   Czy tam jest napisane:"dla Rosjan mieszkających w Obwodzie od minimum 3 lat",czy "dla mieszkańców Obwodu przebywających tam od minimum 3 lat".

   Bo jak to druga opcja,to dzięki Bogu,że ci imigranci przeważnie nie są zameldowani.
   Bo inaczej za rok czy dwa lata,będą uprawnieni do otrzymania dokumentu i przyjechania do was.
   I wtedy niech was Bóg ma w opiece.

   Usuń
  11. Z tym "wykańczaniem" handlu przez Rosjan kupujących nasze towary jest mniej więcej tak jak wykańczaniem polskich "cepeenów" przez tankujących ruskie paliwo. Nam opłaca się kupować paliwo w Obwodzie, bo pozwalają na to złodziejsko wysokie podatki wliczone w cenę polskiego paliwa, Rosjanom opłaca się kupować u nas spożywkę, bo w u nich panuje zmowa producentów i oni dyktują konsumentom sztucznie zawyżone ceny. Nasze polsko-rosyjskie wędrówki przez granicę mają jedno uzasadnienie - rozbójniczy wyzysk ludzi mających jakąś władzę. W tym świetle uważam, że naszym i ich obowiązkiem jest sprowadzać jak najwięcej towarów zza granicy aby złodziejom przysparzać jak najmniej zysków. Amen!

   Usuń
  12. Święte słowa.

   Odnośnie całej powyższej dyskusji i "wyczerpujących" wypowiedzi Yoggi'ego, czy nie dałoby się stworzyć osobnego postu tu lub na forum gdzie takie dyskusje byłyby prowadzone? Podejrzewam, że nie wszyscy lubią przekopywać się przez dziesiątki wersów Yoggi'ego żeby znaleźć info np na temat aktualnej sytuacji na granicy, cen czy dostępności danego towaru a w samej dyskusji na temat relacjo polsko - rosyjskich nie chcą lub nie lubią uczestniczyć.
   To taka mała sugestia na uporządkowanie blogu.

   Usuń
  13. Nie trzeba,postaram się ograniczac swój słowotok :-)
   Ja sobie zdaję sprawę z tego,że nie wszystkim to jest na rekę.

   Że "blog" Cobeliusa tak naprawdę smiało może sie ograniczac tylko do pokazania aktualnych cen na stacjach i podania czasu oczekiwania w kolejce.
   Ba,wiekszości nawet nie jest potrzebna opcja dodawania komentarzy a jeśli juz to tylko po to,żeby np. wymienić się informacjami na temat nowych sztuczek celników.

   Z drugiej strony często bywa tak,że tematy są martwe.Pada kilka komentarzy a potem jest cisza.A nowy temat pojawia się po np. 2 czy 3 tygodniach.
   Ruch tutaj wręcz zamiera.
   Wtedy,ponieważ nie ma palącej sytuacji,mozna sobie poofftopować na ciekawe tematy.
   Zapewniam cie jednak,że nie ładowałbym tych komentarzy gdyby ruch był spory i jakiś temat miałby zdecydowany priorytet.
   Piszę tylko wtedy gdy sie nic nie dzieje.

   Usuń
 9. Słyszeliście coś o cpn krzaki ? Chyba otworzyli.

  OdpowiedzUsuń
 10. http://www.portel.pl/artykul.php3?i=64733 Jak tu sie nie wkur*** ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie no Yoggi masz racje, TAX FREE to dar od bogów dla Rosjan oni po prostu korzystają z tego, co im się trafia jak by nam się takie coś tez trafiło to tez byśmy korzystali. Niestety my jesteśmy w Uni i nam się nic nie należy. W Rosji nabiał jest bardzo drogi i jest to towar, który lepiej i taniej jest im sprowadzić z polski niz. w Rosji kupić mleko w Polsce litr 2 zł w Rosji 2x jak nie wiecej droższy jakiś czas temu z kolegom rozmawialiśmy z facetem z budy z fajkami z 3 cpn-u na temat miodu, ponieważ on ma pasiekę i mówił ze za słoik miodu litrowy w Rosji za minimum 500 rubli sprzedaje i mu go nie starcza tyle jest chętnych a w Polsce od pszczelarza 21 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paradoks taki,że u nich wszystko oprócz paliwa jest droższe.Niby mają kraj pełen surowców,a na nic sie to nie przekłada poza paliwem.
   Zrobili kiedyś w ramach wspomnianego przeze mnie cyklu porównanie cen na warunki zycia w Polsce.Wiecie,prąd,gaz,czynsz i zdziwiłem się gdy wyszło,że ja u siebie w bloku mam tańsze opłaty niż Rosjanin mieszkający w Kaliningradzie w mieszkaniu o takim samym metrażu.Oni sami sa wściekli,bo twierdzą,że gaz dla nich jest droższy od gazu dla Niemców,Chin czy czego tam jeszcze.

   Usuń
 12. Ja ze swojej strony dodam, że uważają, że paliwo też u nich jest za drogie, gdyż powinno kosztować tyle ile w Iranie, czy Katarze, lub Turkmenistanie (coś koło 1 zł/l). I że ta cena która jest u nich to przez rządzących którzy kradną.
  A co do czynszu to mnie Yoggi zaskoczyłeś, bo do niedawna prąd np był u nich tańszy niż w Polsce. Ha być może dlatego, że można było się dogadać z inkasentem. Znajomy budując tam dom przez 0,5 roku nie miał zgłoszonego przyłącza tylko dawał w łapę dla pracownika energetyki. Propozycja wyszła ze strony energetyków. To było 5 lat temu. Będąc 2 tyg. temu w Jantarnym, np musiałem się upomnieć o bilet, bo pani nie raczyła mi go wydać w muzeum, mimo przyjęcia należności. Ale coś mi się wydaje, że to się kończy, tym bardziej, że mundial się zbliża, granica się cywilizuje itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mi wychodziło np. babka mieszkająca w Swiatłym zapłaciła za usługi komunalne(nie wiem dokładnie co to oznacza,ale chyba wszystko do kupy,bo przecież nie za sam wywóz smieci) w kolejności z podziałem na miesiące od grudnia do marca:

   "декабрь 2012 - 5455 (без инета) январь 2013 - 6575 (без инета) февраль 2013 - 5535 (без инета) март 2013 - 5740

   czyli 545 złotych w grudniu,prawie 700 w styczniu,553 złote w lutym w dwupokojowym mieszkaniu 51 metrów kwadratowych ze zuzyciem 2 kubików ciepłej i 3 zimnej wody i 3 kubików gazu,a ja płacę 402 złote czynszu z wodą i ogrzewaniem w bloku,w mieszkaniu 61 m/kw.

   A nawet jak się trafił koleś co miał "komunalkę" na poziomie 120 złotych na nasze (1220 rubli i to z zimną wodą) za 4 pokojowe mieszkanie 100 m/kw pod Kaliningradem,to za gaz kasowano go jak za zboże-80 złotych latem a DWIEŚCIE złotych zimą(zakładam,że miesięcznie).

   Podczas gdy ja płacę 60 złotych co dwa miesiące i mam jeszcze nadpłatę(co prawda,mieszkam sam i gazu mało biorę).

   Usuń
  2. Generalnie nie ma w ogóle ładu i składu,bo im np. wychodzi,że w Gdańsku Oliwie za dwa pokoje 40 m/kw z zarejestrowaną 2 mieszkańców płaci sie 600 złotych i to niby bez telefonu ,internetu i kablówki, a wg nich w Kaliningradzie za te kwotę masz mieszkanie 3 pokojowe 60 m/kw na 3 zarejestrowanych mieszkańców co jest wymierną korzyścia na ich rzecz,z drugiej strony nie wiadomo co tak naprawdę wchodzi w cenę(na przykład,czy u nich jest cos takiego jak fundusz remontowy itp.
   Zapewne zależy to od miasta,może rzeczywiście tam jest taniej porównując miasta o dużej liczbie mieszkańców??
   Moje jest mniejsze ze 4 razy :-)

   Usuń
 13. Czy ktoś słyszał o tym,iż od 1 czerwca biorąc pod uwage 30dni wstecz bedzie można wwiezc pełen bak do 5 razy?
  Już z dwóch zródeł dotarła do mnie ta wiadomość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też obiło mi się to o uszy ale oby były to tylko plotki. Oficjalnych informacji na stronie IC brak. Może będzie niespodzianka, jak pamiętnego 6 maja

   Usuń
 14. To by bylo juz ostre przegiecie ... kurwa niech odrazu zamkna granice i napisza wjazd tylko dla ruskich ?

  OdpowiedzUsuń
 15. wczoraj (28.05) w godzinach przedpołudniowych, w restauracji nowa holandia, podczas spożywania posiłku okradziono małżeństwo (ok 50lat) przez 3 rosyjsko języcznych ciemniejszej karnacji. poszkodowani usiedli przy stoliku zaczynając degustację, po chwili wyszło dwóch ruskich siedzących niedaleko, poczym weszło trzech, którzy usiedli zaraz za poszkodawaną. miała przewieszoną torebkę przez krzesło na którym siedziała. po wyjściu z restauracji z porfela w torebce znikło 1500zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy to też byli "imigranci z Kaukazu" i czy z Kaliningradu.
   Bo dopiero co w Kaliningradzie 10 lat dostał imigrant z Uzbekistanu za zabójstwo(skopanie na śmierć) swojej dwumiesięcznej córki.Allach Akbar-jak to mówią.
   Kolejny imigrant z Kaukazu i Rosji mieszkający w Polsce kilka miesięcy temu też zabił małżeństwo w Gdańsku i tez ponoć znęcał się i torturował małą dziewczynkę.

   Mam nadzieję,że to incydentalne przypadki,bo wolę,żeby nie okazało się,że robiąc te porozumienie schrzaniliśmy sprawę,zezwalając na wjazd każdemu kto tam mieszka dłużej niż 3 lata.

   Zresztą inni może też wjadą,bo ich Gubernator podrzucił naszym władzom propozycję,by każdy rosjanin,który do Kaliningradu przyjedzie np. z Moskwy mógł w uproszczonym trybie szybko otrzymać polską wizę.Warunek jest taki,że musi tam przyjechać na minimum 3 dni,jesli dobrze zrozumiałem.
   Ma to niby pomóc i nam i nim.Chcą sobie naszym kosztem podreperować turystykę.
   Do samego Obwodu mało komu sie chce jechać,ale gdyby mógł łatwiej wjechać dzięki temu do UE to liczba ta się zwiększy.
   Co my mamy z tego mieć??
   Nie wiem.Więcej turystów?? Przeciez nikt z Moskwy nie pojedzie do Obwodu,żeby zrobic zakupy w Biedronce.

   Usuń
  2. Faktem jednak jest,że samym mieszkańcom obwodu się to nie podoba,bo oni wiedzą "czym to pachnie" i jak to stwierdziło kilku ludzi,Polacy też już to wiedzą.Wprost powiedzieli,że się dopiero Polacy ucieszą z turystów z Dagestanu,Czeczenii i Uzbekistanu.
   Po drugie boją się,że ci "turyści" spieprzą im opinię i ,zacytuję:

   "Как бы нам из за "гостеприимства" вобще границу не захлопнули"

   czyli:

   "Żeby nam za tych gastarbajterów jeszcze granicy nie zamknęli".

   I po trzecie,wkurza ich tryb uproszczony bo wtedy turysta z Moskwy dostanie wizę szybciej niż oni sami.

   Usuń
  3. Dosłownie,za tę "gościnność",ale wszyscy i tak wiedzą o co chodzi :-)

   Usuń
  4. tych ciemno skórych typu ormian brudasów czyli po naszemu cyganów nawet sami ruscy się boją, to są ludzie z którymi nie robi się interesów ponieważ wydymają cię jak nie za pierwszym to za trzecim razem, największe nieroby, patrzą tylko jak kogoś wydymać, okłamać lub właśnie okraść na żywca. każdy w rosji wie że gdy nazwisko kończy się na ...sjan lub cjan to jest to bydle które obchodzić trzeba szerokim łukiem.

   Usuń
 16. Wczoraj, będąc na przejściu usłyszałem rozmowę 2 celników na temat tej słynnej okazjonalności a dokładnie zgłaszania ilości paliwa. Jeden szepnął drugiemu, że ci co zgłaszają ponad 100 l będą mogli jeździć tylko raz w tygodniu. Ci do 100 l, tak jak jest, co 72 h.
  Komuś się jeszcze to obiło o uszy???
  Jakby nie było zmierza to powoli już w kierunku wspomnianej gdzieś tu wcześniej Litwy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłaszajcie około 90l i tak Wam tego nie zmierzą, nie mają czym i jak. Niczego Wam nie udowodnią. A ważenie na kanale wagą łazienkową, jest śmieszne ;D Chyba żaden z ludzi na kanale nie miał lekcji fizyki.

   Usuń
 17. Przestańcie się już nakręcać tą okazjonalnością, wg standardów prawnych już i te 10 razy jest już niemałą nadinterpretacją prawa przez IC Olsztyn. Po ruchawkach na granicy (fakt, że małych, ale jednak) nawet lokalni parlamentarzyści z opcji rządzącej się odcinają od takiego stawiania sprawy przez IC (TVP Olsztyn). Podejrzewam ,że jakbyście zrobili większy raban to może by i cofneli się na 15 razy w m-cu, ale nie stanowicie zwartej siły dlatego 10-tka zostanie co najmniej na kilka miesięcy. A w którą to stronę pójdzie dalej to zależy od szeregu czynników, ale też i po cześci od was.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak byłem w maju 1wszego 2giego 3ciego 4tego dzień po dniu to moge bez obaw dziś jechać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Policz czy masz 30 dni wstecz 10 wjazdów, jak nie masz i od poprzedniego minęły 72h to jedź.

   Usuń
 19. http://wstaw.org/w/1Y2t/ i tak będzie z nami...

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak ktoś bedzie wiedział juz konkretnie co za nowość mają wprowadzić od 1 czerwca ,to czekamy na info.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Narazie nikt nic nie wie, nikt nic nie slyszal tylko ty ferment siejesz jakis ...

   Usuń
 21. A co to się stało,ze taka kolejka po stronie rosyjskiej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najazd rosji na polske jak co sobote rano ;)

   Usuń
  2. Dokładnie. Dziś czekając na powrocie na pasach czułem się jakiś wyalienowany:-) Niby Polska a dookoła sami ruscy.
   Aż celnik się zdziwił jak zobaczył nie-Rosjanina:-)

   Usuń
  3. Pewnie na kanał kolejki nawet nie było. Bo rosjanie by naszych celników roznieśli,gdyby mieli czekać np 6h na wjazd na 5a.

   Usuń
  4. Dżamsed. Nic nie mówili dzisiaj jak wracałeś o tych 5 razach? Bo nie wiem czy mogę jutro jechać...

   Usuń
  5. Ja byłem 8my raz dzis o godzinie 21wszej. Jest bez zmian na razie. Czepiali się o bańki. Tzn. o zawartość. Na kanale dawali mandaty jak ktoś miał bezczelnie przelany kanister. Zresztą te mandaty za ponad normę paliwa w bańce są bezprawne. Za takie nadwyżki paliwa powinny byc naliczane opłaty paliwowe,akcyza.

   Usuń
  6. Ropucha U Mosta potaniała 27,50rur(jakaś brązowo-czarna od miesiąca jest) ,benzyna 92 po 26,80(o dziwo zawory nie grają czyli dobra) ,a 95 po 29rur.

   Usuń
  7. Ja kolego jedziesz po zielonym gdzie widnieje tabliczka : Nic do oclenia, deklarujesz więcej paliwa niż masz faktycznie na stanie to jeśli przeleją ci bańke to co się dziwisz ? Na czerwonym podobnie, tyle że tam masz większe pole manewru i może się skończyć cłem.

   Usuń
  8. A po ile stoi ropa na Lukoilu np albo na innych stacjach w Mamonowie i jaka jest jej jakość?

   Usuń
  9. Lukoil co prawda nie w Mamonowie a Bagrationowsku - 31,70 RUR od poniedziałku do piątku, w weekendy - 50 kopiejek.
   A teraz co do jakości - w zeszłym roku tankowane na 3 stacjach przy berlince, 80% z "trzeciej". od jesieni tylko Lukoil. Powód ? Jakościowo to paliwo jest najlepsze, w zimie zero problemu z parafiną czy zamarzaniem,auto jedzie mi na nim najlepiej i jeśli ktoś jeździ autem na pompowtryskiwaczach, Common Rail czy bóg wie co jeszcze i chce jeździć bezproblemowo to polecam ropę tylko z tej stacji - w przypadku zimowej ropy z "pierwszej" auto na pompowtryskach wywalało notorycznie błędy związane z pracą pompek.

   Usuń
 22. No proszę: http://www.klops.ru/news/Obschestvo/72002/Boleljsiki-CM2018-polucat-pravo-besplatnogo-proezda-mezdu-gorodamiorganizatorami.html
  Super.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja też jeżdżę od ponad roku i podobnie uważam, że "większego rusofoba niż yoggi to trzeba ze świecą szukać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję za komplement.Jestem zachwycony.
   A ponieważ jestem zachwycony-to będę szczery,a co.
   Co do rusofobii,jestem zwolennikiem "szorstkiej przyjaźni",nie wrogości a bardziej neutralności.
   Nie obrażam Ruskich ani mową,ani uczynkiem.
   Nie rzucam w nich kamieniami.
   Nie oskarżam ich o katastrofę w Smoleńsku a co więcej nawet w Internecie wprost powiedziałem,że nasza wina w tym wszystkim to jakieś 65%(a reszta winy ruskich).
   Ale nie jestem też ich wielbicielem.
   Są mi obojętni,i jestem zwolennikiem kontaktów jak najbardziej nie wrogich,natomiast nie jestem przeciw kontaktom "na odległość wyciągniętego ramienia".
   Poprawne,w miarę serdeczne,ale bez poufałości i włażenia im w tyłek.

   Nie przeszkadza mi ich obecność(jeśli trzymają się reguł gry),choć nie mam absolutnie nic przeciwko gdyby się chcieli całkowicie od nas odizolować sami lub gdyby nasze władze zrobiły to z własnej inicjatywy.
   Jak dla mnie można granicę z nimi zamknąć na 20 lat i mnie to nie obejdzie.
   Nie odczuwam wewnętrzenego przymusu widzenia ich tutaj,ale nie wyganiam ich z mojego kraju,jeśli już tu trafią.
   A rusofob tak na marginesie przynajmniej nie reprezentuje gatunku ludzi których Lenin nazwał....
   Rusofil może być o wiele gorszy.Jak rusofilowi powiesz,sprzedajmy wszystkie elektrownie Polski Rosjanom to będzie klaskał i machał ruska flagą(tylko jak mu potem w zimie prąd wyłączą,bo nie zrobi tego co chce Putin to się dopiero zdziwi).
   Oczywiście ruska władza to nie to samo co zwykli ludzie-wyobraź sobie,że dostrzegam te różnicę.Mówie ogólnie.
   Teraz znasz prawdę i możesz mnie sobie wyzywać od rusofobów i najgorszych.
   Pozdrawiam serdecznie.

   P.S.Nie baw się w adwokata Ruskich,bo tam mnie nikt nie nazywa rusofobem :-)
   I to pomimo tego,że czasem nie owijam w bawełnę,co mnie drażni i nie uwierzysz ale oni szanują moje zdanie,czasem sie nawet zgodzą :-)

   Usuń
  2. On nazwał cie rusofobem bo pewnie chodziło mu, ze dużo o nich wiesz. Z tym zamknięciem granicy to dobry pomysł, albo chociaż powrót do samych wiz. Ludzie jeździli cale życie do Rosji i nikomu to nie przeszkadzało, ze kursują nawet po 3 razy na dobę a teraz wprowadzili MRG i co do 10 ograniczyli liczbę wjazdów.

   Usuń
 24. Eee tam ja tam wolę światłego rusofoba (nie pisze o Tamu), niż tępych rusofili. W sumie to dziwie się takiemu postrzeganiu sprawy przez osoby udające się w wiadomym celu za miedzę. Są tam traktowani jak osoby drugiej kategorii, a pieją z zachwytu. Na konkurencyjnym czacie widziałem nawet wstawki "mogli by nas przyłączyć" do Rosji czy Niemiec. Szok.

  OdpowiedzUsuń
 25. Od 17 czerwca 5 wjazdów na rosje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konkrety proszę, konkrety...

   Usuń
  2. Jakie konkrety? co jeszcze można tutaj napisać? chyba tylko to ,że co 72 godziny będą przejazdy tak jak jest teraz

   Usuń
  3. To się zdecyduj czy 5 wjazdów czy co 72 godziny bo to nie jest to samo.

   Usuń
  4. widze,ze trzeba jak dziecku tlumaczyc. 5 wjazdow w miesiacu ,kazdy kolejny nie moze byc czesciej niz 72 godziny od ostatniego i nie wiecej niz 5 razy w miesiacu. Np chcesz jezdzic co 3 dni to w 15 dni je wyjezdzisz,pozniej nie jedziesz.proste

   Usuń
 26. Proponuje zamknac calkowicie granice wpzidu - bedzie spokoj od kacapow bo te 5 razy to juz se moga w dupe wsadzic - wole zatankowac w Polsce ...Zobaczymy kto dluzej wytrzyma ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U Ruskich nic na ten temat nie widziałem jeszcze.Możliwe,że to jest nasz pomysł a nie ich.A jeśli ich to przyłączam się do zdania Pawlika-czyli skąd info??
   A co do zamknięcia granic to zawsze mnie zastanawiało,jaki to dałoby efekt.Powiem szczerze,że zrobiłbym to choćby tylko po to,żeby zobaczyć co się wtedy stanie.
   Czy będzie palenie polskich flag,obrzucą kotkajlami Mołotowa nasz konsulat,wyślą wojsko na granicę,czy będą próbowali wedrzeć się przez Litwę??? :-) :-)
   A może zaczna po prostu zakupy robić na Litwie?? Duża część ich tak właśnie robi,ale tam jest drożej niz u nas,nawet Litwini jeżdżą do nas na zakupy.

   Usuń
  2. Zresztą i tak juz się skarżą,że przy granicy w sklepach rosną ceny,a towar często znika za szybko,bo...za duzo ich rodaków robi zakupy przy granicy.
   Teraz więc zaczęli robić porównanie cen w sklepach dalekich od granicy,że podobno tam taniej,i w ogóle lepiej.Nawet w Warszawie.
   To sie burmistrz Braniewa czy innego Elbląga zmartwi,jak mu Ruscy na zakupy do Warszawy pojadą,a tu tyle Biedronek pobudowano,klęska :-)

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Po c*uj cos piszesz zeby potem usuwac ...

   Usuń
  5. Zeby tacy idioci jak ty sie pytali

   Usuń
  6. To nie rosyjska lecz tylko polska strona wprowadzila te ograniczenia. My nawet zbudowali stacje benzynowe na przejsciu Mamonowo2-Grzechotki obok ktorych niema dosyc wielkiego miasteczka zeby z nich kozystac. Co do zamkniecia granicy - hyba juz niedlogo zostalo czekac - wedlog sadarzy wkrotce PiS dojdzie do wladzy i Kaczynski na pewno zamknie granice.

   Usuń
 27. Potwierdzam. Od 17tego cos nowego wprowadzają. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mało tego,podobno tych co jeździli dość często (np 28 razy w miesiącu )skarbówka zaprosiła do siebie na rozmowę i mają niezbyt ciekawą sytuacje... To samo się tyczy ludzi którzy przewożą paliwo w bagażniku,w razie kontroli oprócz mandatu sprawa zgłaszana do Urzędu skarbowego. Rosja chyba się kończy :)

   Usuń
  2. Pewnie tylko postraszą,bo jak będa chcieli finansowo gnoic to zrujnuja wielu ludzi.A to sie moze skończyć zamieszkami.Jakby US chciał nałożyć jakies gigantyczne grzywny na wszystkich co tak jeździli,to byście im chyba ten US spalili :-)
   Nie wiem czy by Policji i wojska starczyło,żeby ich obronić.

   Inna sprawa,że władze też sa mądrzejsze.To nie komuna,gdzie miałeś czas na strajki.
   Kapitalizm jest mądrzejszy.Da ci taką pensję,żebyś po 12 godzin na dobę zapier...na utrzymanie rodziny,a z pracy wracał taki padnięty,że juz ci sie nie będzie chciało prostestować,bo nie będziesz miał sił na to.I dlatego komuna upadła,a kapitalizm nie upadnie.W kapitaliźmie nie trzeba pały,żeby spacyfikować niepokornych.Spacyfikuja cię finansowo.

   Usuń
  3. Wtedy lepiej uciec z raju Donka Tuska i miec wszystko w dupie i zyc z np z Brytyjskiej placy minimalnej majac wszystko w dupie i odkladajac miesiecznie nawet pare tys zl w przeliczeniu :)

   Usuń
  4. Wtedy juz ciebie żaden przelicznik nie interesuje.

   Dwóch moich kuzynow do Anglii pojechało.Jeden ma jedno dziecko,drugi ma troje albo czworo dzieci(i żona nie pracuje,bo nie może-tam sie dba o dzieci,jest ich tyle,to możesz siedziec w domu i wychowywać).
   Dzieci urodzone w Anglii,maja angielskie obywatelstwo.Polskiego nawet ich nie uczą,po co im język syfiarskiego kraju.

   I bardzo sobie chwalą.Może poziom życia nie powala,ale nie biedują i na to co trzeba to ich stać.Niczego nie przeliczają na złotówki,bo już nigdy tu nie wrócą.Bo po co.Dla 1000 zł becikowego?
   Nawet na pampersy nie starczy.A tam masz 4 dzieci to pracować nie musisz.

   Usuń
  5. Oni już nic na złotówki nie przeliczają,bo po co im polska waluta,skoro raz na 5 albo 10 lat przyjeżdżają?? Polska babcia wnuki przecież na Skype może pooglądać.

   Usuń
 28. Wczoraj też coś słyszałem o jakichś ograniczeniach od 17-ego, że ma być 5 przejazdów itp, ale "ktoś to usłyszał od straży granicznej gdzieś na trasie" pewnie chłopaki sobie jaja robią i mają bekę jak "turyści" są przerażeni.
  Ja tylko czekam, aż się Ktoś odwoła od decyzji jak dostanie karę za przejazd w czasie krótszym niż 72godz. i pójdzie z tym do sądu. Ciekawe jaki będzie wyrok sądu, bo z tego co kojarzę to rosjanie nie mają ograniczeń i mogą przekraczać granicę zgodnie z zapisami w porozumieniu i w wizie czyli 90/180, a w przypadku Polaków wprowadzane są jednostronne ograniczenia pomimo, że porozumienie jest dla mieszkańców obydwu krai identyczne.

  OdpowiedzUsuń
 29. Info z pewnego źródła i nikt sobie beki nie kręcił, można zawsze celnika na granicy zapytać ale z tego co wiem to oni sami o tym mówili podróżującym ;) czas zreszta pokaże,miało to byc od lipca ale przyspieszyli i będzie od 17 czerwca. To jest chore ,że oni nam wprowadzają ograniczenia ale z drugiej strony nie dziwie sie ,ze kombinuja, tyle tego paliwa rocznie sie przelewa w szarej strefie,ze szok :)

  OdpowiedzUsuń
 30. A niech wzywają do skarbówki. Pokaże im rachunek z każdego tankowania w Rosji przewaznie 20-30l zaświadczenie z pracy o zatrudnieniu oraz akt notarialny posiadania gospodarstwa rolnego. Do tego jako swiadka zaproszę kobiete-rosjankę do której codziennie jezdze, a przy okazji tgankuję.
  I jeszcze jedno posiadam faktury z polskich cpn na nr rejestracyjne tego auta.
  Niestety Naczelnik UC nie dał wiary moim dowodom. Zarzucają mi,iz zostały one skonstatowane na potrzeby postepowania!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Argument ze masz gospodarstwo akurat w tym przypadku nie ma nic do tego, bo nie mozna zlewac z pojazdu ktory tankowal w rus chyba ze naprawa itp. ale potem ma wrocic do tego auta :)

   Usuń
  2. Argument gospodarstwo jest na miejscu, gdyz jest on moim zródłem dochodu.
   80% wwożacych paliwo w passatach,żali sie każdemu celnikowi oraz mediom,iz nie ma pracy i musi z czegos żyć. Dlatego dorabia handlujac paliwe. Takie procedury są prawnie zabronione i godzą w interes legalnych przedsiebiorców.

   W protokole przesłuchania podaje sie zrodła utrzymania -człowieku!
   Akurat znam sie na prawie w tym przypadku i wiem gdzie ma byc wykorzystane paliwo wwiezione do ue w ramach zwolnienia.
   Poza tym zmień NIK- jest obelżywy.

   Usuń
  3. nie "NIK" jak już panie mądralo a NICK widać, że ze wsi :).

   Usuń
  4. Zle inerpretujesz dowody przedstawione przeze mnie, podobnie jak Naczelnik UC.

   Specjalnie przeznaczę na oclenia 5tyś zł.
   I będę jezdził codziennie. Niech clą za każdym razem. Sprawa ma się nagłośnić. Za którymś razem wezwe Policje gdyż będę chciał zgłosić prawdopodobne popełnienie przestepstwa przez funkcjonariusza celnego,ktory za np 15raz z rzedu cli mi np 70l paliwa wwożonego w fabryczny baku 80litrowym-czyli nie pełnym. Wtedy Policja musi przyjechać i powiadamiana jest też prokuratura. Postaram się nagłosnic sprawe w mediach i wybiore się na wycieczkę do Rosji z dzienkarzami. Ktorzy beda świadkami,mało tego udokumentują cały proceder od momentu dotankowania np 30l,po oclenie 70 l.
   Szukam chetnych aby wspolnie ten pomysł zfealizować.

   Usuń
  5. Spoko jak w rzeczywistości tak jest jak piszesz to WSA przychyli się do Twojego odwołania. Od IC Olsztyn nie oczekuj sprawiedliwości bo to państwo w państwie jest. Myślą, że nad interpretując swoje szerokie uprawnienia mogą wszystko.

   Usuń
  6. Jestem dumny z faktu bycia ze wsi. Traktuje to jako komplement.

   Usuń
  7. Yzer powiedz mi co mi to da jak WSA każe oddać te 200zł zabezpieczenia? Ale jakim kosztem!
   Jak 17tego znów oclą mnie,nastepnie 18tego,i tak dalej. Każde skorzystanie ze zwolnienia wwozu paliwa jest traktowane jako oddzielna sprawa.

   Usuń
  8. Jezeli naglosnisz to itd to bedziesz wielki, jednak mysle, ze rozejdzie sie po kosciach jak z tym pozal sie boze poselkiem z NBR ...Taki kraj tacy rzadzacy, a z SC to jak sekta to co nakazane od gory jest swiete ;)

   Usuń
  9. Malbork, jakim kosztem? Jak wszystkie kwity masz na ręku to odwołuj się dalej. Samo wniesienie sprawy do WSA chyba nic nie kosztuje. Utrzesz nosa "chudemu i spółce" na pocieszenie dostaniesz zwrot+karne odsetki :). Kiedyś pewna osoba z Górowa zrobiła tak z depozytami skutkiem czego mało co się Izdebka nie zawaliła jak musiała zwracać depozyty +karne odsetki.

   Usuń
 31. "tyle tego paliwa rocznie się przelewa w szarej strefie,ze szok"
  tak sobie z grubsza policzyłem stojąc na granicy:
  średnio 20-25 aut na godzinę z czego 80% to passaty czyli ~110-115 litrów :)
  więc dla zaokrąglenia:
  20 aut X 100litrów X 24godz. =48.000litrów czyli 48m3 paliwa
  akcyza na olej napędowy wynosi 1196zł/m3 czyli X48m3 przewożonego paliwa i mamy wynik: 57.408zł DZIENNIE na JEDNYM PRZEJŚCIU GRANICZNYM co w miesiącu (30dni) daje nam: 1.722.240zł
  Więc nie dziwię się że jak ktoś to policzył to mu włosy stanęły dęba, fakt że w skali budżetu kraju/województwa czy nawet miasta to są śmieszne kwoty, ale w dobie kryzysu nasz kochany rząd szuka WSZĘDZIE gdzie tylko może i liczy się każda złotówka a co dopiero prawie dwa milioniki miesięcznie!!

  OdpowiedzUsuń
 32. Ciekawią mnie dwie sprawy; czy będzie to 5 razy w miesiącu na osobie i auto, czy tak samo będzie to dotyczyć wizowców jaki i bez ponieważ już kiedyś słyszałem o tym ze mają ograniczyć podróżnych na MRG do 5 razy w miesiącu a na wizie do 10.
  Mile soboty wszystkim życzę.

  OdpowiedzUsuń
 33. Bez roznicy na czym :)...sie nie dziwicie ze tyle pieneidzy niby ucieka ... a ja powiem inaczej ... bezprawnie to jest ? ale nic juz w tym kraju nie zdziwi... ja bym mowie zamknal to bo to smieszne :D albo za kazdym przejazdem ruska clil. Wtedy bylby dym w stosunkach pl - rus ... a nei dupe caly czas im liza. Zreszta 5 razy w msc im to juz malo bedzie :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Nie łudż się mały człowieczku. Większość Rosjan wachy nie spuszcza. Ci którym 5 razy nie starcza deklarując 20 l (nawet jak jest nieco więcej) w baku spokojnie dojadą tam gdzie chcą (np Olsztyn, Gdańsk, Mikołajki) i na powrót do macieży im starczy. Ci co dalej gonią tranzytem to 5 razy i styknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duzy czlowieczku ... moze i nie spuszcza ale sam swiadkiem bylem jak jadacy na zakupy rosjanin zostal oddelegowany busem na kanal (po towar jechal) i wielkie darcie mordy bylo na niego czemoz to 5 l tylko zglasza ?

   Usuń
 35. Mówiłem http://www.elblag24.pl/fakty/85373-szykuje-sie-skandal-na-granicy-chca-wprowadzic-5-przejazdow.html

  OdpowiedzUsuń
 36. Potwierdzam. OD 17.06 ma być jakaś debata w sejmie czy w jakimś innym burdelu. Ma być niby te 5 wjazdów, ale z tego co mówił kierownik zmiany, nie będą RACZEJ liczone do tyłu.

  OdpowiedzUsuń
 37. Właśnie ciekawi mnie to czy będzie liczone wstecz czy z dniem 17 czerwca mamy puste konto i do 17 lipca jest 5 wjazdów.Orientuje się ktoś?

  OdpowiedzUsuń
 38. Znajac ich pewno wstecz. Smiszy mnie jaka obluda i zaklamanie wsrod SC i IC jest "Nie dowierzając tym faktom próbowaliśmy potwierdzić te informację u źródła, celnicy jednak oficjalnie zaprzeczają, a nieoficjalnie przyznają, że dostali takie informacje." - co innego podroznym mowia ... w takim tepie, to niedlugo bedzie z 10 potem 5 a na koncu jeden przejazd w miesiacu.

  OdpowiedzUsuń
 39. Dowcip roku-rosyjski news.
  Na pewnym przejściu granicznym celnik próbował na polskim obywatelu wymusić łapówkę,bo wziął go za "handlarza" paliwem.
  Klasyczna sytuacja.W deklaracji celnej nie było 100 rubli.

  Nie było,bo facet był polskim dziennikarzem,który pojechał do Kaliningradu na mecz siatkówki Ligi Światowej Rosja - Iran :-)

  No cóż-pomyłka,jak to powiedział jeż schodząc,ze szczotki klozetowej.

  OdpowiedzUsuń
 40. Wczoraj jechałem po 80h od ostatniego razu,był to mój 5ty raz w ciągu ostatnich 30dni. Ze mną jechał pasazer,ktory przekraczał autem?(wwoził pełen bak) granice w piątek. Po przeciągnieciu przez celnika paszportu pasażera whyskoczyło w kompie ,że musimy jechać na kanał bo nie minęło 72h od ostatniego jego przejazdu. Przecież pasażer nie wwozi paliwa mówię!! Niestety trzeba jechać na kanał.
  Czyli jak mamy ze sobą pasażera ktory jedzie z nami np po 24h to musimy liczyc sie z tym że czeka nas odprawa przez kanał. Tak mają zaznaczone w systemie który kieruje na BKS!!!

  OdpowiedzUsuń
 41. Chore... To jest paranoja,az wierzyc sie nie chce,ze to dzieje sie wszystko zgodnie z prawem...

  OdpowiedzUsuń
 42. Wjazdy nie licza sie wstecz tak jak wczesniej,czyli od 17 czerwca mamy puste konto i do lipca mamy 5 wjazdow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurna kazdy co innego mowi, mi mowili, ze wstecz badz tu madry... (cwelnik tak mowil)

   Usuń
  2. Wczoraj pytalem celniczki i powiedziala,ze nie liczy sie wstecz... I badz tu madry...

   Usuń
 43. Podczas rozmowy z kierownikiem zmiany zasugerowałem mu, żeby w końcu była jakaś oficjalna informacja tego 17.06, a nie że tak jak teraz, wszyscy przekazujemy sobie informacje z ust do ust. Przecież to paranoja. Zapewnił, że takie informacje się pojawią

  OdpowiedzUsuń
 44. Według rozpiski, dziś o 18 Minister Finansów ma przedstawić informację na temat "Wzmożonej kontroli na przejściach PL-RUS". Więc już dziś będzie wiadomo jak potoczą się losy "turystów" ...
  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/calendar.xsp#date=2013-06-12

  OdpowiedzUsuń
 45. Poniżej link, gdzie będzie można to zobaczyć.
  Ciekawę, czy Rostowski będzie miał jaja i określi w którą stronę to pójdzie http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp

  OdpowiedzUsuń
 46. Jak przejadę np 15tego o 15tej,potem prosto do Poznania,wezme zaświadczenie od lekarza z wizyty w tmatejszym mieście i ponownie wwioze paliwo 16tego np 15:01 to mi oclą?

  OdpowiedzUsuń
 47. Raczej tak,bo tylko fajki i wodke mozesz co 24h a paliwo co 72h

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wlasnie a jest to gdzies zapisane, czy znowu tylko jakis ich wewnetrzny przepis ? BO jakis czas temu bylo zapsiane jasno raz na dobe (interpretacja doby zalezala od cwelnika)

   Usuń
 48. Debaty plenarnej nie bedzie ,wniosek odrzucony 14 głosów przeciw, 1 za.!!!

  OdpowiedzUsuń
 49. Zero konkretów po debacie, minister Kapica omijał temat szerokim łukiem czyli możemy się spodziewać tej "piątki" z dnia na dzień

  OdpowiedzUsuń
 50. Debata się skończyła i ch.. tak naprawdę z niej wynikło. Wg Kapicy 1 wyjazd do Rosji w tygodniu musi nam wystarczyć.

  OdpowiedzUsuń
 51. Nic już nie wskóramy! Wielka pochwała dla Ruchu Palikota,a w szczegolnosci posła Penkalskiego.
  Mało ważne,że Penkaluk ma cholernie cięzki charakter jest postrzegany wśrod tych co go znają jako cham z granicy w Gronowie. Jako nieliczny próbował złagodzić postanowienia Izby Celnej.
  Niestety. Ugrupowanie jest mniejszościowe i nie ma mocy wykonawczej.
  Najgorsze jest to ,że jesli ktos dostał decyzje o przeksiegowaniu środków zabezpieczenia negatywną. Czyli jest winny i kolejny raz wpadnie w oclenie. To wobec takiej osoby będa wszczęte dalsze postepowania skarbowe z każdego wwozu paliwa wstecz!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszy tekst do Rosatiego: "ja Pana też nie znam" ;-)

   Usuń
  2. To było dobre. Widać przewodniczący 'był przygotowany" -nie znał imienia i nazwiska posła. Bo on z Ruchu Palikota,a tych nie trzeba znać. To już coś świadczy jakich mamy rządzących.

   Usuń
  3. Widać uznał, że skoro Penkal nie wchodzi w oficjalny skład komisji a jest jedynie "gościem" to nie musi go kojarzyć:-)

   A tak w ogóle ta komisja liczy niby 54 czlonków. A ile było? A reszta pewnie wyjebane, a co tam.

   Usuń
 52. Moderatorze załóz nowy temat "Wniosek odrzucony".
  Koniec wwozu paliwa. Nawet nie wiadomo czy co 72h,czy 120h mozna wwiezc te 5 razy. Do dupy z tym państwem. Sama klika na stołkach. A nam żałują robic zakupy w FR. Chciałbym reakcji ze strony FR np wprowadzanie ograniczeń w przywozie towarów przez Rosjan. Z tego co wiem mleka nie wolno wozić przez granice ,a wożą!!!

  OdpowiedzUsuń
 53. I co bedziesz mial satysfakcje jak im tez zabronia? Trzeba walczyc o swoje a nie jak nam sie ujebalo to ujebac tez ruskim i bedzie fajnie,wez sie zastanow co ty piszesz czlowieku.A paliwo mozna wwiezc 5 razy w miesiacy w odstepach nie mniejszych niz 72h,fajki i wodke co 24h i tyle w temacie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gamoniu czytaj ze zrozumieniem. Naszemu państwu się urwie bo wpływy do budżetu będa nizsze,poprzez mniejsze zakupy rosjan.

   Usuń
  2. Ha. Walczyc o swoje. Już nic nie wywalczysz z respektowaniem przez UC okazjonalności.

   Usuń
  3. No i co ,ze nasze panstwo straci? Bo ruscy mleka nie kupia? Bez komentarza :) Typowe myslenie typowego glupiego polaczka - ja nie mam to nich inni tez nie maja, nam zabraniaja to nich im tez zabraniaja ,ja mam taka propozycje ,wez sie rozpedz i jebnij glowa w sciane ,ale tak fest albo nie pisz takich bredni ;)

   Usuń
  4. Typowe diabelskie kuszenie

   Usuń
  5. Moim zdaniem Malbork dobrze pisze ... niech sie urwa wplywy jak podane bylo ... panstwo traci na tym ok 150 mln zl a na ruskach zyskuej ponad 6mld ... jeszcze vat zwraca ...

   Usuń
 54. Widziałem tę debatę. Z tego co widzę SC idzie po ciosie i 5-tka prawdopodobnie wejdzie. Co do posłów pełna zgoda jedynie RP się za Wami ujął i powinniście to docenić jak wybieracie się na wybory, a przede wszystkim niech Was broni ręka boska głosować na posłów z PO i PSL. Gdzie oni byli jak Was tu krzywdzili. Chociaż i inne partie nie poparły de fakto wniosku wstrzymując się od głosu. Co do Penkalskiego trochę słabawy jest. Nie potrafił zadać sensownie pytania. Ale on dla Was zrobił najwięcej to trzeba docenić. Elbląg może to zrobić już za tydzień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozna gdzies to zobaczyc w internecie ? Nie mam dostepu do tv akurat ?

   Usuń
  2. http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp

   Godzina 18ta

   Usuń
  3. Dzieki obejrzalem calosc. Lipa zero faktow od ministra tzn czyste domniemanie, nic nie udowodnisz i powiedza,ze masz zaplacic bo cos zobiles ... To jakby przechodzac kolo dziewczyny zeznala ze ja zgwalciles i na podstawie jej zeznan posadzono ciebie (nie biorac dna czy innych dowodow). Na podstawie GUS wyliczaja ile spaliles,dziwne... Nie biora tez pod uwage czy (podczas tej debaty chyba tez, chyba ze przeoczylem) ty moze dotankowujesz ... wiem ze paliwo opuszczajce ue traci itd ... ale to nie zmienia faktu, ze moze lubisz jezdzic z pelnym zbiornikiem bo nigdy nie wiesz kiedy np bedziesz jechal sobie do Zakopanego. Czlownkowie tej debaty tez sie popisali ... przyszli pobawili telefonem, tabletem, pazurki poskubali, albo inni sobie wyszli wogole MASAKRA. Smieszy mnie stwierdzenie, ze mogly az zarabaic te osoby jezdzac po 15 az az 2000 zl !!! W odpowiedzi slyszymy, ze to niedopuszczalne zjawisko itd. bo te osoby nie poszlyby do pracy mniej jak za 2000 zl na reke bo by wolaly jezdzic na granice. Smieszne to wezmy minimalna pensje w PL 1280 na reke ... jak zyc do uja ? Rabarbarem sie zywic i robakami ? Dodatkowo w naszym wojewodztwie to nawet tej pracy za pensje minimalna jest malo ! Wszedzie doswiadczenie min 2 lata itp. Stwiedzenie o tym, ze nasi celnicy pilnuja (chodzi o Rosjan) tylko rzeczy ktore wywoza i chodzi o to co zglaszaja na TAX FREE (czy jakos tak) bo wiecej ich nie obchdozi bo to Rosyjska strona pilnuje co oni moga wiezc a co nie ... Tyle, ze jak widza np siatke miecha, zgrzewki mleka to jak oni moga tego nie widziec to raz, a po drugie to UE tego zabrania tak mi sie zdaje (nawet plakaty na przejsiach wisza). Wiec powinni zaeagowac mi sie zdaje ... zreszta jako przyklad http://braniewo.wm.pl/20651,Przemyt-miesa-na-przejsciu-w-Gronowie.html#axzz2W2lzSCqb (ciekawe jakby rosyjska stone przejechal skoro niby tak ruskich kontroluja ;) ) Jakby tak kazdego ruska kontrolowali co on kupuje ... to malo by kupowal, bo wlasnie u nas sie oplaca im kupowac nabial, miecho ... i reszta jest w podobnej cenie co u nich (AGD jeszcze im sie oplaca, procz tego zwrot vatu)

   Usuń
 55. Co to za nowy niebieski znak informacyjny na początku barierek wjżedzając do RUS? Widze na kamerze -jakas nowość.

  OdpowiedzUsuń
 56. Na stornie izby cwelnej nowa notka ... najlepie zrobic raz w roku ot co bo to sporadycznie i rzadko ... http://www.olsztyn.ic.gov.pl/index.php?idz=akt&id_akt=888

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i bedzie raz w tydnodniu a nie 5 razy .... paranoja ... "przez przewoźników prowadzących działalność gospodarczą związaną z transportem osób w kraju, ale faktycznie nie przewożących przez granicę pasażerów z uwagi na fakt, że celem wyjazdu do Federacji Rosyjskiej jest jedynie (lub w szczególności) zamiar zatankowania zbiornika autobusu, co narusza równość konkurencji na rynku przewozów autobusowych." Ten zapis mnie najabrdziej rozsmiesza, gdyz od kiedy nasz rzad sie przejmuje tak bardzo uczciwa konkurencja ? Wystarczy spojrzec na duze sklepy vs mali jednoosobowi pzedsiebiorcy ...

   Usuń
 57. To kiedy jedziemy wszyscy na granicę??

  OdpowiedzUsuń
 58. Nie ma sensu. Wezmą Cie za protestującego handlarza. Nie ma szans.

  OdpowiedzUsuń
 59. A jak dla mnie ma to sens. Warunek protest musi byś liczny, niezbędne jest aby przed protestem wyłonić ludzi któży go poprowadzą. Np. zagadajcie z Pękalskim. I wszyscy winni się w to zaangażować. a nie że mała grupka się zaangażuje a reszta będzie im z boku kibicować. Tak to nie ma sensu. Musicie wstrząsnąć rządzącymi za te kurestwo które wyrządzili dla całego pogranicza. W sumie nie macie już nic do stracenia. Widzieliście te kpiny Kapicy o kilkudziesięcioosobowej grupie protestujących.
  I najważniejsze zmawiajcie się poza netem. Na koniec tylko tu data i ogień.
  Ja bym na waszym miejscu najlepiej uderzył np pod urrzędem wojewódzkim, biurami poselskimi, czy Starostwami. żeby była jasność komu to zawdzięczacie.

  OdpowiedzUsuń
 60. To nie ma sensu ... Juz jest pozamiatane... chyba ze Unia by cos pomogla tzn trybunal, wogole zlozyl ktos tam wniosek czy nie tak z ciekawosci ?

  OdpowiedzUsuń
 61. http://m.nowydworgdanski.naszemiasto.pl/artykul/1885400,powiat-nowodworski-bedzie-mial-przejscie-graniczne-z-rosja,id,t.html

  OdpowiedzUsuń
 62. http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,14082008,Rowerem_do_Rosji_wzdluz_Mierzei_Wislanej__Bedzie_przejscie.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie takie to proste.Namawiam ich na przejście samochodowe(dla busów i osobówek),bo kto będzie do Bałtijska (30km??) zapierniczał na piechotę(rowerem to jeszcze może),ale oporni są w tej kwestii.
   Są nawet głosy,że jak wpuścisz osobówki to zacznie się walenie po paliwo i przejście się zatka(chociaż o ograniczeniach o jakich tu mowa już wiedzą).Poza tym tam nie ma żadnej stacji benzynowej.
   Inna sprawa,że tam nie ma gruntów prywatnych.
   Wszystko wg nich należy do Ministerstwa Obrony.Strefa graniczna z tego co wiem też tam jest największa,(chyba aż 7 kilometrów).
   Ktoś nawet przebąkiwał o ponownym uruchomieniu tam jakiegoś lotniska wojskowego.
   Gubernator jest za-ale decyduje wojsko a ono za bardzo nie chce.
   Ponoć jest tam nawet i droga gruntowa,częściowo poniemiecka,którą dałoby się przecież utwardzić i wyasfaltować,ale jak mówiłem wymaga to zgody wojska.
   Dla nich o tyle to dobrze,że mają blisko do Krynicy na urlop.Dla nas gorzej,bo co my mielibyśmy tam robić?? Z infrastrukturą tam kiepsko.

   Usuń
  2. Co do 5 wjazdów,żeby było smieszniej Ruskim też się to specjalnie nie podoba,choć z innych przyczyn.
   Ich też to przeciez dotyczy,nawet podawałem hisorie Ruska co do lekarza pojechał i go sponiewierali jak wracał :-)

   Oni mniej jeżdżą na handel paliwem,u nich problem polega na tym,że jak ktoś często na zakupy jeździ,albo kupuje na handel w polskich sklepach też będzie obrywał.

   Ruscy przysrali się więc do szefa "bandy Chudego",czyli do Chudego właśnie :-) :-)

   Jest z nim wywiad na ich portalu.

   Chudy tak kręcił,że gdyby węgorz płynął jego śladem to by sobie kręgosłup połamał :-)

   Próbował się podpierać statystykami twierdząc,że te przepisy,aż zacytuję,bo warto:

   "Я не понимаю, почему калининградцы беспокоятся. Эти меры строги только для тех, кто ведёт незаконную деятельность. Как показала наша статистика, за прошлый месяц на нелегальном импорте топлива было поймано 1400 граждан Польши и только 50 россиян."

   Fajny cytat w którym Chudy próbuje przekonac Ruskich,że nie mają się czym martwić,bo to tylko przeciwko prowadzącym nielegalną działalność(po czym gładko zapodaje statystykę wg.której to właśnie wy ja prowadzicie (1400 Polaków na 50 Ruskich).W zasadzie jest to przyznanie,że na granicy będa stosowane podwójne standardy-gnojenie Polaków i pobłażanie Ruskim,ale do tego zaraz dojdziemy,bo na tym sie cały dowcip opiera:

   "В основном же все калининградцы, которые пересекают границу, могут объяснить наличие большого количества топлива в баке."

   czyli:

   Wszyscy kaliningradczycy,którzy przekraczaja granicę mogą objaśnić skąd mają dużą ilość paliwa w baku.

   Zapamiętajcie ten cytat bo jest bardzo ważny!!!

   Usuń
  3. Inaczej Ruscy MOGĄ OBJAŚNIĆ skąd mają tyle paliwa.A Polacy?? Mogą objaśnić???
   A może objaśnienia Polaków będą zlewane(to i tak kombinatorzy i kłamią)a objaśnienia Rosjan traktowane jak prawda objawiona?

   Usuń
 63. Jedziemy zatem dalej,bo też Rusek nie odpuszcza i wprost mówi:

  "Очень многие мелкие предприниматели из нашей области занимаются тем, что покупают на приграничных польских складах товар и перепродают его у нас. Естественно, они ездят чаще, чем 1 раз в неделю. Но если эти люди будут заправляться в Польше, они разорятся."

  czyli w wolnym tłumaczeniu Rusek pyta,co z tymi co kupują w Polsce rzeczy na handel w polskich marketach,przecież oni jeżdżą częściej niż raz w tygodniu,jak będa w Polsce tankować to zbankrutują!!

  I TERAZ BĘDZIE coraz ciekawiej(pamiętać co mówiłem o podwójnych standardach!!!!)

  "Да, мы знаем, что таких людей много, и что они не возят топливо. Следовательно, они не нарушители."

  czyli,w wolnym tłumaczeniu:

  Tak,my wiemy,że takich ludzi jest dużo,ale oni paliwa nie wożą.W związku z tym nie są naruszycielami(przepisów i prawa)

  I TERAZ BĘDZIE NAJWAŻNIEJSZE!!!

  Rusek doczepił sie do tego,że w takim razie będa potrzebne jakies dokumenty na potwierdzenie,na przykład rachunek z hotelu itp.itd.
  Chudy stwierdził,czego się spodziewałem,że wystarczy takie cos pokazać.

  ALE!!! Tu będzie mistrzostwo świata i najwążniejszy cytat w całym moim elaboracie.

  Rusek zatem walnał wprost:

  "А если он в гости к другу едет второй раз за неделю и нет у него никакой брони"

  Co będzie,jak taki Rusek pojedzie drufi raz w tygodniu i u niego nie będzie żadnej rezerwacji????

  I tu pada najważniejsze zdanie w całym artykule:

  UWAGA!!!!!

  Chudy odpowiada:"То тут опять же надо просто честно сказать, куда и к кому человек едет. Мы знаем, как работают «бензовозы», и можем быстро понять, будет он топливо продавать или нет."

  Najważniejszą część zaznaczę dużymi literami,bo mi kopara opadła.

  Chudy powiedział,mniej więcej tak,że:

  "że trzeba wtedy po prostu UCZCIWIE POWIEDZIEĆ(sic!!),GDZIE I DO KOGO CZŁOWIEK JEDZIE!!!(bo oni wiedzą,jak "pracują" benzowozy!! Więc szybko się zorientują czy taki będzie sprzedawał paliwo czy nie!!  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIE DO WIARY!!!
   Jak ktoś nie zrozumiał,WYSTARCZY UCZCIWIE POWIEDZIEĆ gdzie i do kogo sie jedzie!!!

   Co za wiara w ludzi!!!

   Tylko w tym momencie pojawia sie pytanie.

   CZY JAK POLAK,pojedzie do Obwodu Kaliningradzkiego i powie ,że był na grillu u znajomego Ruska i nie pokaże żadnej rezerwacji z hotelu to ta bezgraniczna wiara też będzie obowiązywała???

   Jakoś po przeczytaniu tego nie moge sie oprzeć wrażeniu,że ta wiara "na słowo" dotyczyć będzie tylko Rosjan(bo oni są ucziwi i nie przemycają),a nie będzie dotyczyć Polaków(bo to na pewno przemytnicy i złodzieje a do tego kombinatorzy?)

   Upraszczając,z tego wynika takie coś:Rusek powie i puszczą go "na słowo".

   Polakowi pewnie każą pokazywać papiery.

   To takie budujące,że Polak we własnym kraju (będzie?) przez innego Polaka traktowany odpowiednio czyli gorzej niż ktoś kto Polakiem nie będzie.
   Aż się chce być dumnym z bycia obywatelem tegoż państwa.A może się mylę i wyciagam błędne wnioski?? :-)

   Usuń
  2. I tak naprawdę to o to właśnie toczy się cała gra.
   Nie tyle o to jak wam dowalić,co o to,jak to zrobić,żeby to nie dotyczyło Ruskich,bo w porozumieniu o małym ruchu granicznym nie ma mowy o żadnych szykanach wobec ich obywateli w postaci 5 -krotnych przejazdów.
   Jak się Ruscy wkurzą to tupną nogą i wtedy wszyscy poczynając od premiera Polski a kończąc na Chudym ze strachu zabarykadują się w domach.

   De facto z wywiadu wynika wprost,że obostrzenia będa dotyczyć tylko Polaków.
   Ruskich na kanał nikt nie weźmie,paliwa nie zleje i mierzyć nie będzie,bo przecież Rosjanie ZAWSZE MOGĄ WYTŁUMACZYĆ skąd mają paliwo w baku.
   Oni żadnych papierów nie będą musieli pokazywać,bo przecież ZAWSZE MOGĄ WYTŁUMACZYĆ.

   Rusek wam zawsze będzie mógł paliwo nawet 10 razy w tygodniu przywieźć,np. przy okazji zakupów na gdańskiej Matarni,bo wystarczy,że na granicy pokaże bagażnik z towarem czy rachunek(czego nikt nie będzie i tak od nich żądał,bo przecież Rosjanin ZAWSZE MOŻE.....).

   To jest właśnie słowo klucz:"mogą uczciwie powiedzieć".To jest ten wytrych,który umożliwi Ruskim bezkolizyjny przejazd,podczas gdy wy będziecie nadal gnili w kolejce na kanał w celu sprawdzenia ile macie paliwa i jego oclenia.   Usuń
 64. szlag mnie trafi, co za kraj !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gnebic ruskich podpalac samochody trzeba bedzie ot co !

   Usuń
  2. To nie chodzi nawet o Ruskich. :-)
   Możesz im auta podpalać,ale to nie rozwiąże problemu jakim jest fakt,że władze Polski dyskryminują własnych obywateli.

   To nasi im włażą do tyłków.
   Problem w tym,że albo zasady obowiązujące Polaków będa obowiązywać także Rosjan,albo ograniczenia należy znieść i wszyscy będą jeździć ile chcą,tak jak było dawniej.

   A nie na zasadzie-jedna strona robi co chce a druga nie.Przecież wy nie będziecie tam jeździć 5 razy w miesiąc,bo Ruscy wprowadzili te ograniczenia.

   Im wisi ile razy tam wjedziecie-to Polska sama gnoi swoich obywateli.

   Jeden Rusek bardzo trafnie to skomentował,że to polskie lobby paliwowe(Orlen i spółka) chce zwiększyc sobie zyski.

   Co jest o tyle sensowne,że Orlen jest firmą państwową,a jej szefem jest zawsze ktoś z nadania politycznego.
   W tej firmie nie obowiązują żadne zasady rynkowe.

   Jak przyjdziesz rozkaz premiera to i za darmo będą paliwo nalewać.Była nawet sytuacja w zeszłym roku czy dwa lata temu,były wybory-Orlen sprzedawał w hurcie paliwo 5 groszy drożej niż na stacji w detalu.BP ich chyba za to pozwało do Urzędu Ochrony Konkurencji czy coś.

   Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

   Usuń
  3. Przecież szef Urzędu Celnego podlega Ministerstwu Finansów bodajże(w randze podsekretarza czy innego wiceministra).
   Zdziwię się,jak za tym jakiś Rostowski nie stoi.Człowiek który do niedawna bodajże był ministrem finansów Polski nie mając nawet polskiego NIP-u I PESEL-u. :-)

   Usuń
 65. doszła do mnie informacja ze nawet 2 razy chcą od lipca zrobić na miesiac.. Rostowski to wszystko przez niego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to juz moga zamknac ten burdel ale zeby dla ruskich tez ... zobaczymy wtedy co sie bedzie dziac ...

   Usuń
 66. Po tym co teraz zrobili to wszystko jest już możliwę. Bo mimo, że ludzie jeżdzą rzadziej to wielu nowych wyrabia przepustki i na weekendach i wieczorach ruch się kumuluje.Chodzi o to, żeby Rosjan można było wpuszczać na unijne pasy. A jak Polacy jadą to im te pasy zajmujemy i nasza strona nie wyrabia z ich odprawianiem.

  OdpowiedzUsuń
 67. Moim zdaniem trzeba podać do dymisji prezydenta, premiera i cale ministerstwo. Przecierze Polska to kraj to, który coraz bardziej staje się dla emerytów i rencistów ponieważ nikt inny w nim mieszkać nie chce i pracować.Najlepiej żeby zamknęli granice z Rosja na zawsze i tyle. Ministerstwa dają ciągle sobie premie a niby te pieniądze miały iść na szkoły drogi i szpitale co się dzieje w tym kraju polak polakowi nie ufa.

  OdpowiedzUsuń
 68. Ciekay jestem tylko jakbym w okienku nasemu celnikowi przedstawial dowody np pare rachunkow z mamonowa, kdg, zdjecia na telefonie jak zwiedzalem park w mamonowie co by powiedzial ... Bo skoro rusek wg tego co Yoggi zapodal nie bedzie sie musial nic tlumaczyc praktycznie to sam juz nie wiem ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki jest sens całego wywiadu i tak ja to widzę.Jak Rusek pyta co będzie,jak on drugi raz wjedzie do polski bez zaproszenia a Chudy mu mówi,że wystarczy wtedy tylko uczciwie powiedzieć do kogo lub po co się jedzie to nie wiem jaki to może miec jeszcze inny sens.

   Nawet Ruscy to zauważyli i Ruski tytuł artykułu tak brzmi:

   "Таможенная служба Польши: Для «беспошлинного» пересечения границы достаточно устного объяснения"

   czyli-Służba Celna Polski-dla "bezcłowego" przekroczenia granicy wystarczy ustne wyjaśnienie.

   Oryginalny artykuł tutaj:

   http://kaliningrad.ru/news/polsha/item/28257-tamozhennaya-sluzhba-polshi-dlya-besposhlinnogo-peresecheniya-granicy-dostatochno-ustnogo-obyasneniya

   Usuń
  2. "Dla polaka zas wystarczy tylko sprawa w sadzie bo w zadne "lewe kwity" nie wierzymy ..."

   Usuń
  3. Niestety państwo polskie jest kompletnie finansowo umoczone,jest w wodzie po dziurki w nosie i lada chwila utonie.
   Efekt jest taki,że rząd szuka juz ROZPACZLIWIE każdej kasy,żeby ratować ten kraj przed sytuacją jak w Grecji.
   Odkąd upadła komuna nigdy nic nie podrożało-dwadzieścia kilka lat samych podwyżek.

   Już nie mają skąd brać kasy na uzupełnianie tego co przewalają.
   Dlatego się do was wzięli.

   I nie tylko.A skąd się wziął teraz pomysł,żeby zrobić tak ustawę,żeby za parkowanie nie było określonych maksymalnych stawek(czyli,żeby samorządy mogły wam kazać np. w Gdańsku czy Olsztynie płacić 6 złotych za godzine parkowania w centrum).
   Mało tego,zmiana będzie tak zrobiona,że będziecie płacić cały czas.
   Gdańsk będzie mógł jak zechce kazać wam płacić za parkowanie nie tylko w dzień czy święta,ale nawet w nocy.
   6 złotych za godzinę parkowania od 1.00 do 2.00 w nocy??
   Nie ma problemu.

   Wszystko po to,żeby drzeć z was kasę i ratować kraj od bankructwa a ich od szubienicy,bo jak wybuchnie rewolucja to oni na latarniach skończą :-) :-)

   Więc opodatkują wszystko i każdego.Jak będzie trzeba to wam za oddychanie każą płacić,a VAT ustawią na 40%.
   Przecież oni nie mają za co żyć-co to jest głupie 20 tysięcy na rękę i darmowe komórki,samochody i samoloty.
   Za takie ochłapy taki poseł może wręcz umrzeć z głodu.A premier? Co,może on ma płacić? A prezydent,a urzędasy??

   Eeech,szkoda gadać.Ja już oszczędności na euro zamieniłem i w skarpecie trzymam.Bo jak ten kraj pieprznie to za 1 euro 20 złotych trzeba będzie dawać.

   Usuń
  4. Wzięli się też za działkowców, żeby emerytom i innym "ziemianom" nie było za lekko. Nawet jeśli im nie odbiorą tych "atrakcyjnych inwestycyjnie" terenów to nałożą podatek aby im obrzydzić własne nowalijki i grillowanie pod altanką

   Usuń
 69. Wlasnie chcialem jeszcze napisac w poprzednim komentarzu o nawiazaniu do Grecji ;) To musi pasc bo to ostatni dzwonek jak sie nikt nie obudzi ... Ludzie powinni wyjsc w calej PL na ulice i odwolac ten nasz POpaprany rzad ... http://www.sadistic.pl/giertych-vs-kurski-vt206279.htm zreszta jak te szopkisie oglada to sie zle robi nie tylko dla PO ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My wszystkim dobrze robimy,takie mamy dobre serduszka.Np. słyszałes o aferze z tablicami rejestracyjnymi.
   W przygranicznych ukraińskich miastach jeździ tego cała masa.Rejestruja się na współwłasność auta z Polakiem i jeżdża na polskich blachach.
   Oficjalnie po to,że u nich auta są uzywane do 4 razy droższe a do tego koszty przerejestrowania są wieksze.
   A efekt uboczny tez jest ciekawy.

   Podszywając się pod Polaków mogą oszukiwać służby UE.
   Auto z ukraińskimi blachami na granicy niemieckiej zostanie natychmiast zatrzymane do kontroli a polskie nie,więc Ukrainiec może łamać prawo jak tylko chce i wszystko pójdzie na konto Polaków(potem Polaków Niemcy będą masowo zatrzymywać,bo przeciez może za kółkiem byc Ukrainiec,a Cygan z Rumunii przejedzie i będzie się z Polaków śmiał,bo on jego nie zatrzymają).
   Aby Niemców oszukać jeszcze bardziej Ukraińcy,jesli tylko mogą wyrabiają polskie prawo jazdy.Przepisy po półrocznym pobycie wręcz to chyba nakazują.
   Ukrainiec mając polskie prawo jazdy i polskie auto jest w stanie oszukać np. niemiecką Policję podczas kontroli.
   I biznesik sie kręci-niektórzy Polacy mają na siebie wzięte nawet po 50 lub 100 samochodów.
   A ty się dziwisz,że jest w tym kraju źle,skoro dyma nas kto chce?

   Usuń
 70. Jak to w końcu ma być od tego 17tego?
  Wiemy,że możemy z pełnym bakiem i bańką wjechać raz w tygodniu. Mam rozumieć zasada wstecz 30 dni nie obowiązuje? Czy znów bedzie wyliczanka i oclenia jak ktoś wcześniej jezdził 10razy w miesiącu z odstepem wiecej niz 72h?
  W informacji jest jedynie zapis o "raz" w tygodniu. Nie ma mowy o analizie wcześniejszych przejazdów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat:
   "Obecnie, pomimo podjęcia wzmożonych działań kontrolnych, tylko w okresie od 06.05.2013 r. do 04.06.2013 r. podróżni przywieźli na obszar RP 8,8 mln litrów paliwa. Dokonana przez Izbę Celną w Olsztynie analiza wykazała, że nadal występuje grupa osób, które regularnie, częściej niż raz w tygodniu, przekracza granicę zidentyfikowanymi pojazdami w celu przywozu paliwa. Ich krótki czas pobytu za granicą, tylko w celu zatankowania pojazdu, wskazuje na to, iż przejazdy te nie mają charakteru okazjonalnego. Również ilości przywożonego paliwa wykluczają jego użycie na własne potrzeby. Osoby te łamią zatem jeden z podstawowych warunków zwolnienia z należności przywozowych, jakim jest niehandlowy charakter przywozu towarów na własne potrzeby.

   Z dostępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że średnie zużycie paliwa przez przeciętnego kierowcę w Polsce wynosi 75 litrów miesięcznie. Nawet zatem przyjmując, iż wartość ta może się wahać w zależności od konkretnego przypadku, to przywóz 300-400 litrów miesięcznie (raz w tygodniu po ok. 90 litrów) powinien w całości pokryć własne zapotrzebowanie. Ilość ta pozwala na pokonanie 3 – 5 tys. km miesięcznie, co powinno wystarczyć np. na codzienne dojazdy z miejscowości przygranicznych do centrów gospodarczych regionu.

   Dodatkowo wzmożonej kontroli podlegać będą autobusy, których charakterystyka przejazdów (brak lub bardzo mała liczba pasażerów, krótki czas przebywania po rosyjskiej stronie granicy) wskazuje na ich wykonywanie jedynie w celu zatankowania paliwa.

   Mając powyższe na uwadze Izba Celna w Olsztynie informuje, że z dniem 17.06.2013r. podejmie dalsze działania w celu wzmożenia kontroli w odniesieniu do osób, które regularnie przekraczają granicę przywożąc paliwo w ilościach, które wykluczają jego zużycie na własne potrzeby."

   Usuń
 71. Tydzień liczy się od dzisiaj tj. wcześniejsze wyjazdy nie są uwzgędniane. Tak więc kto ma 72 h może jesze bez stresa "zatankowań". Info z Radia Olsztyn w-ce dyrekto IC Olsztyn tak się wypowiadał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, mówił, że raz na 7 dni można jechać. Tylko czy raz na 7 dni czy raz na 168 godzin. Czy ciągle trzeba pilnować się co do minuty? Kierownik nie wiedział póki co.

   Usuń
  2. Tak, tylko, że na piśmie nikt z nas nie dostał szczegółów na temat nowych zasad. Pan Chudy opowiadał już różne rzeczy a co innego słyszeliśmy na granicy...

   Usuń
  3. Ja dostałem od kierownika F. karteczkę z tym komunikatem z którego zacytowałeś fragment :-)

   Usuń
 72. Czyli na pewniaka można jechać mimo,że wciągu ostatniego tygodnia byłem 2 razy? Oczywiście zachowam 72h

  OdpowiedzUsuń
 73. Był ktoś z Was dziś na granicy? Tzn wwoził pełen bak? Clili kogoś?

  OdpowiedzUsuń
 74. A co powiecie na fragment wypowiedzi ministra Sikorskiego opublikowany dziś na info.elbląg:
  "...Pragnę też przypomnieć, że umowa o małym ruchu granicznym służy odpowiednim celom czyli turystyce i wyjazdom zakupowym, nie służy przemytowi..."
  A to dobre, sami sobie przeczą. Rusek może przyjechać do nas na zakupy,jeśli my natomiast powiemy, że byliśmy w Rosji na zakupach do nas oclą. Dość POpaprańców.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a co my paliwo to kradniemy ? kupujemy je legalnie na stacji a to zakup eh ci nasi ministrowie i posłowie i reszta idiotów nadaje się na export tylko kto by ich chciał

   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Zajebisty fragment,naprawdę.Kupno paliwa na stacji to już nie zakup a przemyt,a zakup przez Ruska wózka z kiełbasą to zakup i turystyka a nie przemyt.
   Jaki minister taki kraj,co mnie nie dziwi.

   Premierem "niemiecki agent",ministrem finansów "angielski agent",a ministrem spraw zagranicznych "amerykański agent".   Usuń
 75. Skoro rusek może wozić zakupy i paliwo 10 razy w tygodniu... a gdyby tak wszyscy co jeżdżą na granicę przyjęli nagle obywatelstwo rosyjskie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie zasady sa równe.W praktyce wychodzi na to,że równe nie są.
   Ruscy z założenia mają łatwiej,bo wy jeździcie tylko po paliwo a oni tak naprawdę jeżdżą na zakupy do marketów.
   Nawet jak ci znajomy Rusek przywiezie z 60 litrów to on się z tego wyłga,bo udokumentowanie swojego wyjazdu jako "niezarobkowego na paliwie" przyjdzie mu z łatwością.
   I to w całkowicie uczciwy sposób.
   Bez absolutnie żadnych kombinacji,"lewych" kwitów i wyrzutów sumienia.
   Po prostu na takie pytanie celnika ,Rusek wyszczerzy zęby w uśmiechu i pokaże mu paragon ze swoich zakupów w Gdańsku i pełny bagażnik towarów.
   A ty? Co im pokażesz?Kwit z zakupu hamburgera na ruskiej stacji benzynowej?
   Przecież nie pojedziesz tam zalać taniego paliwa i zrobienia 2 razy drożej zakupów tylko po to,żeby miec kwit.
   Tam wszystko droższe.
   Ty musisz miec wtedy jakies lewe kwity-a Rusek nie musi-jemu sie opłaca i bez przywozu paliwa.

   Usuń
 76. Po pierwsze jakie kwity on jedzie dopiero po zakupy wiec żadnych kwitów nie przedstawi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak,ale przecież,ZAWSZE MOŻE....wyjaśnić,że jedzie po zakupy a kwit potwierdzający,że nie kłamał pokaże jak będzie wracał.
   No przecież czytałeś Chudego.
   Wystarczy UCZCIWIE powiedzieć gdzie i po co sie jedzie.

   No to ci uczciwie powie,że na zakupy i spróbuj mu udowodnić,że nie.
   Bo on faktycznie pojedzie,wszystkie kwity i faktury ci pokaże jak będzie wracał.
   A nasi mu uwierzą-przecież trzeba wierzyć w ludzi,prawda?

   Usuń
  2. Przecież nie będą funkcjonariusze SC jeździć prywatnymi samochodami za każdym Ruskiem,żeby sprawdzić czy on po drodze na Matarnię nie zjedzie na wiochę zlać paliwa,prawda?
   Mozna na granicy sprawdzić ile paliwa było jak wjeżdżał i porównac na wyjeździe-60 litrów na tej trasie nie przepali przecież.
   No,ale po co to robić??
   Przecież ten przepis nie wszedł po to,żeby gnębić Ruskich tylko was.

   "fragment wypowiedzi ministra Sikorskiego opublikowany dziś na info.elbląg:
   "...Pragnę też przypomnieć, że umowa o małym ruchu granicznym służy odpowiednim celom czyli turystyce i wyjazdom zakupowym, nie służy przemytowi..."

   Uczciwemu rosyjskiemu turyście do baku sie nie będzie zaglądać,prawda??
   To nie przemytnik przecież.
   A jak to nawet zrobisz to będzie korek az do Kaliningradu i będzie znowu afera,że przez nas są korki na granicy.
   Poza tym nawet jak mu sprawdzić gdy wjeżdża to on już będzie ostrzeżony i paliwa wtedy nie zleje,więc nawet jak go sprawdzisz w drodze powrotnej to wszystko będzie ok.

   Usuń