sobota, 15 czerwca 2013

Garść linków. Reaktywacja

Giertych o PiS, PO i SLD

POlska kolonia w Afryce... Polecam zwłaszcza lekturę komentarzy


Podwyżki podatków drogą do bankructwa rządu okupacyjnego

Przemiany po 1989 roku. Przyczyny obecnej sytuacji w Polsce. Poznaj przyczynę a znajdziesz lekarstwo 

 Do zobaczenia na granicy

P.S.

Bajeczka na dzień dobry i na dobranoc

4 komentarze:

 1. Służba Celna informuje

  Komunikat dotyczący działań kontrolnych paliwa przywożonego na terytorium RP przez podróżnych wielokrotnie przekraczających granicę na przejściach granicznych z Federacją Rosyjską  Izba Celna w Olsztynie informuje, że wzmożone działania kontrolne prowadzone na przejściach granicznych w istotnym stopniu ograniczyły proceder regularnego przywozu paliw w ilościach wskazujących na ich handlowy charakter. Analizując na bieżąco sytuację nielegalnego obrotu paliwami planowane jest przesunięcie ciężaru kontroli z przejść granicznych na ujawnianie nielegalnego handlu paliwami wewnątrz kraju.

  Dostosowując metody kontroli do skali zagrożenia i dobierając środki współmierne do zjawiska nielegalnego wwozu paliw Izba Celna w Olsztynie od dnia 26.06.2013 r. ukierunkowuje swoje działania wobec podróżnych przewożących paliwo w pojazdach osobowych częściej niż 10 razy w miesiącu.

  Izba Celna w Olsztynie komunikuje, iż działania kontrolne dotyczyć będą tylko tych osób, które z przywozu paliwa uczyniły regularny proceder w skali wskazującej na przywóz handlowy – niezależnie od narodowości, czy rodzaju dokumentu, którym posługują się przekraczając granicę.

  Służba Celna prowadząc działania kontrolne przywozu paliw nie ogranicza wielokrotności przekraczania granicy przez obywateli Polski czy obcokrajowców a podróżni sami decydują, w ramach posiadanych zezwoleń, ile razy przekraczają granicę w ciągu dnia, czy w ciągu miesiąca. Działania Służby Celnej i ograniczenia prawne dotyczą przywozu towarów, w tym paliwa, w ramach dopuszczalnych norm, z uwzględnieniem okazjonalności przewozu i w ilościach niehandlowych.  Dyrektor Izby Celnej w Olsztynie

  Autor dokumentu:
  Publikator dokumentu: Mariusz Falkowski
  Data Publikacji: 25.06.2013

  OdpowiedzUsuń
 2. Ruscy też już o tym piszą.Nazywają to "zmiękczeniem".
  W pewnym sensie mają rację-już nie 5 razy a 10,z drugiej strony 10 razy a nie ile chcesz :-)
  Jednak lepsze 10 razy niż 5 razy :-)

  OdpowiedzUsuń

 3. http://www.portel.pl/artykul.php3?i=66446

  http://www.portel.pl/artykul.php3?i=66434

  Najlepsze jest ostatnie zdanie premiera; – Jeśli udałoby się zidentyfikować i zlikwidować hurtownie czy rozlewnie nielegalnego paliwa na terenie Polski, to moglibyśmy podjąć decyzję możliwie szybko, aby w ogóle znieść jakiekolwiek ograniczenia, jeśli chodzi o ilość przekroczeń granicy – dodał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzucił wam marchewkę.Z tym mają własnie problem.Z ustaleniem nielegalnych rozlewni,którym paliwo przywożą ci co nie robią tego "na własne potrzeby".
   Ja to odczytuję jako chęc zawarcia swoistego układu przez Tuska.
   Wy (anonimowo)sypniecie hurtowników,w zamian zdejmę wam ograniczenia.
   Z drugiej strony,znowu zaczną się kolejki na granicy.Ruskim to co zrobiono bardzo się podoba,bo kolejki faktycznie mocno się zmniejszyły.Są też jednak tacy,którzy mówią,że nawet pustą granicę przechodzi się wolno z uwagi na lenistwo naszej SG.

   Usuń