wtorek, 12 czerwca 2012

Mały ruch bezwizowy - bez zmian

W bezpłatnej, dwujęzycznej gazecie "Po sąsiedzku" datowanej na dzień 1 czerwca ukazały się dwa artykuły nawiązujące do ruchu bezwizowego. Niestety autorzy i bohaterowie wspomnianych tekstów wyrażają tylko swój pozytywny stosunek do projektu i zadowolenie z obecnej współpracy ale konkretów brak. Data uruchomienia ruchu bezwizowego pozostaje tajemnicą.

Tymczasem przy okazji prywatnego wyjazdu turystycznego - dla odmiany nie zagranicznego odbyłem mały rekonesans. Ustaliłem, że w Kętrzynie o zakup wizy jest nietrudno - można ją zamówić w gołdapskim Biurze Turystyki Centaur-Bis, z którym współpracuje Pani Mariola z kantoru mieszczącego się w markecie "Stokrotka" przy ulicy Sikorskiego 34A w Kętrzynie, oczywiście. Czyli nie trzeba jechać do Gołdapii w celu załatwienia formalności. Czas oczekiwania na wizę to rekordowe 10 dni. Informacji na temat aktualnych cen właściciele Centaur-Bis pod numerem telefonu 660 194 560. Rekonesans wykazał, że kantor w "Stokrotce" to jedyne miejsce w centrum Kętrzyna oferujące pośrednictwo w załatwieniu wiz do Rosji.
W Bartoszycach poszukiwania punktu pośrednictwa wizowego nie szukałem długo, trafiłem na ogłoszenie z numerem telefonu. Nie dodzwoniłem się. Jeśli ktoś ma info na temat cen wiz w Bartoszycach, będę wdzięczny za pozostawienie komentarza.

Na Lukoilu korekta cen. Tym razem staniało


7 komentarzy:

 1. Podejrzewam, że ten ruch bez wizowy wcale nie wejdzie. Po co z tym tyle czasu zwlekać, już dawno miał być. Co do wiz to Pani Mariola może mówić sobie co chce. Prawda jest taka, że w konsulacie fr mają określone terminy na odbiór wizy. Czasem jest szybciej a czasem wolniej, tak jak wszędzie w urzędzie. Ja składałem wnioski o wizy 8 czerwca a dopiero na 18 czerwca jest odbiór i to wcale nie jest pewne, że będzie tego dnia na 100%, ponieważ mogą po prostu się nie wyrobić a tak się zdarzyło kiedyś. Warto wiedzieć, że konsulat jest otwarty w poniedziałki, środy, piątki i ten w Gdańsku obsługuje 4 województwa, więc jeśli dasz wniosek o wizę Pani Marioli z Kętrzyna w środę to i tak najszybciej w piątek będzie on w konsulacie. Co do ogłoszeń to ku przestrodze trzeba się dowiedzieć od kogoś zaufanego czy warto robić w danej firmie wizę, ponieważ swojego czasu w Elblągu była taka firma co wzięła od ludzi kasę na wizy i znikła.
  Uff, ale się rozpisałem hehe.
  Pozdrawiam.

  Ps. Kibicujmy dzisiaj naszym :D POLSKA BIAŁO CZERWONI!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za wyczerpujący komentarz, sporo ważnych konkretów, które warto wziąć pod uwagę zamawiając wizę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o ruch bezwizowy to proszę wysłuchać rozmowy z konsulem FR z dnia 12-06-2012

  http://www.youtube.com/watch?v=FAIyvkDtRbo

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do Lukoila normalna weekendowa obniżka. Dla klientów tej stacji, polecam zgłębienie tematyki kart rabatowych, zwłaszcza jak ktoś je posiada.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bartoszyce ceny wiz: 1300(jeżeli nigdy nie byłeś w FR) , 1000zl(Jeżeli posiadales wize do FR w przeciagu ostatnich 2 lat). Tel. 537 200 007

  OdpowiedzUsuń
 6. Czas oczekiwania 10 dni kalendarzowych. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń