środa, 12 grudnia 2012

Aktualizacje

W niedzielę w kolejce do rosyjskiej odprawy celnej na wjeździe usłyszałem jak jeden z podróżnych mówił o odcinku specjalnym. Że droga kiepska, że GAJe... szczególnie ta druga informacja tak mnie rozbawiła, że znając już z autopsji stan nawierzchni postanowiłem właśnie tamtędy pojechać. Rosyjskiej drogówki nigdy tam nie spotkałem.
I co? Droga kiepska od lasu do mostka - wertepy, że idź stąd i nie wracaj ale śnieg ładnie ubity i posypany piachem, czyli da się przejechać. A przed samym Mamonowem droga zagrodzona szlabanem i czterech pograniczników w kałachami na ramionach. Widoczni z daleka dzięki odblaskowym kamizelkom tylko, że nijak ich wyminąć a kiedy już powiedziało się "a" to zawracać im przed nosem nie wypada :) Mówię więc "b", czyli "zdrastie".
Starszyna przejrzał paszport, zapytał dokąd i w jakim celu jadę? Kiedy do Rosji wjechałem? Żadnych połajanek, dziadowania o łapówkę... Chłopaki szlaban obrócili, zapytałem jeszcze tylko czy mogę tą samą drogą wracać i już mnie nie było. Wracać można, więc wróciłem i pomachałem "riebiatam" na pożegnanie.
Odcinek specjalny nadal bezpieczny byle nie rozpędzać się między mostkiem a lasem.
Wczoraj zanotowałem nieco cen i zamieściłem aktualizacje. Ceny alkoholi w bezcłowym, karmeLove przekąski z ziaren, częściowo paliwa

9 komentarzy:

 1. w Warszawie zamordowano Krzysztofa Zalewskiego, eksperta lotniczego badającego katastrofę smoleńską – dowiedział się portal Niezależna.pl.
  Wczesnym popołudniem – po godzinie 14 – do siedziby wydawnictwa Magnum-X przy ulicy Grochowskiej na warszawskiej Pradze wtargnął mężczyzna, który zadał kilka ciosów nożem 46-letniemu Krzysztofowi Zalewskiemu. Mężczyzna zmarł na miejscu. 48-letni napastnik odpalił również ładunek wybuchowy. Doszło do eksplozji, ale siła rażenia nie była duża. Ranny zabójca trafił do szpitala.

  Na miejscu zbrodni nadal pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza i obecny jest prokurator.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tamu to była 2 dni temu, on był miłosnikiem lotnictwa, raczej ostrożnie z tym ekspertem, skonczył technikum cukiernicze ;) znacznie ciekawszy materiał ukazła sie dzis http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/17836,rejs-z-wylaczona-kontrola.html#.UMgH5DIMqgA.wykop

   Usuń
  2. A zabił go sam prezes, on był wiceprezesem tego wydawnictwa, torszke to dziwne ze prezes pozbywa sie w taki sposób wspólnika no ale.... tak to wygląda.

   Usuń
  3. wiem że z przed dwóch dni, chciałem tylko o tym poinformować. a co do linku to... wiesz ogólnie to mnie juz nic nie ździwi, zaczął bym od tego jak można latać samolotem który wcześniej u rusków był w "naprawie", jak można sadzać w komiji śledczej kogoś kto jest bratem podejrzanego?, tak jakby sędzią w sprawie był policjant siędzący obok tego policjanta kierującego który wyjechał dziś mi na czołówke, no patologia totalna. nie moge wogóle tego pojąć skąd się wzieła ta czerwona świnia na tym stanowisku, dlaczego on dowodził śledztwem? przecież to jak gwóźdź do trumny, a swoje dochody na SLD czerpią tylko i wyłącznie z lewego opodatkowania kasyn ruletek i innego hazardu od wczesnych lat 90 o czym mało kto wie. i to ma być rzetelny śledczy... śmiech kurwa do rozpuku zakończony żalem i coraz większą niechęcią do tego państwa.

   Usuń
 2. mam pytanie bo jezdze od nie dawna i nie bylem jeszcze na lukoilu. tam jest dt i dt-5. roznica w cenie wielka. o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 3. JA tam tej tanszej nie widzialem z Dieslem są dwa pierwsze dystrybutory i tam jest ta droższa, z gwiazdką czyli zimowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. http://rosjapl.blogspot.com/2012/03/ceny-paliw-w-obwodzie-kaliningradzkim.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co lepiej przewozić ON czy PB - chodzi mi o popyt Elbląg i Trójmiasto - nie wiem na co się nastawić ?

  OdpowiedzUsuń