poniedziałek, 1 października 2012

Przerywnik

Gorąca dyskusja rozgorzała pod poprzednim postem, aż mnie ręce świerzbiły aby interweniować ale przypomniałem sobie, że internet jest ostatnią ostoją wolności słowa i niezależnej prasy, więc mimo kilku obraźliwych zwrotów, które padły nie podjąłem stanowczych i nie zawsze odwracalnych kroków :) Mam nadzieję, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie zważając na poziom dyskusji my tylko wymieniamy poglądy i na razie nikt nie obraził niczyjej mamusi. W zasadzie wszyscy jesteśmy tu anonimowi ( z wyjątkami, którym Sz.P. celnicy kłaniają się z daleka :), nawet zalogowani czytelnicy nie musieli podać własnych danych osobowych a jeśli podali to pozostaną one tajemnicą do czasu aż Google zdecyduje się je zdradzić :) Tego posta piszę ze względów formalnych i z dziennikarskiego obowiązku. Zmiana cen paliw. Oczywiście wzrost nie spadek, niestety Na razie uaktualniłem ceny ze stacji Mamonowskich i pierwszej na "berlince", reszta była mi nie po drodze
Klikalny link do artykułu zamieszczonego przez nieznanego sprawcę dziś. Artykuł dotyczy kolejnego sukcesu naszych celników. Miło wiedzieć, że czasem zdarza się coś, co nadaje sens tej zwykle nudnej i monotonnej robocie :)

144 komentarze:

 1. Na NefteGaz Kaliningrad ropa po 29,60-30.09.12. Od 23 sierpnia do 30 września tankowałem w Rosji 5 razy, za każdym razem niestety cena ropy wyższa. W Polsce w tym czasie cena na stacjach zbytnio się nie zmieniła. Czy duży popyt wpływa na to, że Rosjanie co chwilę podnoszą ceny???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W obwodzie Brianskim, w którym mam krewnych, benzyna jest tańsza o 1 lub 2 ruble.

   Usuń
  2. tak bezwizowcy teraz paliwo w rosji przez was jest takie drogie!!

   Usuń
  3. Jako wizowiec możesz przestać jeździć, żeby się wyrównało i powróciło do starych cen:)

   Usuń
 2. wiesz co sprawdzałem ruskie strony i u nich dziala to tak ze jak cena idzie do gory to na wszystkich stacjach z pod danego szyldu, czyli np. lukoil to w całym obwodzie masz taka samą cene na ich stacjach, też zastanawiam sie dlaczego ceny ida w góre, ropa na giełdach w sumie jest tansza niż np. w styczniu, a ceny na stacjach o wiele większe, moze dołozyli im jakis podatek?

  OdpowiedzUsuń
 3. W ciągu 8 lat wydobycie zmniejszy się o 1/5 ( 20%) info z RMF FM. Kończą się jakieś złoża, a nie wiadomo czy gdzieś tam na szelfie na Syberii będzie wydobywanie się im opłacać ( wydobycie droższe od sprzedaży) rosyjski celnik kiedyś powiedział, że niebawem u nich paliwo ma kosztować 40 rubli ....

  OdpowiedzUsuń
 4. Panowie podpowiedzcie jak teraz "podatki" w gronowie tylko na wyjeździe czy na wjeździe tez? I pytanko czy jak jeaę małym autem to moge dać 50 a nie 100 rubli?

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego co wiem to bez zmian, 100 rubli na szlabanie na wjezdzie, ( możesz nie dac ale małej karteczki nie dostaniesz) no i 100 na powrocie w pierwszej budzie, raczej ich to nie obchodzi jakie auto

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak może ci karteczki nie dać wytluamcz mi to :) Kto umie po rusku gadać i czytać napisane na niej tak na szaro po ukośie "wydawanie bezpłatne !)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wydaje się bezpłatnie" nie oznacza przy każdej okazji. Jak podjedziesz bez kasy i bez kartki to jasne, da Ci. Jak podjedziesz bez kasy, z karteczką, raz da, raz nie. Ostatnio im nawrzucałem od łapówkarzy (nie jeżdżę po paliwo) facet się zmieszał i dał. Podjechałem na paszportową i wyskoczył jakiś ważny (przez papugę mu chyba powiedzieli). Stanęło w końcu na tym, że ani ja ani oni nic nie mówili. Ale takie akcje tylko jak ma się świadka (pasażera). Inaczej pewnie by posadzili.

   Usuń
 7. nie potrafię nic po rusku, genertalnie tam nie jezdze tak wiec nie wiem jak jest teraz, kiedys jak brali na powrocie nie było opcji musiało byc w paszporcie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kwestia Gronowa się przewinęła to ja zapytam o Bezledy i reguły tam panujące :) Duża różnica między Grzechotkami ?

  OdpowiedzUsuń
 9. napiszcie co jeszcze kupujecie u sąsiadów i co się opłaca, z tego co widziałem to piwo w bezcłowym drogie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak przy okazji są kolejki po ruskiej stronie jeszcze?
  Pytam,bo Ruscy zapoczątkowali akcję(zarządził osobiście generał Łuckich) pod nazwą "Otwarte wrota".
  Cel-maksymalnie dowalić Polakom,pokazać,że polska Straż Graniczna to matoły,nieroby i lenie które do pracy idą dla wypłaty a nie żeby pełnic odpowiedzialną służbę.
  Facet sie nie pieprzył.Powiedział wprost

  "У меня есть реальные факты, когда наши коллеги (польские стражи границ. – Р.Р.) в рабочее время устраивали себе перекуры, гоняли чаи, в карты играли. Один работает, а трое нет!"

  czyli "herbatke pili,w karty grali,jeden robi a trzech nie"

  Facet zarządził tzw błyskawiczne kontrole trwające średnio 3 do 5 minut i wszystkie szlabany w górę,żeby:

  "шлагбаум на российском КПП 24 часа в сутки находится в поднятом состоянии и, словно вечный огонь, горит «зеленый» – проезжай, кто хочет! И никаких очередей перед КПП"

  24 godziny na dobę szlabany podniesione,jedź kto chce.

  Cel akcji jest prosty,sprawić,żeby cała wina za burdel spadła na Polaków.

  I-niestety- facet zaczyna odnosic sukcesy.O kolejkach Rosjan wracających z zakupów nikt nie wspomina,mowa jest tylko,że to przez was w Passatach jest cały bałagan.

  A piszę o tym dlatego,że moim zdaniem,nalezy liczyć się z tak wielkim wzrostem napięcia i wrogości do benzowozów,że to sie może dla was skończyć źle.

  Na pytanie o rezultaty padła odpowiedź:

  "Первые три дня у меня тут на границе творилось невообразимое: возле польского шлагбаума скопилась стандартная очередь, которая раньше скапливалась возле нашего. Люди сигналили, кричали им, выражали недовольство – почему они прошли нашу границу так быстро, а на польской все так долго."

  czyli,że ludzie trąbili i krzyczeli na naszych czemu ruska granice przeszli szybko a na polskiej tak dlugo.

  Ba,sukinsyn jest tak bezczelny,że powiedział wprost,że dzięki temu:"В общем, начали работать"

  Czyli,że nasi zaczęli wreszcie pracować,że dzięki temu co on zrobił kolejki po polskiej stronie sie zmniejszyły itp.
  Wręcz,że nazi "się zarazili" taką sprawną robotą od ruskich kolegów(Ruski=pracuś i organizacja,Polak=leń,któremu trzeba pokazać jak ma pracować).

  Ruska pokazówka,ale skuteczna.Dobrego miał nauczyciela propagandy koleś w szkółce FSB.

  I TO JEST CAŁA STRATEGIA.
  Obliczona na wywołanie nienawiści do Polaków jadących tam tankować.Na dużą skalę.Np.krótko wczesniej pojawił się artykuł (przedruk z gazeta.pl) o tym,że Polacy handlują na masową skalę miejscami w kolejkach i biedni Ruscy nie moga sie docisnąć.
  Ludzie się zaczynają burzyć-chcą zakazać wam wjazdu raz na tydzień albo tylko 20 litrów do baku.

  Wiem,że nie na temat,ale chcę żebyście to wiedzieli,bo w tym tempie MOŻE dojść
  do tego,że wasz wyjazd przypłacicie tym,że wam wsadzą kosę w żebro albo karetka was zabierze.
  Ruscy dążą do konfrontacji i to widać w ich mediach.
  Nie pytam czy mają rację z tym,że nasi zamiast pracować rżną w karty,nie widziałem.Ale nakręcają ludzi zdrowo i umiejętnie.Tam nikt juz nie mówi,że Ruscy biora łapówki,ważne ,że to wszystko TYLKO przez Polaków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Ruscy dążą do konfrontacj" - to ty dążysz do konfrontacji, co widać po twoich postach. My tylko usilujemy w jakiś sposób rozwiązać problem kolejek. Lapówki - to, oczywiśćie, jest źle, ale także to bodziec, który pobudza pracować w nadmiarzę. Bodźiec, którego nie mają Polskie pograniczniki, i dlatego jest ich za mało i dlatego oni wolnej pracują. Jaka płaca taka praca. O ile wiem, ostatni raz oni strajkowali w maju br.

   Usuń
 11. " демонстрирует принцип работы Олег Луцких, а я жалею, что ему никак не стать начальником польских пограничников"

  A ruski dziennikarz łyka to jak świeże bułki żałując,że ten generał nie może zostać naczelnikiem polskich pograniczników.
  A TO NIE KONIEC!!

  Facet zamierza jeszcze dosypać węgla do pieca i mówi:

  "В скором времени Луцких намерен повесить на своих КПП адреса и телефоны руководителей польских таможенных и пограничных служб"

  Czyli powiesić telefony do szefów polskich służb granicznych,żeby każdy mógł na polskich celników i pograniczników DONOSIĆ GDZIE TRZEBA(że piją herbatę i sie opier...zamiast pracować!!!

  I powiem wam jedno,po czymś takim faceta wręcz pokochają.On polskich leni ze Straży Granicznej i Służby Celnej nauczy jak sie na granicy pracuje.

  DONOSAMI do ichg zwierzchników to raz a prowokacjami to dwa.
  A po dupie dostaniecie......wy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbyt wiele słów, zbyt mało czynów. We wszystkich wypowiedziach przesiąka paranoja do Rosjan i brak samooceny. Dziwisz mnie bardzo, bo wszyscy Polacy, których znam są bardzo miłymi ludźmi. Wszystkie ludzie mają swoje cnoty i wady niezależnie od narodowośći.

   Usuń
  2. Drogi Alfredzie.Paranoja do Rosjan???
   A w czym się ona przejawia???
   Że ja was niby nie lubię??
   A czy ja w was kamieniami rzucam? Nie.
   Czy ja tu Rosjan wyzywam? Nie.
   Ja po prostu stwierdzam fakty.
   Poptrz na siebie.Zarzuciłes mi paranoję?
   W porządku.Nieprawda,ale niech ci będzie.

   Ale kłamstwa juz mi nie zarzuciłeś.
   Dlaczego nie?
   A bo nie zmyślam!!
   Wszystkie cytaty i osoby podane przeze mnie są autentyczne i nawet gdyby były jakoś zniekształcone(a nie są) to byłaby tylko wina tłumaczenia.

   Sam sobie odpowiedz komu ta paranoja jest na rękę.Ja temu generałowi - lejtnantowi rozkazów nie wydawałem.

   Albo dostał rozkaz z Moskwy-nie przypuszczam,choć tam sie pewnie ucieszą.

   Albo gubernator mu kazał-ale nie wiem czy osobie z jego stanowiskiem gubernator może cokolwiek rozkazać-może on wprost pod Moskwę podlegać,ale może to być koleżeńska przysługa dla kolegi gubernatora

   Albo może to być tzw.własna inicjatywa.
   Tego nie wiem.Ale reszta opisana przeze mnie się zgadza.To są jego własne słowa.
   Oczywiście to może byc tylko takie gadanie,ale nie robi się w mediach z dupy cholewy na jego stołku.
   Stąd pytam czy są kolejki :-)
   Bo chce wiedzieć,czy on to już realizuje,a nie chce mi sie jechac sprawdzić.Pozdrawiam

   Usuń
  3. Drogi Alfredzie-moja paranoja do Ruskich wynika z waszej postawy.Nienawidzicie nas patologicznie,dostajecie wręcz piany z wściekłości na każda wiadomość o Polsce która jest na nasz temat pozytywna.
   Gdyby to jeszcze działało na zasadzie-my was obraziliśmy,wy nas obraziliście i jesteśmy kwita nic bym nie powiedział.
   Ale was nie tylko wkurzają wiadomości negatywne o Rosji wygłaszane przez Polaków.Bo wtedy tez bym nie powiedział słowa.

   Ale was WKUR....KAŻDY ARTYKUŁ O POLSCE NAWET W NAJMNIEJSZYM STOPNIU NIE DOTYCZĄCY ROSJI.


   Nie ma znaczenia,co będzie takim tematem.ZGNOIĆ POLAKÓW,albo ich chociaż wyśmiać.

   Przykłady?

   A proszę przykład numer jeden-tłumaczenie z polskiej gazety(akurat Wyborczej)

   "Полька стала руководителем самой большой лаборатории мира

   Профессор Агнешка Залевская из Института ядерной физики Польской академии наук в Кракове является специалисткой в области физики высоких энергий, исследовательницей нейтрино и темной материи. В четверг она стала Главой Совета Европейской организации ядерных исследований (ЦЕРН*)."

   CZY TO DOTYCZY ROSJI????
   Nie macie z tym nic wspólnego.
   Polska jest tam poważana,może zacytuję:

   "Polscy fizycy są autorami lub współautorami jednej dziesiątej prac dotyczących badań prowadzonych w CERN-ie – uczestniczą między innymi w konstrukcji detektorów ALICE, ATLAS i CMS wchodzących w skład Wielkiego Zderzacza Hadronów."

   a polska profesor została na stanowisko szefa zgłoszona PRZEZ CZTERY KRAJE członkowskie i zaakceptowana przez resztę.
   Rosjanie natychmiast dostali piany na pyskach z wściekłości(mówię o internautach).

   "она будет руководит -- смех в зале , тот руководит у кого есть деньги , а она еще одна кукла в ЕС которая будет приказы исполнаят"

   "ona będzie kierować? śmiech na sali,kierują ci co maja kasę a ona to tylko jeszcze jedna kukła która będzie wypełniać rozkazy"

   a co wam daje prawo obrażać polskiego naukowca i kobietę do tego? Jeden Polak bloger o Rosjanach juz dawno napisał,będąc z wizytą w Kaliningradzie,że WY POMIATACIE KOBIETAMI.
   Oddajmy głos facetowi co pisze pracę naukową związaną z Kaliningradem.

   "Idąc przez rynek, młoda dziewczyna z wózkiem pędem przemknęła koło mnie, a za nią krzyczy facet: Где побежала овца, эээээ. Zdałem sobie sprawę, że jednak ciężko byłoby mi tutaj mieszkać. Mentalność większości ludzi jest inna niż moja, a sposób traktowania kobiet naganny – delikatnie mówiąc. To nie jest nawet dyskryminacja ale nazwałbym to pomiataniem kobietami. Podobna uwaga tyczy się dzieci. Może i Kaliningrad jest samym zachodnim miastem Rosji, ale na pewno nie jest jeszcze w Europie."


   "вот, вот ведь она в польском институте в кракове . он больше напоминает музей техники чем научно исследовательский институт"


   I tak dalej.

   Gdy pojawił się artykuł,że Polska chce wstąpić ESA czyli europejskiej agencji kosmicznej,żeby mieć dostęp do sprzętu bez płacenia(chodzi o monitoring satelitarny np. pod względem ekologicznym czy choćby po to,żeby móc lepiej wytyczać tereny pod autostrady),to też was nie dotyczyło.Ale małoście się z wściekłości nie zapluli.

   Nawet gdy w jednym z akapitów była wiadomość o polskim wynalazku który ma pozwolić na lepsze ściąganie kosmicznego złomu z orbity,żeby się spalał w atmosferze(chodzi o resztki po wystrzelonych rakietach) na Rosjan można było natychmiast liczyć.

   Temat was nie dotyczył,ale uwagi w stylu(mniej więcej jak pamietam napiszę),"że to sympatyczne takie,bo Polacy chcą nie tylko byc sprzątaczkami w całej UE a jeszcze będa sprzataczkami w kosmosie"

   W sensie,że sprzatanie to dla nas właściwe miejsce dla właściwych ludzi.Żałuję,że nie moge teraz tego znaleźć w necie.

   Nawet relacje z podróży do naszego kraju obowiązkowo są podszyte złośliwością.Czasem słusznie a czasem nie(wystarczy np.przeczytac forum Ursy).
   I zasadniczo nam to nie przeszkadza,macie prawo nas nie lubić,ale nie wymagajcie,że my wam w zamian wejdziemy go tyłka nawet bez wazeliny.

   Usuń
 12. ten cały MRG można zniesc w kazdej chwili i może to zrobic każda ze stron, tak jest napisane w postanowiniach, mysle ze jak beda problemy to i u nas zrobia sie problemy spokojna o to twoja głowa, straż i celnicy na bieżąco wiedza co sie dzieje po tamtej stronie, ja tam narazie wrogosci nie odczułem, ruscy zawsze marudzili, a kolejki w sumie tylko teraz na wjazd i no i w weekendy jak jada ruscy na zakupy, jak chca dobrze i tanio zjesc no i dojechac dalej niz do polski to musza i tak byc mili. ps. gdzie ty to znajdujesz podasz jakies zródło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten MRG już jest zahomowany. Konsulat Polski w Kaliningradzie już prawie miesąc nie wydaje zezwoleń MRG. Zadnych informacji także nie podają.

   Usuń
  2. A wiesz ile wniosków złożono? To idzie już w tysiące,nie setki.A wszystkie trzeba rozpatrzyć.A jeszcze dochodza wnioski o wizy(które też trzeba rozpatrzyć).
   Do tego masz za mało ludzi,nikt nie spodziewał się takiego rozwoju sytuacji.
   Poza tym i tak chyba wniosek ostatecznie zatwierdza któś z personelu dyplomatycznego,a nie urzędas.

   Doszły mnie słuchy,że Polacy prosili Rosjan o zgodę na zwiększenie obsady dyplomatycznej w placówkach,ale Rosja się nie zgodziła,bo ponoć już teraz mamy za dużo konsulów w Rosji,więcej niż Rosjanie w Polsce.
   Zatkaliście cały system.

   Podobno JUŻ TERAZ najbliższe wolne terminy na odbiór zaświadczenia MRG to grudzień.
   Nie nadążąmy-sorry.

   To jest konsulat,a nie drukarnia.   Usuń
  3. Monitoruję ich(zwłaszcza kaliningradzkie-Moskwa i reszta mnie nie interesuje)portale internetowe społecznościowe,prasowe i telewizję.

   To o czym pisałem wyżej jest np. tu

   [url]http://kaliningrad.bezformata.ru/listnews/operatciya-otkritie-vorota/6903218/[/url]

   Usuń
  4. Co za bzdura że nie wydają mrg. Złożyłem jakoś koło 20 września, kilka dni później byłem po odbiór, wiec nie prawda że od miesiąca nie wydają...

   Usuń
  5. To w Polsce Rosjanie wydają, a w Kaliningradzie złożyłem w Polskim konsulacie 6 sierpnia, dzisiaj już 12 października i nie mogę odebrać bo nie wydają.

   Usuń
 13. http://kaliningrad.ru/news/item/22660-gazetapl-na-rossijsko-polskoj-granice-benzinsciki-uderzhivayut-v-ocheredi-mesta-dlya-svoih tu znalazlem ten przedruk z Gówna.pl o kolejkach jakis rusek w pierwszym poscie napisał ze to haniba ze musza stac, ale reszta wyjasniła mu ze to chodzi o naszą kolejka a oni maja swoj pas :D , znaazlem też przedruk o polskiej kielbasie tez gw pisala a ci to przetłumaczyli na swoje, w komentarzach widac ze zakupy im sie bardzo u nas podobaja a wedliny sa rewelacyjne i tansze!!!! nie dziwie sie ze jakis mer moze miec rozne zastrzezenia, nie zdziwie sie jak kilka wpływowych osób ktre traci sporo kasy bedzie probowało zdyskredytowac cały ten mały ruch szukam dalej twoich wpisów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sprawy,jak będziesz chciał to ci napiszę z jakich prasówek korzystam i co oglądam.To przecież nie tajemnica :-)
   Głównie a raczej przede wszystkim kaliningradzkie media-ale czasami,choć rzadko mają artykuły pisane przez dziennikarzy z importu-ot,przyjeżdża sobie taki Wania z powiedzmy Petersburga,który pisze np.dla gazety "Ogoniok" i artykuł ląduje potem w gazecie i necie.Te już jest bardzo ciężko znaleźć,ale się zdarza,Google się czasem potrafi postarać.Mają nawet dwa(a jeden na pewno) swoje "prywatne" kanały telewizyjne coś a'la nasz TVN(nie wiem do kogo należą,ale program robią na razie praktycznie amatorzy i żaden chyba 30-tki nie przekroczył,sami młodzi ludzie,niemniej jak na amatorów poziom mają dość wysoki).

   Usuń
  2. A warto to czytać i coś wiedzieć,nawet jadąc po paliwo nalezy wiedzieć czego się spodziewać.

   Przykład-jesli ktoś ostatnio korzystał z garażowej stacji benzynowej znajdującej się niedaleko od pewnego przejścia granicznego to informuję,że Ruscy zamknęli już ten biznes

   "Николай Власенко решил завернуть на недавно "прикрытую" нелегальную польскую заправку. Всего в нескольких сотнях метров от пограничников за поворотом в лесу умельцы заправляли машины прямо гаражах из стоящих рядом баков"

   Nie wiem gdzie to,ale pewnie wy będziecie mogli sie domyślić :-)
   A po co potem mieć kłopoty?


   Usuń
  3. Kowal,jak juz znalazłeś Kaliningrad.ru (nieźle) to jesli cie interesują te sprawy możesz to co piszą i opinie internautów porównać też z tym:

   Klops.ru

   Jak wejdziesz zwróć uwagę na przedostatnią rubrykę na dole po prawej(będziesz miał od lewej kolejno:obsczestwo,ekonomika,sport,politika a potem będzie zakładka sosiedi
   Będzisz miał ładnie wyszczególnione wszystko co dotyczy Polski i Litwy.W skrócie i poukładane-nie będziesz sie musiał meczyć z własnoręcznym szukaniem.pozdrawiam

   Usuń
  4. Takie nielegalne stacje benzynowe funkcjonują tu od lat. To biznes "siłowików", a głównie Bałtfłota. Zawsze można dorobić do generalskich pensji sprzedając gdzieś na lewo paliwo przeznaczone dla armii. Rosja, to wspaniały kraj ogromnych możliwości.
   Ta przegnana stacja należała pewno do jakichś Ormian, lokalnych małych bandytów. Konkurencja

   Usuń
 14. Ok zobacze na pewno, ta stacja o kotrej piszesz to tzw. "krzaki" jest juz od kilku dni problem ze by tam zatankowac a wczoraj nawiedzil to miesjce jakis wazny gosc, ale to jest rosjia oni to wszystko pierd@#%#$ w mediach a te krzaki dalej beda funkcjionowac, przeciez to było 100 m od granicy, niemozliwe ze by ruscy celnicy i straz nie wiedzieli o jej istnieniu, gosciu albo zapomnial zaplacic dole albo chcieli wiecej i ma problem ;) ewentualnie jeszcze jest jeden powód, wysoka cena ropy napedzila tej nielegalnej stacji wiecej klinetów, do tego doszła 3 nowa stacja, najwiecej straciła pierwsza stacja ( jest tam najdrozej) ale ta stacja nalezy do koncernu w ktorym 50% (nieoficjalnie) nalezy do Putina, a taka stacja jeszcze np. w kwietniu, potrafiła 2 razy dziennie zamawiac custerne paliwa

  OdpowiedzUsuń
 15. Mówi się, że pozwolono krzaczorom wysprzedać całe paliwo jakie mają w tej chwili na miejscu a później wypierd...
  Ja tam osobiście nie wierze, że ten biznes definitywnie zniknie ale czas pokaże.

  OdpowiedzUsuń
 16. A ja najbardziej lubię, czekając do odprawy patrzeć na tyłeczki rosyjskich celniczek:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda, a próbował ktoś z was się z jakąś umówić, bo ja mam chęć zaprosić ją do Polszy na kolacyjkę ze śniadaniem. Bo niektóre są naprawdę ładne :)

   Usuń
  2. Tylko wize musisz jej wyrobic :P

   Usuń
  3. Racja, niektóre z celniczek są naprawdę apetyczne:)
   A co sądzicie o Polskie stronie???

   Usuń
 17. Najlepiej się ożeń.Ucieszą się.Jeden polski szpieg wspomnienia napisał gdzie stwierdził jak to jeden z jego kolegów po fachu z przeciwnej strony czyli z FSB mu powiedział o jednej żonie Polaka,jak to ona najeżdża na Polaków i ich nienawidzi gdy on ją spotyka tylko dba,żeby mąż nie słyszał,a ich syna wychowuje w miłości do Rosji i Rosjan.Co go bardzo cieszy,bo to dobrze rokuje na mozliwość późniejszego zwerbowania go do pracy na rzecz Ruskich(jako urodzony Polak teoretycznie mógłby sie wkręcić legalnie tam gdzie Rosjanin dostepu nie będzie miał).
  Oczywiście nie należy generalizować,ja jednak jestem zdania od związków z Rosjankami trzeba się trzymac z daleka. :-) :-)
  Bo ona ci jeszcze tak wychowa dziecko,że go potem sam nie poznasz,jak go ABW w kajdankach 30-pare lat później wyprowadzi z domu.

  Tak,tak wiem,to ta moja paranoja,jak kolega z Kaliningradu powiedział się odzywa.
  Nie,ja naprawdę nie widzę wszędzie szpiegów,ale związki z obywatelami innych państw sa ryzykowne.
  I nie tylko z Rosjanami,czy Rosjankami.
  Muzułmanie,Arabowie itp.a potem się taka Ewie Drzyzdze wypłakuje w rękaw w TV,że mąż zabrał syna żonę wykopał do Polski albo musiała z dzieckiem uciekać. :-) :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Co jeśli w deklaracji dla ruskiego tamożnika zamiast 100 rubli dam 50 czy nie podbije mi jej? jakie są konsekwencje?
  Ps. nie jeżdze passatem zbiornik 50 litrów +10(4) oczywiście

  OdpowiedzUsuń
 19. zależy przeważnie kobietki nic nie robią ale to czesto na CB radiu koledzy podpowiadaja że "przechodzi: 50

  OdpowiedzUsuń
 20. A jeśli nie dam nic? Pusta deklaracja.

  OdpowiedzUsuń
 21. jakis czas temu facet nie dał, stał 4 h z boku kolejki ale to było w kwietniu ;) pozniej takich sytuacji nie widziałem,ja probowalem nie dac to kazal isc do auta po kase, kolega dał 50 to powiedzial ze z malo :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja już 2 raz dałem 50. Nie jeżdżę Passatem ale mam pasażera. Bez gadania, lamentowania mnie odprawiają. Raz jak nie dałem w ogóle kazał zapłacić wymownie pokazując jak włożyć banknot 100r do paszportu. Och jak mnie korciło żeby pokazać mu tą etykietę przy okienku "Łapówkom mówimy nie!"

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam.Czy ktoś może wkleic zdjęcie z wymiarami lub link najazdu do przechylenia passatu żeby mieć własny bo nie na wszystkich stacjach jest.

  OdpowiedzUsuń
 24. 25cm wysokosci i ok 70 dlugosci powinno byc ok, wysokosc zmierz sobie sam od podloza do zderzaka zostaw sobie z 5cm przeswitu, bo to zalezy od wysokosci zawieszenia

  OdpowiedzUsuń
 25. jade 1 raz dajcie rady i jak wypełnic deklaracje pomocy przejscie gołdap moze ktos jezdzi to sie skumamy odwdziecze sie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu jest wzór deklaracji i karteczki migracyjnej. Pierwszy raz samochodem jechałem sam i przeżyłem, co każe sądzić, że i Tobie się powiedzie. Powodzenia! :)

   Usuń
 26. Czy to prawda,że w nocy ze środy na czwartek polscy kierowcy wpuszczali się wzajemnie w kolejkę a jak Ruscy zaczęli sięczepiać tego to nasi kierowcy się z ruskimi pobili? Ruscy twierdzą,że tak im się dostało,że aż policję musieli wzywać.

  Nie rokuję wam owocnego biznesu jak sie będziecie lać po mordach i łamać zasady,a przynajmniej takie chodza słuchy.

  OdpowiedzUsuń
 27. Wiecie co wczoraj uslyszalem? podobno na Bezledach sa 2 kolejki jedna dla wizowcow i druga dla mrg z tym ze wopek powiedzial dla goscia ze na mrg ma 90 wyjazdow na 2 lata :) mam nadzieje ze to tylko takie tam pierdololenie/plotki

  OdpowiedzUsuń
 28. 90 dni na każde 180 chyba.A rok ma 365(chyba ,że jest przestępczy). :-)

  Z drugiej strony jakby wam wszystkim wmówić,że te 90 dni jest na dwa lata i wy w to uwierzycie,TO JAKI SPOKÓJ zapanuje na granicy. :-)

  Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą.
  Jak tamten gościu w to uwierzył,to jednego już mniej.
  Jak ty uwierzysz,to juz dwóch(zostanie jeszcze tylko 47544646374467474 benzowozów i będzie git).

  OdpowiedzUsuń
 29. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znając pokorę "warmińsko-mazurskich podróżnych" pogłoski o bójce z ruskimi można włożyć między bajki. Bojażń jest wielka przed większym bratem. Jak na razie to widziałem jak rosyjska milicja ochraniała Polaków na Bezledach, po zadymie w Warszawie.

   Usuń
 30. I po co te wzajemne nakręcanie ja byłem już parę razy na MRG i powiem wam, że nie spotkałem się z żadnym chamstwem ze strony zarówno polskich jak i rosyjskich celników i pogranicznikow. Raz tylko pogranicznik na pierwszym szlabanie coś tam gadał o szybach ale nic mu nie dałem i tak mnie puścił. Myślicie, że jak byśmy wszyscy solidarnie przestali dawać 100 rubli to by wszystkich trzymali po 4 godziny - nie bo mają prykaz by nie było kolejek - tylko trzeba solidarnie w kupie siła. Ja pierwszy raz nie dałem w ogóle a teraz daje po 50.

  OdpowiedzUsuń
 31. ależ Kolega jest buntownik nie dał nic a teraz tylko 50. Ludzie nie bądźcie też tacy, ja wole dać te 5 zł wiecej wzamian za taką odprawe jaka jest u ruskich (można powiedzieć zerowa) dzieki czemu idzie to u nich sprawnie mamy obecnie porównanie gdzie ruska wiata na powórt prawie pusta a nasze pasy zawalone a przecież u ruskich jedzie sie na 2 lub 3 pasy a w polsce min 4 nawet do 5-6 i co aż takie kolejki same sie robia??
  Każdy jest mądry na forach itp lub na CB ale potem każdy z politowaniem idzie pod okienka z wkładką. Czy myślicie że jesteście kimś lepszym wyzywając ruskich bo zabierają Ci 10 zł?? Człowieku ale dzieki nim zarabiasz spokojnie 100 dziennie. Ciekaw jestem jak wygladałoby Braniewo i bliskie okolice gdyby nie wycieczki na wschód ?? Zastanawialiście sie nad tym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DOBRZE PRAWI. A PUKI BEDZIE RZADZIŁA poWSKA MAFIA BĘDE DAWAŁ WAM ZARABIAĆ :) BO WOLE PUTINOWI 1ZŁ I WAM 1ZŁ NIZ TUSKOWI W DUPE 2,50ZŁ

   Usuń
  2. Popieram. Gdyby nie brali stówy, to odprawa pewnie wyglądałaby tak jak u nas. To niewiele jak za taką oszczędność czasu ;).

   Usuń
  3. Czy ktoś kiedykolwiek brał pod uwagę np to, że jesteśmy granicą UE? Polacy muszą robić więcej niż Rosjanie. Co Rosjan obchodzi co wywozicie z Rosji? A co do 100rub... Dają zarobić 100zł... A gdyby nie te 100rub to by dali zarobić 110zł :)

   Usuń
 32. Teee anonimowy debilu, jak masz tyle kasy to daj mi te 5 zł więcej jak tak masz dużo kasy i szastasz dając za nic. Ruski i kielbase itd woża i to czego nei wolno i co dają coś? No właśnie ... A co do 100 zł ropa idzie i benzyna też w baaardzo szybkim kierunku ku 4 zł więc powoli nici z wypraw turystycznych się robią ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze ja nikogo nie wyzywałem i sobie też tego nie życzę w stosunku do siebie!
   A co do Kolegi wypowiedzi to temat wożenia spożywki przez Rosjan to zupełnie inna bajka bo Rosjanie są zżytym narodem i nie trzepią swoich z parówek itd a Polska jak to Polska aby tylko swojego zgnoić i potraktować niczym przestępce.
   Kolejnym powodem tzw "wkładki" jest ich system tak było jest i bedzie jeszcze długo moim zdaniem.
   Ceny paliw idą faktycznie ku górze ale nasz ukochany kraj też zaopatruje sie u naszych sasiadów, wiec mysle że wahania cenowe za miedzą przeniosą sie wkrótce na nasz rynek.
   A jeśli Kolega nie może zrozumieć że inwestycja 10zł wzamian za 100+ czas poswiecony na wyprawe to MOIM zdaniem nie jest zły inters to trudno każdy ma prawo do swojej opinii.

   Usuń
 33. Witam czym się różni dt od dt-5 na lukoil

  OdpowiedzUsuń
 34. a daj mu i 100 zł, kto bogatemu zabroni ... jak narazie u nas stoi w miejscu a u nich juz lukoil dt 30,30 co ma mz tego za interes ? Jade zeby im dac ? mam go wpisanego w dowodzie osobistym ? Druga sprawa rosjan - wcale ze nei sa ze soba tak bardzo zzyci, kiedys bylem swiadkiem jak w kolejce na wjazd jeden rusek sie drugiemu wcial ten mu poszedl i pobil oslone przeciwsloneczna w t4 :) policja przyjechala itd ... zreszta to nie to co myslisz ...

  OdpowiedzUsuń
 35. a w sumie za co to sie daje ta 100?

  OdpowiedzUsuń
 36. Za nic. Jak otwierali grzechotki, paru debili zaczelo dawac, a ruskie sie nauczylu ze tak trzeba. swoja droga mozna wrzucac im falszywki i tak tego nie ogladaja

  OdpowiedzUsuń
 37. bo mnie ciekawi ,gdyz mam zamiar jechac tam zobaczyc co tam jest,pozwiedzac,a nie kupowac faje i paliwo...,mam zamiar jechac dalej niz do najblizszej stacji paliw,wiec niby za co mam im dawac lapowke. aha i patrzac na kamere w grzechotkach po ruskiej stronie,to nie widac tam kolejek,wiec ile czasu trwa wtedy przekroczenie granicy?

  OdpowiedzUsuń
 38. Polecam zwiedzić Nowosielewo - piękna miejscowość:)
  Piatdroznoje, również fantastyczne miejsce. Niestety byłem tylko przejazdem i nie obejrzałem wszystkich zabytków.
  Warto również zatrzymać się przy tzw. barierkach, których powstanie datuje się na początek dwudziestego pierwszego stulecia.

  Jak turystyka, to tylko do Rosji.
  Pozdrawiam!

  Voyager

  OdpowiedzUsuń
 39. Od kiedy nie ma kolejek na tzw. barierkach, jedyny czas oczekiwania to- wjazd (nasze Wopki), nie zawsze chce im się pracować i dodatkowo "umilają" czas, wklepywaniem każdego wjeżdżającego do komputera- nie wiem czemu to ma służyć ale ok. muszą to muszą. Po stronie Rosyjskiej na tamożni (nie wiem jakie "rz") robota idzie lepiej, wciągają jak oszalali- co mi się bardzo podoba bo to na prawdę trwa szybko. :)To samo na powrót :) Chwałą temu za to, co to ich popędził. Ale już po naszej stronie totalna masakra, Celnicy przeważnie się ociągają i robią wolno, więc można sobie poczekać, dla przykładu, dzisiaj jako 3 samochód za STOPEM- czas oczekiwania 40 minut!!! Polak potrafi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gubernator Cukanow do spółki z jednym generałem FSB

   Usuń
 40. a czy istnieja w sieci jakies fajne strony z informacjami co tam zwiedzac? jakos ciezko cos znalezc po polsku lub angielsku,jedynie cyrylica pisane. poza tym o jakich barierkach mowisz? gdzie sie trzeba ustawic aby z paliwozami nie stac? czy jest osobny pas dla normalnych turystow?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko nienormalny turysta pcha się do Kaliningradu.

   Usuń
  2. się nie da inaczej. Jesteśmy traktowani tak samo "turyści", turyści i reszta towarzystwa. Odsetek normalnych w każdej kategorii podróżnych jest podobny. Tak sądzę :)

   Usuń
 41. tak jest kilka pasów,którymi przemieszczają się normalni turyści od prawej zaczynając zasuwają turyści kochający gotyckie ruiny,dalej miłośnicy pomników,tuż obok koneserzy przyrody,którzy graniczą z pasem dla fotografujących wszystko...proponuję się przejechać pasem z ''paliwowozami'' na pewno więcej emocji niż wśród gotyckich ruin

  OdpowiedzUsuń
 42. Witam, mam pyatnie odnosnie tego mam ta umowe mrg i chcialbym przekroczyc granice samochodem nie swoim tylko pozyczonym czy musze miec jakas umowe o uzyczenie samochodu poswiadczona przez notariusza czy co ?

  OdpowiedzUsuń
 43. Tam nic nie ma, moze w samym Kaliningradzie coś zobaczysz, ale tam wszystko rozje@#^$^ i postawili bloki, wpisz sobie na yotubie kaliningrad to zobaczysz, a te miescowosci wymienione wyzej bida az piszczy, kilka domków, moze dwa jakos utrzymane reszta to ruina, u ruskich odprawa trwa krótko w sumie to oni niczego nie szukaja, każą otworzyc bagażnik i tyle, mogł bys wiez 100 kg narkotyków i nikt by nie zauważył, u nas na powrocie kontrola jest bardziej szczególowa, nie kumam ludzi kotrzy maja o to pretensje to jest ich praca, to ze stoja 40 min bo tyle trwa odprawa, dlaczego nie jada zielonym pasem tam odprawa trwa krócej, no i najlepiej ze by pozolili wwieźć bagażnik papierosów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestaty nie zgodze się... mnie osobiście bodajże w pon. krew zalewała ,bo stałem na jednym z zielonych i tym bardziej bo unijnym to stałem 3-4 razy dłużej niż drugi pas zielony czy tym bardziej zwykły o 2-3 razy dłuzej... więc i u nas zdarzają się MESKIE OKRESY... albo chęć wkurwienia Nas.

   Usuń
  2. Poprostu ludzie są rózni, jedni maja wyjeb% w robote i w sumie nigdzie nie zagaldaja a inny jest do przesady nadgroliwy, wydaje mi sie ze to tylko zalezy od charakteru, tak jest wszedzie nic na to nie poradzimy, jeden mily drugi opryskliwy, tez nie raz miale wkur$^$& jak stalem na pasie na kotrym 1 auto odprawiał 40 min, zagaladał wszedzie, a obok szło aż miło, kumpel juz dawno w chacie a jak 1 h pozniej :/

   Usuń
 44. chciałbym zwrócić uwagę,że architektura po sowiecka,blokowiska czy też obraz upadającej cywilizacji mogą dla niektórych mieć wartość jak najbardziej turystyczną,kanon zabytków światowych wydaje mi się absolutnie nudny zatłoczony i spenetrowany,natomiast w powyższych miejscach można eksplorować do woli;-)

  OdpowiedzUsuń
 45. ile fajek mozna przywiezc? dwa kartony czy dwie paczki?

  OdpowiedzUsuń
 46. 2 paczki nie kartony, masz oczywiscie racje, nie ktorzy wola takie klimaty, do tego jakies po przemysłowe tereny, wyglada to super, generalnie sam chce sie tam wybrac (kaliningrad) ale najbardziej obawiam sie wariatów na drodze, tam to raczej jechac z kamerka w aucie, co ruscy maja pomysłów na wyłudzenie, a do tego jak sie nie zna ich jezyka, z policja może byc róznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kowal... Jeśli to ten Kowal o którym myślę to np mnie poznasz :) Jeżdżę od dawna małym, srebrnym samochodem. Od grudnia 2011 ani razu mnie policja nie zatrzymała. Uważaj w samym Kaliningradzie. Tam bywa dzicz. Na obwodnicy Kgd normalne jest wyprzedzanie na trzeciego. Ale tak to KGD polecam. Wioska rybacka, katedra, centrum handlowe "Europa" :D

   Usuń
 47. wyczytałem ze maja fajne muzeum floty baltyckiej

  OdpowiedzUsuń
 48. Mała wpadka:)

  http://gminabraniewo.wm.pl/125748,Elektromagnes-chronil-skrytke-slimy-w-przerobionym-dachu.html

  OdpowiedzUsuń
 49. A jak wyglada sprawa ze slodyczami.Mozna ich nabrac i jak maja sie ceny do naszych

  OdpowiedzUsuń
 50. Orienyuje sie ktos moze ile kosztuje teraz wyrobienie wizy drugi raz? (jedna juz mi sie skonczyla)

  OdpowiedzUsuń
 51. Wie ktoś czy jest już gaz na trzeciej stacji ???

  OdpowiedzUsuń
 52. jak duży mandat dostaje się za wiezienie np 1 pakietu?
  i czy to prawda że jezeli jade na mrg i mnie złapią na przemycie to zabiorą mi pozwolenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 150zl do 2 wagonow ponad norme. Nie nie prawda pozwolenie wydaje konsulat ruski czyli FR a nie sluzba celna i tylko rosjanie moga ci zakazac wjazdu na swoje terytorium

   Usuń
  2. Czyli to wszystko ploty z tym zabieraniem zezwolenia za ewentualny przemyt? Ktoś jeden puści a 50 powtarza to samo.
   150 zł, rozumiem że na zielonych x3

   Usuń
 53. Wbrew pozorom jest tam co oglądać,choć nie w takiej ilości jak u nas.Mają fajne Muzeum Jantara(znaczy bursztynu-ponad 90% tego surowca tam się chyba wydobywa).
  Możesz zajrzeć do Muzeum "Mirowogo Okieana" czyli Światowego Oceanu.Mają tam też statki do zwiedzania,warto zwiedzić okręt podwodny klasy Foxtrot.Mają parę zabytków ciekawych np. Katedra "na ostrowie" z grobem filozofa Immanuela Kanta,niestety w 80% odbudowana więc całość nie jest historyczna(będzie za 300 lat :-) ).
  Byłby zamek do zwiedzania,ale Breżniew kazał wysadzić.W ogóle strasznie tam poniszczono zabytków,bo był prikaz żeby niszczyć pruski duch miasta.
  Jest też Rybna Wioska czy jakoś tak,niezły bulwar,latarnia morska i domki stylizowane na stare pruskie budownictwo.
  Mają Zoo ponoć najstarsze w Rosji,jak to ktoś pisał na necie,ale w stanie dość opłakanym,ma to jakiś polski architekt wyprowadzić "na prostą".
  Kurszskaja Kosa czy jakoś tak-też się nadaje do zwiedzania-jest tam coś co nazywają "tańczącym lasem" nieźle powykręcane drzewa.
  Możesz jechać na wybrzeże,zobaczysz tam słynną kaliningradzką fokę czyli Tiulenia pilnowanego przez emerytki,uczniów i Policję,żeby Ruscy jej nie skopali,zarżnęli,albo nie próbowali napoić wódką.
  Możesz się przejechać "Kaliningrad Eye"(podobieństwo do "London Eye",nieprzypadkowe :-) ),czyli diabelskim młynem.
  W zasadzie dawny pruski duch miasta wykończyli powstawiali tam jakieś szare blokowiska.Głównym punktem miasta jest "Płoszczad Pobiedy",fontanna,cerkwia i dookoła poparkowane gdzie popadnie samochody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żarcie podobno mają niezłe,jeśli własnej "domowej" produkcji(czyli z targu).Możesz spróbować kwasu chlebowego z beki.Ogólnie żywność mają tam strasznie drogą i kiepskiej jakości,ale w marketach.
   Stąd masowo zaopatrują się u nas,bo różnica ponoć może być nawet trzykrotna.Dlatego oni oblegają nasze sklepy w rejonach przygranicznych i biorą jak leci nawet tzw.chemię gospodarczą i pampersy.
   W knajpkach podobno mają drogo,ale w niektórych podobno można dobrze zjeść.
   Kultura jazdy jako taka istnieje podobno,ale nikt jej nie widział,na co utyskują już nawet władze.Wypadków,zwłaszcza śmiertelnych (głównie piesi) jest od cholery.Padają jak muchy,nieraz po dwóch czy trzech w jednym wypadku i to albo codziennie a najdalej co dwa,trzy dni.Walą też równo w siebie nawzajem.Bez ubezpieczenia tam ani rusz.Tam kultura jazdy jest azjatycka nie europejska.Azji jest też zresztą sporo na ulicach,mają od cholery gastarbajterów z innych republik,a z Moskwy przylatują ci,którzy ledwo wysiądą z samolotów pędzą wprost na granicę z Polską.Ostatnio zatrzymali jakąś grupę z Kongo czy czegoś podobnego,którzy zdołali się przedrzeć przez 5 kilometrów strefy granicznej(pobyt za przepustką),500 metrów strzeżonej tzw. "sistiemy"(pas technicznych umocnień granicznych od 500 metrów do kilometra od naszej granicy-płoty,bronowane pasy,znowu płoty,czujniki,itp.) i zostali zatrzymani przez ruskich 5 metrów (SŁOWNIE PIĘĆ METRÓW od linii granicy-już widać było trochę dalej nasz słup graniczny na filmie z zatrzymania).
   Drogi mają kiepskie-kilka dobrych a reszta w stanie niespecjalnym,ostatnio im się kawał drogi sam z siebie zapadł i jebitna dziura się zrobiła na metr głębokości.

   Usuń
 54. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą KL

  Dużo osób pyta o zieloną kartę, martwiąc się o swój portfel, jednak nie zauważyłem żeby ktoś poruszał temat ubezpieczenia KL

  W jakich firmach macie wykupione ubezpieczenie kosztów leczenia (KL)


  PEBE

  OdpowiedzUsuń
 55. Ja mam takie pytanie, co z tą darowizną dla celnika 100 rubli? Jestem turystą czy opłaca się dać celnikowi dać darowiznę, czy dopiero jak chcę coś extra przewieźć? Czy po prostu możesz mi opisać mechanizm i powody :)?

  Dziękuje z góry :).

  /Tomek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak jedziesz pierwszy raz to cie pusci, jak zamierzasz smigac czesciej to zapewne zażąda 100 rubli w paszporcie, czy wieziesz norme czy nie to nie ma znaczenia, jak nie dasz to roznie moze pusci pogada i tyle albo karze zjechac na bok i bedziesz stał i czekał

   Usuń
 56. Uważajcie na CPN w Mamonowie Razgon (Marko) t.j. koło skladnicy wegla. Ostatnio tam zatankowałem (27,80rur/litr ropy). Pistolet nie odbijał w efekcie cały się zachlapaałem. Mało tego przy dolewaniu pistolet puszczał powietrze z pianą,a następnie wystrzeliwał paliwem. Do passatowskiego zbiornika weszło prawie 119 litrów!!! Udało mi sie spuscić 98litrów po przebytej trasie 90km!!! Gdy zwróciłem uwage kasjerowi,że za duzo nabija dystrybutor,oraz wystrzeliwuje oparami,pianą powiedział ,ze nic nie poradzi,jest wszystko ok. Powiedziałe,ze mnie okradli i wezwe Milicje. Kasjer wyrzucił mnie z budynku i kazał usunąć samochód z ich terenu na ulice. Niemal skakał do bicia. Zdecydowanie odradzam tą stacje!!! Uważajcie.

  OdpowiedzUsuń
 57. 1-może pojawiać się piana,to normalny objaw.Ropa ma to do siebie ,że się strasznie spienia zwłaszcza gdy ładuje się "na pełen gaz" ropy w baniak.Często wtedy pistolet odbija.Odbija ponieważ na jego czubku jest otworek do czujki cieczy.Gdy czujnik wykryje ciecz odłącza spust pistoletu,to zabezpieczenie przed przelaniem.Jak wsadzi się pistolet za głęboko i on się za bardzo zanurzy w zbiorniku będzie to samo.Zazwyczaj przy laniu ropy należy liczyć się z przestojami pod koniec tankowania potrzebnymi na opadnięcie piany.
  Z reguły jesli idzie o dystrybutory zapowietrzanie też im sie zdarzy jeśli jest w beczce mało paliwa.
  Często zdarza się to jak zaciagnie z pustej beczki powietrze w instalację.reakcja urządzenia powinna byc taka,że otworzy się zawór odpowietrzający,i rozlegnie się długi syk,czasem nawet kilka razy pod rząd.Jesli dystrybutor jest normalnie sprawny nie ma co sie przejmować,ponieważ w tracie odpowietrzania nie nabija sie suma.Innymi słowy licznik nie będzie pracował.
  Prawdopodobnie kończyło im sie paliwo w zbiornikach i łapał powietrze przez smoka.
  W zbiornikach jest tzw.stan martwy bo końcówka ssąca czyli smok właśnie nie dosięga do dna zbiornika,żeby syfu nie zbierać z dna.Przy granicznym poziomie paliwa dystrybutor zaczyna najpierw łapac powietrze wraz z paliwem a potem juz samo powietrze.
  To się zdarza często nawet gdy stacja dysponuje aparaturą pomiarową typu Veeder Root czy Petro Vend Site Sentinel,która pokazuje ilość paliwa w beczce do 4 miejsca po przecinku.
  Niemniej Ruscy moga nadal używać łaty do mierzenia poziomu,więc mogą mieć większy problem z wyliczeniem objętości.

  Rada:
  1-pojedź jeszcze ze dwa razy i zobacz czy to się zdarza za każdym razem.
  2-czy jak leci z dystrybutora powietrze to czy licznik to nabija,jak nie,to nie ma żadnego problemu,nie zalicza ci powietrza jako paliwa.Oczywiście kwestia legalizacji licznika to osbna kwestia,w Polsce UDT raz w roku sprawdza za pomoca kolby pomiarowej prawidłość pomiaru.

  OdpowiedzUsuń
 58. Zdarza się,że smok nawala i wtedy też ten objaw może wystąpic ponieważ smok posiada zawór uniemozliwiający cofanie się cieczy.Inaczej paliwo cofałoby się z rury z powrotem do zbiornika,i dystrybutor zaś musiałby zaciagać paliwo do rury.A takie awarie też się zdarzają.Pistolet może nie odbić jesli czujka na czubku się zapcha,wtedy nie wykryje obecności cieczy.Choć to rzadkie zjawisko,częściej jest na odwrót,czyli po tym jak pistolet odbije problem jest go znowu namówić do lania,wciskasz spust a pistolet charakterystycznie strzela i odbija go z powrotem.Czasem wlew jest źle zaprojektowany i pomaga obrócenie pistoletu we wlewie samochodowym np. o 90 stopni w prawo lub w lewo.Benzynowe sa cieńsze i przy mocnej pompie paliwo nie nadąża spływać do zbiornika,zalewa czujkę i trzask,znowu odbija.
  Zmierzam do tego,żebyś sprawdził to kilka razy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ,to musiał zatkac sie ten otworek. Ponieważ stało sie to podczas gdy paliwo w baku zaczęlo dochodzic do korka-pistolet nie odbił i lał dalej. Potem puszczał powietrze,a nastepnie strzał cisnieniem ropy.
   Wczoraj byłem tam. Tankowałem na innym dystrybutorze i weszło normalnie 100,3 litra.
   Yoggi,Ty to masz wiedze w każdej dziedzinie.

   Usuń
 59. КТО ЖИЛ В РОССИИ, ТОТ, В ЦИРКЕ НЕ СМЕЁТСЯ - Kto mieszkał w Rosji, ten w cyrku sie nie śmieje.

  albo "Nie tu stranu nazwali Gonduras"- Niewłasciwy kraj nazwali Hondurasem (o Rosji)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to jest?
   Nie świeci i nie mieści się w du.ie?
   Ruska maszynka do świecenia w dup.e!

   Usuń
 60. Jeszcze raz spytam :) wie ktoś ile obecnie kosztuje wyrobienie wizy? (za drugim razem)

  OdpowiedzUsuń
 61. Witam,mam pytanie,jaka jest cena w Rosji gazu w butli(takiej np.11kg)czy można taką przywieźć 1 szt.lub pustą wwieźć i tam napełnić i przywieżć,tak jak LPG te butle są atestowane,na infolinii celnej powiedzieli,żeby pytać na granicy,ktoś coś wie konkretnie na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
 62. Butle maja tam psotac innych jak w PL, są dużo większe ...

  OdpowiedzUsuń
 63. Fiat 125p jakoś nie chce mi się wierzyć, że znalazłeś ropę po 27,80... Może napisz jak dawno to było...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 13 pazdziernika 2012 godzina 1:00 u Mosta Razgon Marko cena 27,80rur.

   Usuń
 64. u Mosta to możliwe, ale tankowalem tam raz i w sumie jak mi baba powiedziala ze do ciagnika by tego nie wlala zrezygnowałem, miło by było usłyszec opinie od kogos kto tam tankuje czesciej? ta ropa smierdzi zbukami tam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smierdziała kiedyś. Zreszta na 3ciej stacji tez kiedys smierdziała.
   Ma przejrzysty kolor żółto-zielony.
   5 razy tankowałem i silnik pracuje tak samo.
   Mocno się pieni.

   Usuń
  2. Bo tak dzielimy olej napędowy :-)
   Ropa może:
   1-mało sie pienić
   2-albo pienić się jak skur....
   Nic specjalnego z tego nie wynika ta co sie pieni jak skur....wcale nie jest gorsza,poza tym,że gorzej się ją nalewa.Zwłaszcza jak depniesz pistolet na maksa.Nie zdziw się jak ci odbije juz po 20 sekundach a w np. 30-litrowej beczce będzie na dnie 10 cm.ropy a reszta to będzie piana sięgająca pod korek :-)
   Wtedy trzeba odczekać kilkanaście sekund aż opadnie piana.

   Ropa może miec też rózne kolory.
   Prawidłowym jest odcień niebieskiego lub żółty.
   Niebieski oznacza,że wlaliście olej napędowy.
   Żółty oznacza,że wlaliście olej napędowy z dodatkiem biokomponentu.
   Z tego ostatniego też generalnie nic nie wynika.Auto wam nie będzie gorzej chodzić z tego powodu(to i tak raptem tylko kilka procent).Ja wolę żółtą bo mi się ona podoba w tym kolorze :-)
   Ale niebieską też wleję,w końcu co za różnica.

   Usuń
  3. U nas w benzyne mogą dodawać barwniki dla rozróżnienia.

   Usuń
  4. Co to jest?
   Nie świeci i nie mieści się w du.ie?
   Ruska maszynka do świecenia w dup.e!

   Usuń
 65. W skład Obwodu Kaliningradzkiego wchodzą terytoria z reglamentowanym dostępem dla cudzoziemców (mapa – w załączniku), w celu odwiedzenia których jest potrzebne specjalne zezwolenie (przepustka)------to napisal,a skad wziasc takie zezwolenie?

  OdpowiedzUsuń
 66. Poradzi ktos albo zaznaczy na mapie jak dojechac do sgtacji benzynowej poprzez obwodnice

  OdpowiedzUsuń
 67. A patrzyłeś na google maps? Za przejściem skręcasz w prawo w obwodnicę i zaraz po lewej masz stację benzynową. Tak wyraźnie to widać.....

  OdpowiedzUsuń
 68. Powariowali z cenami paliwa!!! Na pierwszej stacji ropa już po 30,15rur. A u nas potaniała. :(
  Czyzby plotka o 40rur za litr była prawdą?

  OdpowiedzUsuń
 69. Powiedzcie jak uniknąć opłaty za wyrobienie nowego paszportu?
  Czy to prawda,że ja jak mam zapełnione pieczatkami wszystkie strony to opłata za wyrobienie wynosi ok. 17zł. Warunek, to zapelnione strony chocby jedną pieczątka w dniu składania wniosku.
  Oraz gdzie legalnie,najtaniej przeklejają wizy. Jak to możliwe,że przeklejenie jest legalne skoro na wizie jest nabity numer paszportu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wyrobilam paszport za 28 PLN, a mialam wolne 3 strony. Podobno jak ma sie wiecej wolnych niz 5 to placi sie tyle co normalnie.

   Usuń
 70. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po to aby nie miec ponad 90 pieczątek w czasie krotszym niż 180dni od pierwszego wjazdu.

   Usuń
  2. ale na wizie masz to samo? 90 na 180 dni

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Z moich obliczen wynika ze w 180 dniach jak dobrze bedziesz operowac wyjdzie blisko 180x wiec nie wiem jak obliczyles 90x ??? Mozesz byc codziennie tylko trzeba pilnowac zeby bylo 24h i np 5 min wiec jesli codziennie to prawie 180/180 minus 5 min kazdego dnia i nie chce mi sie liczyc o ile godzin?dni? sie skroci :)
   A przy mrg masz 90/180 czyli co 2gi dzien, oczywiscie mozesz byc czesciej np. codziennie ale pozniej limit 90 zostanie wyczerpany...
   I w zwiazku z tym pytanie: co dalej? Nie wpuszcza? Mandat?

   ps. w Rosji mozesz byc czesciej niz raz na 24h tylko do PL nie mozesz wwiezc normy...
   Jako pasazer to rozumiem nie bierzesz fajek ani alku ale kierowca niby moze tez ale na bank bedzie problem z paliwem :/ beda chcieli pewnie clic

   Usuń
 71. ja kupiłem sobie peugeota 505 2.5TD ma dwa oryginalne zbiorniki po 70 litrów. jeszcze musze go przerejestrować na siebie. mam pytanie ile zgłaszć paliwa? czy 150 to nie bedzie przesada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sprawdzales czy ma te 2 zbiornki

   Usuń
 72. do mrg nie wstawiaja pieczatek

  OdpowiedzUsuń
 73. gdzie takiego dostałeś bo ciężko takiego kupić z dwoma zbiornikami

  OdpowiedzUsuń
 74. tak, raczej ma bo wlałem na próbe to weszło mi 133 litry a pokazywało połowe rezerwy ;) z tego co mówił mi sprzedający to wersja z USA żadnych przeróbek nie widać.

  OdpowiedzUsuń
 75. panowie jak to jest z tym mrg, tam trzeba podac ze ma sie jakas rodzine czy cos?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Nie trzeba mieć rodziny ani jej w Rosji szukać :)

   Usuń
 76. Witam jak wygląda sprawa butli z gazem wiem że są inne czy można je tam kupić i przywieść ?? jaka jest cena ?? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Butli z gazem przewozić nie wolno. Pytałem, naszych celników, byli wręcz zdziwieni tym pytaniem, zdaje się, że to powinno być oczywiste :)

   Usuń
 77. mam na sprzedaż trochę rezerwy on po rozsądnej cenie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podaj adres jeszcze... i zycze powodzenia :D

   Usuń
  2. Na której budowie pracujesz?

   Usuń
 78. Witam podaj adres chętnie cię odwiedzimy
  Cwelnik

  OdpowiedzUsuń
 79. Ja w piątek zapytałem rosyjskich pograniczników podając kartę migracyjną, co powinienem zaznaczać jak mam MRG - powiedziano mi, że najlepiej Prywatne, ale jak będzie Turystycznie to tez będzie ok.
  Z teraz pytanie, czy ktoś spotkał się z 2 butlami LPG w aucie lub ma takowe w aucie i przekraczał granice - co na to celnicy? Mam 1 ale wchodzi tylko 38,4 litra i chciałbym domontować 2-gą 80/64 litra, razem 102,8 lita wejdzie. Ciekawe co na to nasi celnicy...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że jednemu nawet powieka nie drgnie a drugi wymyśli, że powinieneś zapłacić cło. Teoretycznie to powinni Cię jeszcze pochwalić, bo gazu nie spuścisz do kanistra, żeby go sprzedać i wieziesz go w 100% na własny użytek :)

   Usuń
 80. jak patrzy straż graniczna na to jak zatrzyma na drodze a ma się ze sto litrów paliwa w bagażniku albo na przyczepce

  OdpowiedzUsuń
 81. mówili ,mówiono [ gadki szmatki kolejkowe :]] ,ze od listopada maja wprowadzić przejazd raz na 48h ,słyszał ktoś o tym ? pozdrawiam autora bloga

  OdpowiedzUsuń
 82. dziś celnik mi powiedział że jak wejdzie to będzie narazie nikt nic nie wie albo nie chcą mówić ...

  pogranicznik mówił że od poniedziałku miało to już byc ale też nie wiem o co kaman

  OdpowiedzUsuń
 83. Ci celnicy to chyba sami wymyślają te farmazony o przejeździe 1/48, żeby tak mogło być to musiałaby się zmienić ustawa!

  OdpowiedzUsuń
 84. Witam. Przekraczałam granicę w Bezledach 8 razy i jeszcze nikomu nie zapłaciłam ani 1 rubla. Może dlatego że jeżdzę raz w tygodniu, "normalnym" samochodem i jestem kobietą w średnim wieku. Nie mówię że nie zapłacę ale poczekam aż się upomną. Nie będę im ułatwiać życia..:))))

  OdpowiedzUsuń